Visuotinio švietimo savaitės renginiai skatins vaikus domėtis pasauliu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 15 d. antradienis

Europos Tarybos Šiaurės-Pietų centro iniciatyva lapkričio 12–20 dienomis vyksta tryliktoji Europos Visuotinio švietimo savaitė, tema „Mes – pasauliui!“ (Act for Our Planet!). Ši, domėjimąsi pasauliu bei atsakingą vaikų ir jaunimo požiūrį į didžiąsias pasaulio problemas skatinanti, edukacinė kampanija šiais metais organizuojama 47 pasaulio šalyse.

Nacionalinius Visuotinio švietimo savaitės renginius organizuojantis Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) lapkričio 18 d. (penktadienį) rengia Aktyvaus veiksmo dieną „Diena–pasauliui!“. Tądien vyks susitikimai su tolimiausias šalis aplankiusiais keliautojais, įvairios kūrybinės dirbtuvės, paskaitos ir filmų peržiūros, leidžiančios iš arčiau pažinti skirtingas kultūras, sužinoti daugiau apie pasaulio ekologines ir klimato kaitos problemas, pajusti žmogaus bei gamtos ryšį. Visi renginiai – nemokami.

Keliautojai ir tolimųjų kultūrų tyrinėtojai šią dieną vaikams yra parengę įdomius pasakojimus. Indėnų kultūros tyrinėtojas Miegantis Jautis (Donatas Dubauskas) pasakos apie Amerikos indėnų gyvenimo būdą, kūrybinių dirbtuvių metu kurs indėniškus papuošalus iš karoliukų. Keliautoja ir Azijos specialistė Ieva Rutė pasakos apie Kiniją, Tibetą, Etiopiją, Birmą ir Peru, sunkumus, kuriuos šiose šalyse turi įveikti vaikai, norėdami patekti į mokyklą. Vilniaus afrikiečių bendruomenės nariai, nigeriečiai Cttijioke ir Chijoma pristatys savo kultūrą ir pakvies įvairiausiais muzikos instrumentais išmokti afrikietiškų ritmų. Turistų, keliautojų ir nuotykių ieškotojų klubo „XGenomas“ vadovas Rolandas Žygas papasakos apie Jordaniją, ekstremalias keliones po dykumas, tarpeklius, laipiojimą uolomis, Negyvąją jūrą.

Aktyvaus veiksmo dieną vaikai taip pat gilinsis į ekologines, klimato kaitos problemas ir meninėmis priemonėmis bandys išreikšti savo požiūrį į jas. Gintarė Jonušauskaitė paskaitoje „Klimatas keičiasi – ar keičiamės mes?“ nagrinės klimato kaitos reiškinį, galimas jo pasekmes, žmogaus veiklos įtaką klimato kaitai bei visuomenės ir vartojimo kultūros pokyčius. „Pasaulio gaublio kūrybinėse dirbtuvėse“ moksleiviai, kartu su interjero architekte Jurgita Jakubauskaite, kurs didžiulį gaublį ir jame atvaizduos skirtingas šalis, kultūras ir joms būdingiausias problemas. Šių kūrybinių dirbtuvių dalyviai naudos antrines žaliavas, atsineštas laikraščių, žurnalų iškarpas, o darbui pasitelks mišrias dailės technikas. „Daiktų mugėje“ vaikai keisis savo įdomiais, bet jau nenaudojamais daiktais.

Tarptautinis Vilniaus vaikų ir jaunimo filmų festivalis renginio metu parodys du lietuviškai įgarsintus filmus. Kino juostoje „7, arba kodėl aš esu“ (rež. Antje Starost ir Hans Helmut Grotjahn) septyni vaikai iš skirtingų pasaulio kampelių bandys atsakyti, ką šiais laikais reiškia būti vaiku, kas jiems svarbu, ką jie myli ir brangina, kas juos prajuokina ir pravirkdo. Filme „Prie jūros“ (rež. Pedro González-Rubio) pasakojama apie kultūrų įvairovę, žmogaus ir gamtos ryšį, berniuko akimis atskleidžiamas paslaptingosios majų kultūros žavesys.

Tryliktosios Visuotinio švietimo savaitės „Mes – pasauliui!“ metu taip pat organizuojami konkursai moksleiviams: mokyklų iniciatyvų konkursas „Veik pasauliui“, kūrybinių idėjų konkursas „Idėja pasauliui“, socialinių vaizdo klipų konkursas „Žinutė pasauliui“, Add to Art konkursas „Pažįstu pasaulį“. Darbus šiems konkursams moksleiviai gali siųsti iki gruodžio mėn. 1 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Skelbiamas geriausio 2015 metų kokybinio rašto darbo konkursas

Fenomenologinių tyrimų institutas skelbia Geriausio metų kokybinio rašto darbo Lietuvoje konkursą. skaityti »

LEU leidykla kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje pristatys naujausius leidinius

Vasario 25–28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks 17-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šių metų tema – „Personažas ieško autoriaus“. Parodoje susitikimus rengs ir savo išleistas knygas pristatys ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla. skaityti »

Lietuvos studentai kviečiami dalyvauti Finansų ministerijos mokslo darbų konkurse

Šiais metais jau trečią kartą Finansų ministerija inicijuoja ir kviečia dalyvauti 2016 m. studentų mokslo darbų konkurse apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų efektyvumą. skaityti »

Bus vykdoma nuolatinė absolventų įsidarbinamumo stebėsena

Tęsiami valstybinės absolventų įsidarbinamumo stebėsenos sistemos kūrimo darbai. Vyriausybė patvirtino Nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos pagrindų aprašą, nustatantį jos paskirtį, vykdytojus, principus ir koordinavimą. skaityti »

KTU mokslininkai sukūrė betono mišinį statybiniam 3D spausdintuvui

KTU SAF Statybinių medžiagų katedros vedėjo vadovaujama mokslininkų grupė sukūrė betono mišinį, kurį galima naudoti spausdinant namus. Automobilių pramonės patirtis neišvengiamai persikels į statybų verslą. skaityti »

ŠMM siūlo kokybinius pokyčius aukštosiose mokyklose

Įvesti minimalius reikalavimus universitetams ir kolegijoms ir jų pagrindu pertvarkyti aukštųjų mokyklų tinklą bei finansuoti tik kokybiškas studijas ir mokslinius tyrimus vykdančias aukštąsias mokyklas. skaityti »

VU rektorius su Jónu Baldvinu Hannibalssonu aptarė aukštojo mokslo ypatumus

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas susitiko su VU garbės daktaru, buvusiu Islandijos užsienio reikalų ministru dr. Jónu Baldvinu Hannibalssonu. skaityti »

LEU LF prof. dr. Vidas Kavaliauskas dalyvavo projekte „Azerbaidžano multikultūralizmo žiemos mokykla“

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto (LEU LF) Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros prof. dr. Vidas Kavaliauskas vasario 8–14 d. dalyvavo tarptautiniame projekte „Azerbaidžano multikultūralizmo žiemos mokykla“, kurį organizavo Baku multikultūralizmo centras. skaityti »

Nacionalinė biblioteka kurs bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo modelį

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendins Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą dvejų metų trukmės projektą „Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo sistemos modelio sukūrimas“. skaityti »

Socialinių mokslų kolegija bendradarbiaus su Aplinkos ministerija

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir Socialinių mokslų kolegijos direktorė Gabija Skučaitė pasirašė jų vadovaujamų institucijų bendradarbiavimo sutartį. skaityti »