Visuotinio švietimo savaitės renginiai skatins vaikus domėtis pasauliu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 15 d. antradienis

Europos Tarybos Šiaurės-Pietų centro iniciatyva lapkričio 12–20 dienomis vyksta tryliktoji Europos Visuotinio švietimo savaitė, tema „Mes – pasauliui!“ (Act for Our Planet!). Ši, domėjimąsi pasauliu bei atsakingą vaikų ir jaunimo požiūrį į didžiąsias pasaulio problemas skatinanti, edukacinė kampanija šiais metais organizuojama 47 pasaulio šalyse.

Nacionalinius Visuotinio švietimo savaitės renginius organizuojantis Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) lapkričio 18 d. (penktadienį) rengia Aktyvaus veiksmo dieną „Diena–pasauliui!“. Tądien vyks susitikimai su tolimiausias šalis aplankiusiais keliautojais, įvairios kūrybinės dirbtuvės, paskaitos ir filmų peržiūros, leidžiančios iš arčiau pažinti skirtingas kultūras, sužinoti daugiau apie pasaulio ekologines ir klimato kaitos problemas, pajusti žmogaus bei gamtos ryšį. Visi renginiai – nemokami.

Keliautojai ir tolimųjų kultūrų tyrinėtojai šią dieną vaikams yra parengę įdomius pasakojimus. Indėnų kultūros tyrinėtojas Miegantis Jautis (Donatas Dubauskas) pasakos apie Amerikos indėnų gyvenimo būdą, kūrybinių dirbtuvių metu kurs indėniškus papuošalus iš karoliukų. Keliautoja ir Azijos specialistė Ieva Rutė pasakos apie Kiniją, Tibetą, Etiopiją, Birmą ir Peru, sunkumus, kuriuos šiose šalyse turi įveikti vaikai, norėdami patekti į mokyklą. Vilniaus afrikiečių bendruomenės nariai, nigeriečiai Cttijioke ir Chijoma pristatys savo kultūrą ir pakvies įvairiausiais muzikos instrumentais išmokti afrikietiškų ritmų. Turistų, keliautojų ir nuotykių ieškotojų klubo „XGenomas“ vadovas Rolandas Žygas papasakos apie Jordaniją, ekstremalias keliones po dykumas, tarpeklius, laipiojimą uolomis, Negyvąją jūrą.

Aktyvaus veiksmo dieną vaikai taip pat gilinsis į ekologines, klimato kaitos problemas ir meninėmis priemonėmis bandys išreikšti savo požiūrį į jas. Gintarė Jonušauskaitė paskaitoje „Klimatas keičiasi – ar keičiamės mes?“ nagrinės klimato kaitos reiškinį, galimas jo pasekmes, žmogaus veiklos įtaką klimato kaitai bei visuomenės ir vartojimo kultūros pokyčius. „Pasaulio gaublio kūrybinėse dirbtuvėse“ moksleiviai, kartu su interjero architekte Jurgita Jakubauskaite, kurs didžiulį gaublį ir jame atvaizduos skirtingas šalis, kultūras ir joms būdingiausias problemas. Šių kūrybinių dirbtuvių dalyviai naudos antrines žaliavas, atsineštas laikraščių, žurnalų iškarpas, o darbui pasitelks mišrias dailės technikas. „Daiktų mugėje“ vaikai keisis savo įdomiais, bet jau nenaudojamais daiktais.

Tarptautinis Vilniaus vaikų ir jaunimo filmų festivalis renginio metu parodys du lietuviškai įgarsintus filmus. Kino juostoje „7, arba kodėl aš esu“ (rež. Antje Starost ir Hans Helmut Grotjahn) septyni vaikai iš skirtingų pasaulio kampelių bandys atsakyti, ką šiais laikais reiškia būti vaiku, kas jiems svarbu, ką jie myli ir brangina, kas juos prajuokina ir pravirkdo. Filme „Prie jūros“ (rež. Pedro González-Rubio) pasakojama apie kultūrų įvairovę, žmogaus ir gamtos ryšį, berniuko akimis atskleidžiamas paslaptingosios majų kultūros žavesys.

Tryliktosios Visuotinio švietimo savaitės „Mes – pasauliui!“ metu taip pat organizuojami konkursai moksleiviams: mokyklų iniciatyvų konkursas „Veik pasauliui“, kūrybinių idėjų konkursas „Idėja pasauliui“, socialinių vaizdo klipų konkursas „Žinutė pasauliui“, Add to Art konkursas „Pažįstu pasaulį“. Darbus šiems konkursams moksleiviai gali siųsti iki gruodžio mėn. 1 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Spalio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos fizikos mokytojas Antanas Kalinauskas. skaityti »

Paskelbti aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso laimėtojai

Paskelbti Ūkio ministerijos inicijuoto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų, kurių temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu, konkurso laimėtojai. skaityti »

„Saulėtekio slėnyje“ – Biotechnologijų verslo inkubatorius

Besibaigiant Inovacijų savaitei, rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius. skaityti »

Sukurtas didmiesčių gyventojams skirtas elektrinis paspirtukas

Elektrinį paspirtuką buvo galima pamatyti bei išbandyti ir renginių ciklo „Inovacijų savaitė“ verslo ir mokslo pikniko metu, vykusiu šalia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centrinių rūmų. skaityti »

Šiemet veiklą atnaujino lituanistinė mokykla Milane

Nauji mokslo metai prasidėjo Milano lituanistinėje mokykloje „Pabiručiai“, į kurią užregistruota 30 vaikų nuo 4 iki 12 m. Beveik visi vaikai yra iš mišrių šeimų. skaityti »

Profesinės mokyklos priėmė penktadaliu daugiau mokinių nei planavo

Galutiniais duomenimis šiais mokslo metais į profesines mokyklas priimta 23,7 tūkst. mokinių. Tai 1 800 mokinių, arba 8 proc., daugiau nei pernai ir 20 proc. daugiau nei buvo numatyta priimti. skaityti »

Mokiniams nebereikės nešiotis vadovėlių

Lengvesnės mokinių kuprinės ir paprastesnis mokytojų darbas – tokį pažadą davė leidykla „Šviesa“, šiais mokslo metais suteikdama nemokamą prieigą naudotis visų pagrindinių vadovėlių elektroninėmis versijomis per virtualiąją mokymosi aplinką „Eduka klasė“. skaityti »

Paskirtos K. Būgos stipendijos užsienio lituanistikos centrų studentams

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2016–2017 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus penki studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose. skaityti »

VU ir VGTU suvienys jėgas ir atnaujins Saulėtekio akademinį miestelį

Vilniaus universitetas (VU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) sutarė atnaujinti Vilniuje esantį Saulėtekio miestelį ir plėtoti šiuolaikišką mokslo, studijų ir socialinę infrastruktūrą. skaityti »

MRU mokslinėje konferencijoje dalyvauja projektų vadybininkai iš įvairių Europos universitetų

Rugsėjo 22–23 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tarptautinių projektų administratorių tinklo COST veiklos Nr. TN1302 BESTPRAC susitikimas. skaityti »