Ypač gabiems studentams – Sustiprintų studijų grupės

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 4 d. šeštadienis

Kauno technologijos universitete jau ketvirtus metus veikia Akademinės pažangos centras, kuris  ir šiais metais kvies pirmakursius jungtis į Sustiprintų studijų grupes (SSG).

Gabiems, aukštų akademinių rezultatų pasiekusiems jaunuoliams, įstojusiems į bet kurią fizinių arba technologijos mokslų studijų programą, jau nuo pirmo kurso suteikiama galimybė tiksliuosius mokslus mokytis sustiprintai, taip pat nemokamai studijuoti pačių pasirinktus papildomus modulius. Kiekvienam šios grupės studentui skiriamas akademinis globėjas, padedantis kiek galima sparčiau įsitraukti į dominančios srities mokslinę veiklą.

Kaip teigė patys SSG studentai, Sustiprintų studijų grupėje jie ne tik gauna aukštesnio lygio žinių, bet ir susipažįsta su įdomiais bei motyvuotais žmonėmis, norinčiais įgyti daugiau gebėjimų ir pasiekti geresnių rezultatų.

„Esu labai patenkintas, kad pakliuvau į KTU sustiprintų studijų grupę“, – sako 2012 metų prezidento Aleksandro Stulginskio vardinės stipendijos laimėtojas Justas Andrijauskas. – Būdamas šios grupės nariu gavau progą studijuoti tam tikrus modulius sustiprintame lygyje, taip pat galimybę papildomai pasirinkti daugiau studijų modulių, bei užsiimti moksline veikla nuo pirmo kurso. Susipažinau su savo grupės nariais, kurie yra labai įdomūs  ir išradingi žmonės. Su jais teko vykdyti kelis tarpdiciplininius darbus bei kartu rengti „Teoretikų vakarus“. Šiame renginyje  SSG nariai skaito paskaitas įvairia tematika, dalijasi  idėjomis ir tiesiog smagiai leidžia laiką. Ši grupė suteikė man daug galimybių, naujų pažinčių, įdomiai praleisto laiko. Visiems besidomintiems mokslu, technologijomis, siekiantiems dalyvauti mokslinėje ir techninėje kūryboje, siūlau pabandyti patekti į šią grupę. Tikrai nesigailėsite.“

Šiuo metu Kauno technologijos universitete sustiprintai studijuoja per 80 studentų. Jie – nuolatiniai Rektoriaus ir Mecenatų stipendijų laimėtojai, įvairių parodų, mokslo projektų, konferencijų dalyviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »