Ypač gabiems studentams – Sustiprintų studijų grupės

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 4 d. šeštadienis

Kauno technologijos universitete jau ketvirtus metus veikia Akademinės pažangos centras, kuris  ir šiais metais kvies pirmakursius jungtis į Sustiprintų studijų grupes (SSG).

Gabiems, aukštų akademinių rezultatų pasiekusiems jaunuoliams, įstojusiems į bet kurią fizinių arba technologijos mokslų studijų programą, jau nuo pirmo kurso suteikiama galimybė tiksliuosius mokslus mokytis sustiprintai, taip pat nemokamai studijuoti pačių pasirinktus papildomus modulius. Kiekvienam šios grupės studentui skiriamas akademinis globėjas, padedantis kiek galima sparčiau įsitraukti į dominančios srities mokslinę veiklą.

Kaip teigė patys SSG studentai, Sustiprintų studijų grupėje jie ne tik gauna aukštesnio lygio žinių, bet ir susipažįsta su įdomiais bei motyvuotais žmonėmis, norinčiais įgyti daugiau gebėjimų ir pasiekti geresnių rezultatų.

„Esu labai patenkintas, kad pakliuvau į KTU sustiprintų studijų grupę“, – sako 2012 metų prezidento Aleksandro Stulginskio vardinės stipendijos laimėtojas Justas Andrijauskas. – Būdamas šios grupės nariu gavau progą studijuoti tam tikrus modulius sustiprintame lygyje, taip pat galimybę papildomai pasirinkti daugiau studijų modulių, bei užsiimti moksline veikla nuo pirmo kurso. Susipažinau su savo grupės nariais, kurie yra labai įdomūs  ir išradingi žmonės. Su jais teko vykdyti kelis tarpdiciplininius darbus bei kartu rengti „Teoretikų vakarus“. Šiame renginyje  SSG nariai skaito paskaitas įvairia tematika, dalijasi  idėjomis ir tiesiog smagiai leidžia laiką. Ši grupė suteikė man daug galimybių, naujų pažinčių, įdomiai praleisto laiko. Visiems besidomintiems mokslu, technologijomis, siekiantiems dalyvauti mokslinėje ir techninėje kūryboje, siūlau pabandyti patekti į šią grupę. Tikrai nesigailėsite.“

Šiuo metu Kauno technologijos universitete sustiprintai studijuoja per 80 studentų. Jie – nuolatiniai Rektoriaus ir Mecenatų stipendijų laimėtojai, įvairių parodų, mokslo projektų, konferencijų dalyviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »