Vilniuje tarptautinėse mokyklose mokosi per 1400 moksleivių

Publikuota: 2014 m. spalio 24 d. penktadienis

Daugiakultūris Vilnius gali pasidžiaugti – tarptautinėse sostinės mokyklose šiais mokslo metais mokosi keliais šimtais daugiau moksleivių. Daugiau nei 1400 vaikų mokomi anglų, prancūzų, kinų, hebrajų, lietuvių ir kitomis kalbomis. Daugelyje tarptautinių mokyklų veikia ir ikimokyklinės grupės.

Unikali galimybė mokytis su bendraamžiais iš įvairių pasaulio šalių, kultūriniai mainai, tarptautinės ugdymo programos ir sertifikatai traukia ne tik į Vilnių iš užsienio atvykusius, bet ir nuolat sostinėje gyvenančių šeimų vaikus.  Augant mokyklos bendruomenei, plečiasi Tarptautinė Amerikos mokykla – kitąmet ji turės naują priestatą, sporto sales ir aikštynus. Anglų kalba šioje mokykloje ugdomi 240 moksleivių ir ikimokyklinukų iš 24 šalių – Pietų Korėjos, JAV, Čekijos, Estijos, Indijos ir kt.

Vos prieš mėnesį Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje atidarytoje pirmojoje Lietuvoje Vilniaus universiteto Konfucijaus klasėje kinų kalbos mokytis pradėjo per 100 moksleivių ir šis skaičius kasdien auga.

Vilniaus tarptautinėje mokykloje anglų kalba mokosi 315 moksleivių ir darželinukų iš 40-ies pasaulio šalių.  

311 moksleivių, daugiausiai Lietuvos piliečių, hebrajų kalbos, žydų kultūros ir tradicijų mokosi Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje. 

Vilniaus prancūzų vidurinėje mokykloje prancūzų kalba ugdomi 286 ikimokyklinukai ir mokiniai iš 7 pasaulio šalių. 

Naujos klasės duris atvėrė ir „Vilnius International Meridian School” (VIMS), kurioje šiuo metu mokosi apie 170 moksleivių, daugiausiai – iš lietuvių bei mišrių šeimų. 

Iš 151 Vilniaus bendrojo ugdymo įstaigos mokymo procesą užsienio kalbomis organizuoja apie 2% tarptautinių sostinės mokyklų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »