Žaidimas „Minecraft“ keliasi į mokyklų klases

Publikuota: 2016 m. sausio 21 d. ketvirtadienis

Šią vasarą JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatys specialų populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leis moksleiviams bei studentams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

„Microsoft“ tiki, jog žmonės gali užsitikrinti puikius rezultatus, kai technologijos yra pasiekiamos ranka. Mūsų misijos pagrindas yra skatinti nuolatinį mokymąsi, vystyti esminius gyvenimiškus įgūdžius – komunikaciją, bendradarbiavimą, kritinį ir loginį mąstymą, kūrybiškumą bei pilietiškumą. Todėl nuolatos ieškome būdų, kaip galėtume pagerinti mokymosi procesą. „Minecraft: Education Edition“ suteiks galimybę mokytis kuriant ir žaidžiant platformoje, kurios bendruomenėje šiuo metu per 100 mln. žaidėjų“, – teigia Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Naujoji žaidimo versija bus paremta jau nuo 2011 m. veikiančiu klasėms sukurtu „MinecraftEdu“ žaidimu. Pastarąjį jau išbandė per 7 tūkst. klasių daugiau nei 40 pasaulio šalių. Toks didelis pasisekimas paskatino „Microsoft“ kartu su žaidimų kūrėja „TeacherGaming“ patobulinti dabartinę versiją ir išleisti „Minecraft: Education Edition“, pasiūlant naujų galimybių vartotojams.

Iš esmės, šis specialus žaidimas mažai kuo skiriasi nuo originalios „Minecraft“ versijos, todėl pedagogai galės lengvai sudominti savo moksleivius, kurių didžioji dalis po pamokų kuria virtualius pasaulius šiame žaidime. Naujajame leidime „Microsoft“ pridėjo specialią funkciją, kuri leidžia mokytojams stebėti, ką moksleiviai veikia žaidime, nustatyti, kokie resursai yra prieinami ir kitaip modifikuoti žaidimą. Taip pat mokytojai specialioje svetainėje ras kitų pedagogų įkeltus „Minecraft“ pasaulius ir mokymų planus kartu su jais. Pavyzdžiui, galima atsisiųsti sukurtą Gizos piramidžių pasaulį, leidžiantį mokiniams jį tyrinėti, o vėliau diskutuoti apie šio inžinierinio stebuklo statymo ypatumus.

Pristatomąjį „Minecraft: Education Edition“ vaizdo klipą galima rasti čia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »