Vilniuje svečiuosis vaikų literatūros autoriai iš Šiaurės šalių

Publikuota: 2012 m. lapkričio 12 d. pirmadienis

Lapkričio 13 d. 18 val. Vilniaus Universiteto Mažojoje auloje lankytojai kviečiami į susitikimą su išskirtiniais Šiaurės Šalių vaikų literatūros kūrėjais. Kasmetinis renginys sulaukia didelio literatūros mylėtojų dėmesio bei yra tapęs gražia kasmetine rudens tradicija – susitikimas su šiauriečių autoriais vyksta penktus metus iš eilės.

Renginio svečiai – keturi Šiaurės šalių rašytojai – Cecilie Eken iš Danijos, Svein Nyhus iš Norvegijos, Vivica Sjögren iš Švedijos ir Timo Parvela iš Suomijos. Susitikimą ves literatūros tyrinėtojas, VU docentas, humanitarinių mokslų daktaras Kęstutis Urba.

Šiaurės šalis įprasta laikyti regionu, kur vaikų literatūra turi išskirtinai gilias tradicijas.

„Šiaurės šalių vaikų literatūra yra viena populiariausių literatūrų Lietuvoje ir greičiausiai tą populiarumą lemia artimas mentalitetas, pasaulėjauta ir vertybės, kūriniuose pertekiamas pasaulis mums lengvai atpažįstamas", – sako Kęstutis Urba.

Literatūrologo teigimu, analizuojant vaikų literatūros skaitymo tendencijas, tokie Šiaurės šalių autoriai kaip Astrid Lindgren, Tuvė Janson, Josteinas Gaarderis ar Ulfas Starkas Lietuvoje išlieka tarp skaitomiausių ilgus metus.

Susitikimą organizuoja Vilniaus Universiteto Skandinavistikos centras kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Norvegijos, Danijos ir Švedijos ambasadomis Lietuvoje. Susitikimas vyks anglų kalba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„SEB Enskilda“ veikla bus nukreipta į Šiaurės šalių ir Vokietijos finansų rinkas

„Financial Times“ ir „Mergermarket“ geriausiu 2012 m. finansiniu patarėju Baltijos šalyse išrinktas „SEB Enskilda“ įmonių finansų padalinys savo veiklą koncentruos Šiaurės šalyse ir Vokietijoje bei pasitrauks iš Baltijos šalių. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »