„VoltAir“ – elektrinio lėktuvo koncepcija

Publikuota: 2011 m. liepos 4 d. pirmadienis

Korporacija EADS (The European Aeronautic Defence and Space Company – Europos aeronautikos gynybos ir kosmoso kompanija) tikisi iki 2035 sukurti ir pradėti eksploatuoti tik elektros energija varoma lėktuvą.

Tokio lėktuvo prototipas, pavadintas „VoltAir“, buvo pademonstruotas ką tik įvykusioje Paryžiaus aviacijos ir aeronautikos parodoje, vienoje didžiausių tokių parodų paaulyje. „VoltAir“ turės ličio jonų akumuliatorius, išdėstytus lėktuvo priekinėje dalyje. Jie, be abejo, bus gerokai didesni ir galingesni nei elektromobiliuose, o energija bus tiekiama į du gale esančius variklius, kurių kiekvienas turės po riešinga kryptimi besisukančius propelerius.

EADS teigimu, prireiks maždaug 20 metų, kol toks lėktuvas taps realybe, o pagrindinė problema, kuriai išspręsti gali trukti ilgiausiai laiko, yra lėktuve numatytos panaudoti aukštos tempertūros superlaidumo technologijos.

Aukštos temperatūros superlaidumo (High-Temperature Superconducting - HTS) medžiagos kol kas tiriamos tik laboratorijose, nors pasiekimai leidžia tikėtis, kad jos ateityje galės būti naudojamos ir pramonėje bei buityje. Tačiau EADS atrodo tuo jau tiki.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ateities lėktuvas: iš Tokijo į Paryžių – greičiau nei per 2, 5 val.

Europos aeronautikos ir gynybos koncerno EADS inžinieriai sukūrė koncepcinį viršgarsinio keleivinio lėktuvo koncepcinį modelį. Teigiama, kad tai bus viena ekologiškiausių ir greičiausių oro transporto priemonių pasaulyje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »