Visuotinio švietimo savaitės renginiai skatins vaikus domėtis pasauliu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 15 d. antradienis

Europos Tarybos Šiaurės-Pietų centro iniciatyva lapkričio 12–20 dienomis vyksta tryliktoji Europos Visuotinio švietimo savaitė, tema „Mes – pasauliui!“ (Act for Our Planet!). Ši, domėjimąsi pasauliu bei atsakingą vaikų ir jaunimo požiūrį į didžiąsias pasaulio problemas skatinanti, edukacinė kampanija šiais metais organizuojama 47 pasaulio šalyse.

Nacionalinius Visuotinio švietimo savaitės renginius organizuojantis Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) lapkričio 18 d. (penktadienį) rengia Aktyvaus veiksmo dieną „Diena–pasauliui!“. Tądien vyks susitikimai su tolimiausias šalis aplankiusiais keliautojais, įvairios kūrybinės dirbtuvės, paskaitos ir filmų peržiūros, leidžiančios iš arčiau pažinti skirtingas kultūras, sužinoti daugiau apie pasaulio ekologines ir klimato kaitos problemas, pajusti žmogaus bei gamtos ryšį. Visi renginiai – nemokami.

Keliautojai ir tolimųjų kultūrų tyrinėtojai šią dieną vaikams yra parengę įdomius pasakojimus. Indėnų kultūros tyrinėtojas Miegantis Jautis (Donatas Dubauskas) pasakos apie Amerikos indėnų gyvenimo būdą, kūrybinių dirbtuvių metu kurs indėniškus papuošalus iš karoliukų. Keliautoja ir Azijos specialistė Ieva Rutė pasakos apie Kiniją, Tibetą, Etiopiją, Birmą ir Peru, sunkumus, kuriuos šiose šalyse turi įveikti vaikai, norėdami patekti į mokyklą. Vilniaus afrikiečių bendruomenės nariai, nigeriečiai Cttijioke ir Chijoma pristatys savo kultūrą ir pakvies įvairiausiais muzikos instrumentais išmokti afrikietiškų ritmų. Turistų, keliautojų ir nuotykių ieškotojų klubo „XGenomas“ vadovas Rolandas Žygas papasakos apie Jordaniją, ekstremalias keliones po dykumas, tarpeklius, laipiojimą uolomis, Negyvąją jūrą.

Aktyvaus veiksmo dieną vaikai taip pat gilinsis į ekologines, klimato kaitos problemas ir meninėmis priemonėmis bandys išreikšti savo požiūrį į jas. Gintarė Jonušauskaitė paskaitoje „Klimatas keičiasi – ar keičiamės mes?“ nagrinės klimato kaitos reiškinį, galimas jo pasekmes, žmogaus veiklos įtaką klimato kaitai bei visuomenės ir vartojimo kultūros pokyčius. „Pasaulio gaublio kūrybinėse dirbtuvėse“ moksleiviai, kartu su interjero architekte Jurgita Jakubauskaite, kurs didžiulį gaublį ir jame atvaizduos skirtingas šalis, kultūras ir joms būdingiausias problemas. Šių kūrybinių dirbtuvių dalyviai naudos antrines žaliavas, atsineštas laikraščių, žurnalų iškarpas, o darbui pasitelks mišrias dailės technikas. „Daiktų mugėje“ vaikai keisis savo įdomiais, bet jau nenaudojamais daiktais.

Tarptautinis Vilniaus vaikų ir jaunimo filmų festivalis renginio metu parodys du lietuviškai įgarsintus filmus. Kino juostoje „7, arba kodėl aš esu“ (rež. Antje Starost ir Hans Helmut Grotjahn) septyni vaikai iš skirtingų pasaulio kampelių bandys atsakyti, ką šiais laikais reiškia būti vaiku, kas jiems svarbu, ką jie myli ir brangina, kas juos prajuokina ir pravirkdo. Filme „Prie jūros“ (rež. Pedro González-Rubio) pasakojama apie kultūrų įvairovę, žmogaus ir gamtos ryšį, berniuko akimis atskleidžiamas paslaptingosios majų kultūros žavesys.

Tryliktosios Visuotinio švietimo savaitės „Mes – pasauliui!“ metu taip pat organizuojami konkursai moksleiviams: mokyklų iniciatyvų konkursas „Veik pasauliui“, kūrybinių idėjų konkursas „Idėja pasauliui“, socialinių vaizdo klipų konkursas „Žinutė pasauliui“, Add to Art konkursas „Pažįstu pasaulį“. Darbus šiems konkursams moksleiviai gali siųsti iki gruodžio mėn. 1 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Tarptautinis matematiko įvertinimas – paskata jauniems mokslininkams

Matematikos ir informatikos instituto profesorius emeritas Antanas Žilinskas konferencijoje „NUMTA 2016“ (Numerical Computations: Theory and Algorithms), vykusioje Pice (Kalabrija, Italija), už mokslo rezultatų visumą ir jų įtaką mokslo krypčiai įvertintas tarptautiniu apdovanojimu. skaityti »

Vilniuje duris atvers VGTU inžinerijos licėjus

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu nuo rugsėjo 1 d. Antakalnyje įsikūrusiam Vilniaus inžinerijos licėjui suteikiamas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vardas. VGTU inžinerijos licėjus bus pirmoji tokio tipo švietimo įstaiga sostinėje. skaityti »

LEU lankėsi Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius

2016 m. liepos 13 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) lankėsi Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. skaityti »

Kroatijoje vykstančiose Europos universitetų žaidynėse iš Lietuvos atstovų tikimasi aukštų rezultatų

Liepos 13 d. Zagrebe, Kroatijoje, atidaromos III–ios Europos universitetų žaidynės. Jose Lietuvai atstovauja 162 sportininkai iš 10 mūsų šalies universitetų. skaityti »

LR Prezidentė lankėsi MRU vykusioje vasaros mokykloje „Transparency International“

Liepos 4–10 dienomis, Vilniuje, Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko septintoji tarptautinė „Transparency International“ skaidrumo mokykla, kurioje dalyvavo 120 jaunimo lyderių iš 60 pasaulio šalių. skaityti »

Patirtis, diplomas ar netradicinis mąstymas: ko iš jaunimo labiausiai tikisi verslas?

Ko išmoko Lietuvos verslas ir kokią pamoką apie ateities darbo rinką gavo darbuotojai – apie tai su į Lietuvą grįžusiais pasaulio lietuviais kalbėjosi Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas. skaityti »

LEU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) liepos 8 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Sutartį pasirašė LEU rektorius akad. Algirdas Gaižutis ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. skaityti »

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga skelbia geriausių magistro darbų konkursą

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) aštuntus metus iš eilės organizuoja geriausių magistro darbų konkursą. skaityti »

VU doktorantei – prestižinė Fulbrighto stipendija

Vasaros pabaiga Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto doktorantei Austei Valinčiūtei žada naujo etapo pradžią. Jaunoji mokslininkė laimėjo prestižinę Fulbrighto stipendiją, tad devynis mėnesius praleis JAV. skaityti »

VDU stiprina ryšius Ukrainoje

Stiprindamas ryšius su Ukrainos aukštosiomis mokyklomis, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) rengia jungtines studijų programas. skaityti »