Visuotinio švietimo savaitės renginiai skatins vaikus domėtis pasauliu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 15 d. antradienis

Europos Tarybos Šiaurės-Pietų centro iniciatyva lapkričio 12–20 dienomis vyksta tryliktoji Europos Visuotinio švietimo savaitė, tema „Mes – pasauliui!“ (Act for Our Planet!). Ši, domėjimąsi pasauliu bei atsakingą vaikų ir jaunimo požiūrį į didžiąsias pasaulio problemas skatinanti, edukacinė kampanija šiais metais organizuojama 47 pasaulio šalyse.

Nacionalinius Visuotinio švietimo savaitės renginius organizuojantis Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) lapkričio 18 d. (penktadienį) rengia Aktyvaus veiksmo dieną „Diena–pasauliui!“. Tądien vyks susitikimai su tolimiausias šalis aplankiusiais keliautojais, įvairios kūrybinės dirbtuvės, paskaitos ir filmų peržiūros, leidžiančios iš arčiau pažinti skirtingas kultūras, sužinoti daugiau apie pasaulio ekologines ir klimato kaitos problemas, pajusti žmogaus bei gamtos ryšį. Visi renginiai – nemokami.

Keliautojai ir tolimųjų kultūrų tyrinėtojai šią dieną vaikams yra parengę įdomius pasakojimus. Indėnų kultūros tyrinėtojas Miegantis Jautis (Donatas Dubauskas) pasakos apie Amerikos indėnų gyvenimo būdą, kūrybinių dirbtuvių metu kurs indėniškus papuošalus iš karoliukų. Keliautoja ir Azijos specialistė Ieva Rutė pasakos apie Kiniją, Tibetą, Etiopiją, Birmą ir Peru, sunkumus, kuriuos šiose šalyse turi įveikti vaikai, norėdami patekti į mokyklą. Vilniaus afrikiečių bendruomenės nariai, nigeriečiai Cttijioke ir Chijoma pristatys savo kultūrą ir pakvies įvairiausiais muzikos instrumentais išmokti afrikietiškų ritmų. Turistų, keliautojų ir nuotykių ieškotojų klubo „XGenomas“ vadovas Rolandas Žygas papasakos apie Jordaniją, ekstremalias keliones po dykumas, tarpeklius, laipiojimą uolomis, Negyvąją jūrą.

Aktyvaus veiksmo dieną vaikai taip pat gilinsis į ekologines, klimato kaitos problemas ir meninėmis priemonėmis bandys išreikšti savo požiūrį į jas. Gintarė Jonušauskaitė paskaitoje „Klimatas keičiasi – ar keičiamės mes?“ nagrinės klimato kaitos reiškinį, galimas jo pasekmes, žmogaus veiklos įtaką klimato kaitai bei visuomenės ir vartojimo kultūros pokyčius. „Pasaulio gaublio kūrybinėse dirbtuvėse“ moksleiviai, kartu su interjero architekte Jurgita Jakubauskaite, kurs didžiulį gaublį ir jame atvaizduos skirtingas šalis, kultūras ir joms būdingiausias problemas. Šių kūrybinių dirbtuvių dalyviai naudos antrines žaliavas, atsineštas laikraščių, žurnalų iškarpas, o darbui pasitelks mišrias dailės technikas. „Daiktų mugėje“ vaikai keisis savo įdomiais, bet jau nenaudojamais daiktais.

Tarptautinis Vilniaus vaikų ir jaunimo filmų festivalis renginio metu parodys du lietuviškai įgarsintus filmus. Kino juostoje „7, arba kodėl aš esu“ (rež. Antje Starost ir Hans Helmut Grotjahn) septyni vaikai iš skirtingų pasaulio kampelių bandys atsakyti, ką šiais laikais reiškia būti vaiku, kas jiems svarbu, ką jie myli ir brangina, kas juos prajuokina ir pravirkdo. Filme „Prie jūros“ (rež. Pedro González-Rubio) pasakojama apie kultūrų įvairovę, žmogaus ir gamtos ryšį, berniuko akimis atskleidžiamas paslaptingosios majų kultūros žavesys.

Tryliktosios Visuotinio švietimo savaitės „Mes – pasauliui!“ metu taip pat organizuojami konkursai moksleiviams: mokyklų iniciatyvų konkursas „Veik pasauliui“, kūrybinių idėjų konkursas „Idėja pasauliui“, socialinių vaizdo klipų konkursas „Žinutė pasauliui“, Add to Art konkursas „Pažįstu pasaulį“. Darbus šiems konkursams moksleiviai gali siųsti iki gruodžio mėn. 1 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Lietuva pateikė paraišką dėl asocijuotos narystės CERN Europos branduolinių tyrimų centre

CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijai pateikta Lietuvos paraiška tapti asocijuota nare. skaityti »

LVK dalyvaus TTVAM tarybos veikloje

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) socialinis partneris Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla (TTVAM) subūrė naują tarybą, kurios veikloje dalyvaus LVK generalinis direktorius Algimantas Akstinas. skaityti »

ES investicijos pakėlė Lietuvos mokslą, technologijas ir inovacijas į aukštesnį lygį

Finansų ministerijos duomenimis, 2007–2013 m. ES fondų lėšomis sukurta esminė mokslo tyrimams ir eksperimentinei plėtrai reikalinga infrastruktūra, į kurią investuota daugiau kaip 1 mlrd. eurų. skaityti »

Būsimų pedagogų studijoms – tikslinis finansavimas

Siekiant užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir reikalingų specialistų rengimą, būsimųjų pedagogų studijoms šiemet skiriamas tikslinis finansavimas. skaityti »

JGMC nenusileidžia analogiškiems mokslo centrams Vakaruose

Kovo 15 d. oficialiai atsidarysiančiame Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) studentai jau pradėjo pavasario semestrą. Šiuo metu čia intensyviai kuriasi mokslininkai iš VU Biochemijos, Biotechnologijos institutų ir Gamtos mokslų fakulteto (GMF). skaityti »

Lietuvių studentų komanda ruošiasi prestižiniam sintetinės biologijos konkursui

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda šiemet jau antrą kartą atstovaus Lietuvai prestižiniame studentų sintetinės biologijos konkurse iGEM (angl. International Genetically Engineered Machine competition). skaityti »

LEU „Jaunojo pedagogo akademija“: moksleiviai susipažįsta su pedagogo profesija

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečius metus iš eilės vyresniųjų klasių moksleivius pakvietė į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »

Premjeras: mokslo ir verslo bendradarbiavimas padės Lietuvai tapti viena pažangiausių ES šalių

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Lietuvos mokslų akademijos (LMA) 75-mečiui skirtame iškilmingame visuotiniame susirinkime pasveikino jos narius. skaityti »

Kauno mokykloje įrengtoje 3D klasėje – kaip kine

Kauno „Saulės” gimnazijos vyresnių klasių moksleiviai nuo šiol mokysis kitaip. Naujai atidarytoje išmaniojoje 3D klasėje gimnazistai įvairius chemijos, biologijos ir kitų disciplinų reiškinius pažins virtualiai. skaityti »

Vilniaus universitetas pradeda pokyčių įgyvendinimo etapą

Vilniaus universiteto (VU) Taryba patvirtino VU strateginį veiklos planą. Šiuo dokumentu patikslinta universiteto veiklos misija, vizija, strateginės kryptys, jų tikslai ir pagrindiniai pažangos vertinimo rodikliai. skaityti »