Vilniuje tarptautinėse mokyklose mokosi per 1400 moksleivių

Publikuota: 2014 m. spalio 24 d. penktadienis

Daugiakultūris Vilnius gali pasidžiaugti – tarptautinėse sostinės mokyklose šiais mokslo metais mokosi keliais šimtais daugiau moksleivių. Daugiau nei 1400 vaikų mokomi anglų, prancūzų, kinų, hebrajų, lietuvių ir kitomis kalbomis. Daugelyje tarptautinių mokyklų veikia ir ikimokyklinės grupės.

Unikali galimybė mokytis su bendraamžiais iš įvairių pasaulio šalių, kultūriniai mainai, tarptautinės ugdymo programos ir sertifikatai traukia ne tik į Vilnių iš užsienio atvykusius, bet ir nuolat sostinėje gyvenančių šeimų vaikus.  Augant mokyklos bendruomenei, plečiasi Tarptautinė Amerikos mokykla – kitąmet ji turės naują priestatą, sporto sales ir aikštynus. Anglų kalba šioje mokykloje ugdomi 240 moksleivių ir ikimokyklinukų iš 24 šalių – Pietų Korėjos, JAV, Čekijos, Estijos, Indijos ir kt.

Vos prieš mėnesį Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje atidarytoje pirmojoje Lietuvoje Vilniaus universiteto Konfucijaus klasėje kinų kalbos mokytis pradėjo per 100 moksleivių ir šis skaičius kasdien auga.

Vilniaus tarptautinėje mokykloje anglų kalba mokosi 315 moksleivių ir darželinukų iš 40-ies pasaulio šalių.  

311 moksleivių, daugiausiai Lietuvos piliečių, hebrajų kalbos, žydų kultūros ir tradicijų mokosi Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje. 

Vilniaus prancūzų vidurinėje mokykloje prancūzų kalba ugdomi 286 ikimokyklinukai ir mokiniai iš 7 pasaulio šalių. 

Naujos klasės duris atvėrė ir „Vilnius International Meridian School” (VIMS), kurioje šiuo metu mokosi apie 170 moksleivių, daugiausiai – iš lietuvių bei mišrių šeimų. 

Iš 151 Vilniaus bendrojo ugdymo įstaigos mokymo procesą užsienio kalbomis organizuoja apie 2% tarptautinių sostinės mokyklų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »