Vilniuje tarptautinėse mokyklose mokosi per 1400 moksleivių

Publikuota: 2014 m. spalio 24 d. penktadienis

Daugiakultūris Vilnius gali pasidžiaugti – tarptautinėse sostinės mokyklose šiais mokslo metais mokosi keliais šimtais daugiau moksleivių. Daugiau nei 1400 vaikų mokomi anglų, prancūzų, kinų, hebrajų, lietuvių ir kitomis kalbomis. Daugelyje tarptautinių mokyklų veikia ir ikimokyklinės grupės.

Unikali galimybė mokytis su bendraamžiais iš įvairių pasaulio šalių, kultūriniai mainai, tarptautinės ugdymo programos ir sertifikatai traukia ne tik į Vilnių iš užsienio atvykusius, bet ir nuolat sostinėje gyvenančių šeimų vaikus.  Augant mokyklos bendruomenei, plečiasi Tarptautinė Amerikos mokykla – kitąmet ji turės naują priestatą, sporto sales ir aikštynus. Anglų kalba šioje mokykloje ugdomi 240 moksleivių ir ikimokyklinukų iš 24 šalių – Pietų Korėjos, JAV, Čekijos, Estijos, Indijos ir kt.

Vos prieš mėnesį Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje atidarytoje pirmojoje Lietuvoje Vilniaus universiteto Konfucijaus klasėje kinų kalbos mokytis pradėjo per 100 moksleivių ir šis skaičius kasdien auga.

Vilniaus tarptautinėje mokykloje anglų kalba mokosi 315 moksleivių ir darželinukų iš 40-ies pasaulio šalių.  

311 moksleivių, daugiausiai Lietuvos piliečių, hebrajų kalbos, žydų kultūros ir tradicijų mokosi Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje. 

Vilniaus prancūzų vidurinėje mokykloje prancūzų kalba ugdomi 286 ikimokyklinukai ir mokiniai iš 7 pasaulio šalių. 

Naujos klasės duris atvėrė ir „Vilnius International Meridian School” (VIMS), kurioje šiuo metu mokosi apie 170 moksleivių, daugiausiai – iš lietuvių bei mišrių šeimų. 

Iš 151 Vilniaus bendrojo ugdymo įstaigos mokymo procesą užsienio kalbomis organizuoja apie 2% tarptautinių sostinės mokyklų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pirmą kartą nuo 2008 m. keliami mokslininkų atlyginimai

Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai. skaityti »

Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. skaityti »

Seimas siūlo Vyriausybei parengti siūlymus dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo

Seimas, 74 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 2 susilaikius, priėmė nutarimą „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo“. skaityti »

Naujoje knygoje – patarimai, kaip bendrauti su specialiųjų poreikių vaikais

Gruodžio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Maly Danino knyga „Vesk savo vaiką į sėkmę“. skaityti »

Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka atnaujintais fasadais

Po aštuonerius metus trukusių fasadų tvarkybos darbų Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka lankytojus pastebimai atnaujintas ir tuo pačiu metu ─ išlaikęs autentišką architektūrinę vertę. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu išrinktas VDU rektorius Juozas Augutis

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje dvi kadencijas prezidento pareigose dirbęs VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas regalijas perdavė Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui prof. Juozui Augučiui. skaityti »

Lietuvos mokslo taryba mini 25-metį

Lietuvos mokslo taryba renkasi į paskutinį 2016 metų plenarinį posėdį, kuris yra skiriamas Lietuvos mokslo tarybos 25-mečiui. skaityti »

VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. skaityti »

ŠMM ir verslas sutaria dėl švietimo sistemoje būtinų pokyčių

Mokytojų rengimas, mokymo programų atnaujinimas, profesinis orientavimas, neformalus ugdymas, švietimo iššūkiai regionuose, glaudesnis verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas – šias temas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis aptarė su naująja švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. skaityti »

LEU ir VDU atstovai Vilniuje aptarė universitetų jungties procesus

2016 m. gruodžio 13 d. Vilniuje vyko Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovų susitikimas dėl universitetų jungties. skaityti »