Vilniuje svečiuosis vaikų literatūros autoriai iš Šiaurės šalių

Publikuota: 2012 m. lapkričio 12 d. pirmadienis

Lapkričio 13 d. 18 val. Vilniaus Universiteto Mažojoje auloje lankytojai kviečiami į susitikimą su išskirtiniais Šiaurės Šalių vaikų literatūros kūrėjais. Kasmetinis renginys sulaukia didelio literatūros mylėtojų dėmesio bei yra tapęs gražia kasmetine rudens tradicija – susitikimas su šiauriečių autoriais vyksta penktus metus iš eilės.

Renginio svečiai – keturi Šiaurės šalių rašytojai – Cecilie Eken iš Danijos, Svein Nyhus iš Norvegijos, Vivica Sjögren iš Švedijos ir Timo Parvela iš Suomijos. Susitikimą ves literatūros tyrinėtojas, VU docentas, humanitarinių mokslų daktaras Kęstutis Urba.

Šiaurės šalis įprasta laikyti regionu, kur vaikų literatūra turi išskirtinai gilias tradicijas.

„Šiaurės šalių vaikų literatūra yra viena populiariausių literatūrų Lietuvoje ir greičiausiai tą populiarumą lemia artimas mentalitetas, pasaulėjauta ir vertybės, kūriniuose pertekiamas pasaulis mums lengvai atpažįstamas", – sako Kęstutis Urba.

Literatūrologo teigimu, analizuojant vaikų literatūros skaitymo tendencijas, tokie Šiaurės šalių autoriai kaip Astrid Lindgren, Tuvė Janson, Josteinas Gaarderis ar Ulfas Starkas Lietuvoje išlieka tarp skaitomiausių ilgus metus.

Susitikimą organizuoja Vilniaus Universiteto Skandinavistikos centras kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Norvegijos, Danijos ir Švedijos ambasadomis Lietuvoje. Susitikimas vyks anglų kalba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„SEB Enskilda“ veikla bus nukreipta į Šiaurės šalių ir Vokietijos finansų rinkas

„Financial Times“ ir „Mergermarket“ geriausiu 2012 m. finansiniu patarėju Baltijos šalyse išrinktas „SEB Enskilda“ įmonių finansų padalinys savo veiklą koncentruos Šiaurės šalyse ir Vokietijoje bei pasitrauks iš Baltijos šalių. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »