Vilniuje prasidėjo didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 12 d. trečiadienis

Vilniuje prasidėjo tris dienas truksianti pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvaus net 700 šios srities ekspertų, pusė kurių – svečiai iš užsienio. Renginio metu mokslo ir verslo atstovai ieškos bendradarbiavimo galimybių, dalinsis idėjomis, artimiau susipažins su Baltijos šalių pagrindiniais pasiekimais ir potencialu gyvybės mokslų sektoriuje.

Gyvybės mokslų plėtra ir aukštųjų technologijų kūrimas šiuolaikiniam pasauliui užtikrina spartų progresą ir gerovės augimą. Šalys, kurios remiasi aukštosiomis technologijomis kurdamos savo pramonę, yra labiau išsivysčiusios, modernesnės, patrauklesnės investicijoms. Šios dienos renginys – puikus įrodymas, kad Lietuva gyvybės mokslų srityje yra pažengusi. Lietuvoje vienintelėje Sovietų Sąjungoje nuo 1975 m. veikė Sąjunginis taikomosios enzimologijos mokslinių tyrimų institutas. Šaliai atgavus nepriklausomybę, per ilgus metus sukaupt patirtis nebuvo iššvaistyta, o nukreipta tikslingai ir vystoma toliau. Tad gyvybės mokslai dar labiau suklestėjo, dar stipriau įsiliejo į mūsų ekonomiką, pramonę ir verslą ir dabar išradimai šioje srityje garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje, o sėkmingai veikiančios įmonės yra tapusios traukos centrais dirbantiems gyvybės mokslų srityje, – renginio atidarymo metu sakė ūkio ministras Rimantas Žylius.

Pasak konferenciją organizuojančios VšĮ „Versli Lietuva“ generalinio direktoriaus Pauliaus Lukausko, tokie renginiai – puiki proga Lietuvai ir Baltijos šalims pristatyti save bei užmegzti naujus pasaulinius kontaktus gyvybės mokslų srityje. „Idėja organizuoti tokį renginį kilo viešint Izraelyje, kuris yra vienas iš pasaulio gyvybės mokslų centrų ir puikus pavyzdys Lietuvai, siekiančiai tapti regiono lydere šioje srityje. Jau kuris laikas pastebime gražų Lietuvos ir Izraelio mokslo bei verslo bendradarbiavimą ir dalinimąsi patirtimi, tad tikimės, jog šis renginys tai tik sustiprins“, – sakė P. Lukauskas. Pasak jo, renginyje viešės net 100 žmonių delegacija iš Izraelio, kurioje bus ne tik aukščiausios grandies gyvybės mokslų bendrovių vadovai, bet ir rizikos kapitalistai, kurie itin domisi Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus „startuoliais“.

Ilgalaikę bendradarbiavimo patirtį su Izraelio mokslo ir verslo atstovais turintis Izraelio garbės konsulas prof. Vladas Algirdas Bumelis, teigė, jog gyvybės moksluose Lietuva turi didžiulį potencialą.

„Aukštą pridėtinę vertę kuriantys gyvybės mokslai yra sritis, į kurią Lietuva turėtų orientuotis kurdama žinių ekonomiką. Dabartinė gyvybės mokslų situacija leidžia manyti, jog ateityje galėsime kalbėti apie bioekonomikos susikūrimą, o šios srities ekspertų kuriami produktai ir teikiamos paslaugos sudarys daugiau nei 1 proc. šalies BVP. Labai svarbu išnaudoti šioje srityje turimą potencialą ir sukurti galimybes jauniems specialistams realizuoti save neišvykstant iš Lietuvos, tad tokie dialogą tarp verslo ir mokslo skatinantys renginiai kaip ši konferencija yra labai sveikintina iniciatyva“, – sakė profesorius.

Visas tris konferencijos dienas vyks įvairios sesijos bei seminarai, kuriuos ves tarptautinio pripažinimo sulaukę gyvybės mokslų specialistai, taip pat vyks Baltijos šalių gyvybės mokslų sektorių reprezentuojanti paroda bei tarptautinis partnerystės renginys, kurio metu individualiuose susitikimuose forumo dalyviai galės užmegzti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius su kolegomis iš kitų šalių. Taip pat vyks ekskursijos į Lietuvos įmones bei tyrimo centrus, o Vilniaus universitetas organizuos tarptautinę gyvybės mokslų studentų konferenciją „The Coins“, kurioje dalyvaus iki 200 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Daugiau informacijos apie renginį žr. www.lsb2012.com.

Konferenciją „Life Sciences Baltics 2012“ organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“, renginio strateginis partneris – LR Ūkio ministerija. Oficialus renginio globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, kuris pažymi, jog Lietuva sparčiai vystosi kaip Šiaurės Europos gyvybės mokslų centras.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Jaunieji mokslininkai kviečiami dalyvauti konferencijoje „Life Sciences Baltics 2012“

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia jaunuosius tyrėjus dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics 2012“, kuri vyks rugsėjo 12–14 d. Vilniuje. MITA siekia atrinkti 20 perspektyvių jaunųjų mokslininkų (doktorantų), kuriems bus suteikta galim... skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU gavo teisę vykdyti užsienio kvalifikacijų akademinį pripažinimą

Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU) suteikta teisė vykdyti išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, akademinį pripažinimą. skaityti »

VU ir LMTA vykdys jungtinę magistrantūros studijų programą

Vilniaus universitetas kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuo rudens pradės įgyvendinti jungtinę muzikos terapijos magistrantūros studijų programą. skaityti »

LEU rektoriui – tarptautinis pripažinimas

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis išrinktas Europos pedagoginių universitetų rektorių asociacijos pirmininko pavaduotoju. skaityti »

Lietuva ir Kinija pasirašys susitarimą dėl diplomų pripažinimo

Balandžio 27–28 d. švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis dalyvaus Rygoje vyksiančiame 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume. Švietimo politikai nubrėš gaires tolesniam Europos ir Azijos bendradarbiavimui. skaityti »

Lietuva ir Omanas ketina bendradarbiauti studijų ir mokslo srityse

Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis lankėsi Omane. Vizito metu aptartos Lietuvos ir Omano aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimo galimybės. skaityti »

VU TVM pateko į pažangiausių Centrinės ir Rytų Europos verslo mokyklų klubą

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM) sulaukė įvertinimo – tarptautinė vadybos plėtros asociacija CEEMAN suteikė šiai aukštajai mokyklai Tarptautinę kokybės akreditaciją (International Quality Accreditation, IQA), įrodančią, kad universiteto valdymas atitinka aukščiausio lygio tarptautinius verslo mokyklų valdymo standartus. skaityti »

DNR diena VU – lietuvių kilmės paieškos ir ekskursijos po laboratorijas

Balandžio 24 d., 11.00 val,. Vilniaus universiteto Santariškių klinikose (1 aud., Santariškių g. 2) bus minima DNR diena Lietuvoje. Tai kasmetis tarptautinis genetikos mokslo ir stulbinančių pasiekimų paminėjimas. skaityti »

Lietuvoje atliekami tyrimai, padėsiantys kurti naujos kartos vaistus

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai rado būdą, kaip ištirti labai mažų bio-molekulių tarpusavio sąveiką.Tai pavyko sužinoti pritaikius spektrinės elipsometrijos metodą, kuris naudojamas tiriant itin sudėtingas struktūras. skaityti »

LEU studentai kviečia moksleivius konsultuotis internetu

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir kviečia konsultuotis moksleiviams patogiu būdu – tiesiog internetu. Studentai pasiryžę atsakyti į visus moksleivių klausimus. skaityti »

Nuo šiol mokslinių tyrimų duomenys bus lengviau prieinami

Baigiamas kurti mokslinių tyrimų duomenų archyvas MIDAS – unikalus, atviras visiems, universalus ir saugus. Tokia žinia skleista šį mėnesį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose vykusiuose baigiamo kurti archyvo, didžiausios ir moderniausios Baltijos šalyse mokslinių tyrimų duomenų talpyklos, pristatymo seminaruose. skaityti »