Žingsnelis žmogaus atminties atkartojimo link

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 4 d. ketvirtadienis

Jungtinei Tarptautinio medžiagų nanoarchitektonikos centro ir Kalifornijos universiteto Los Andžele Chemijos ir biochemijos fakulteto (JAV) tyrėjų komandai pavyko sukurti naują neorganinį įtaisą, pavadintą „sinapsių įrenginiu“.

Kaip praneša Nacionalinio medžiagų mokslo instituto bei Japonijos mokslo ir technologijų agentūros atstovai, minėtųjų institucijų tyrėjams pavyko sukurti „sinapsių įrenginį“, kuris automatiškai įgyvendina dviejų rūšių funkcijas, analogiškas toms, kurias atlieka žmogaus smegenys – įsiminimo ir užmiršimo. Mokslininkų darbas publikuotas prestižiniame „Nature Materials“ žurnale.

Naujasis įrenginys yra sukonstruotas iš atominio jungiklio, kurį sudaro sidabro sulfidu Ag2S padengtas elektrodas ir platinos Pt pagrindo pagalbinis elektrodas. Tarp abiejų elektrodų yra paliktas nanometrinis tarpelis. Atominis jungiklis veikia sudarydamas ir sunaikindamas sidabro atomų junginius tarp abiejų elektrodų. Šis procesas įgyvendinamas valdant mišraus joninio ir elektroninio laidininko Ag2S kietojo kūno elektrochemines reakcijas.

Tyrėjų grupė išsiaiškino, jog šis įrenginys atkartoja dviejų rūšių sinaptines funkcijas: trumpalaikį plastiškumą bei ilgalaikę potenciaciją. Tai pavyksta atlikti keičiant įvesties impulsų pasikartojimų trukmę, kuri kontroliuoja sidabro atomų junginių susidarymą.

„Nature Materials“ išspausdintame straipsnyje pažymima, kad sidabro sulfido Ag2S įrenginio sukūrimas reiškia persilaužimą, bandant pamėgdžioti sinaptinį elgesį, kuris labai svarbus toliau kuriant dirbtines nervų sistemas, gebančias atkartoti žmogaus atmintį.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »