Vilniuje svečiuosis vaikų literatūros autoriai iš Šiaurės šalių

Publikuota: 2012 m. lapkričio 12 d. pirmadienis

Lapkričio 13 d. 18 val. Vilniaus Universiteto Mažojoje auloje lankytojai kviečiami į susitikimą su išskirtiniais Šiaurės Šalių vaikų literatūros kūrėjais. Kasmetinis renginys sulaukia didelio literatūros mylėtojų dėmesio bei yra tapęs gražia kasmetine rudens tradicija – susitikimas su šiauriečių autoriais vyksta penktus metus iš eilės.

Renginio svečiai – keturi Šiaurės šalių rašytojai – Cecilie Eken iš Danijos, Svein Nyhus iš Norvegijos, Vivica Sjögren iš Švedijos ir Timo Parvela iš Suomijos. Susitikimą ves literatūros tyrinėtojas, VU docentas, humanitarinių mokslų daktaras Kęstutis Urba.

Šiaurės šalis įprasta laikyti regionu, kur vaikų literatūra turi išskirtinai gilias tradicijas.

„Šiaurės šalių vaikų literatūra yra viena populiariausių literatūrų Lietuvoje ir greičiausiai tą populiarumą lemia artimas mentalitetas, pasaulėjauta ir vertybės, kūriniuose pertekiamas pasaulis mums lengvai atpažįstamas", – sako Kęstutis Urba.

Literatūrologo teigimu, analizuojant vaikų literatūros skaitymo tendencijas, tokie Šiaurės šalių autoriai kaip Astrid Lindgren, Tuvė Janson, Josteinas Gaarderis ar Ulfas Starkas Lietuvoje išlieka tarp skaitomiausių ilgus metus.

Susitikimą organizuoja Vilniaus Universiteto Skandinavistikos centras kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Norvegijos, Danijos ir Švedijos ambasadomis Lietuvoje. Susitikimas vyks anglų kalba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„SEB Enskilda“ veikla bus nukreipta į Šiaurės šalių ir Vokietijos finansų rinkas

„Financial Times“ ir „Mergermarket“ geriausiu 2012 m. finansiniu patarėju Baltijos šalyse išrinktas „SEB Enskilda“ įmonių finansų padalinys savo veiklą koncentruos Šiaurės šalyse ir Vokietijoje bei pasitrauks iš Baltijos šalių. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »