3D kanalas jau ir Lietuvoje

Publikuota: 2010 m. gegužės 10 d. pirmadienis

3D LED televizorius

Technikai tobulėjant, trimačio vaizdo technologija (3D), suteikianti žiūrovams galimybę pasijusti transliuojamo reginio dalimi, tampa vis prieinamesnė. Šių metų balandžio mėnesį Britanijos transliuotojas „Sky“ pirmasis Europoje transliavo varžybas tarp Mančesterio „United“ ir „Chelsea“ komandų 3D formatu. Kitoje Atlanto pusėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, „DirecTV“ jau šį birželį žada pasiūlyti savo žiūrovams pirmus tris 3D kanalus.

Gegužės pradžioje pirmieji Lietuvoje tokią galimybę pasiūlė interaktyviosios IP televizijos „Penki TV“ kūrėjai. Šios televizijos žiūrovai jau gali mėgautis HD1 – pirmojo 3D kanalo Europoje – privalumais.

HD1 visą parą transliuoja „full HD“ kokybės raiška, o turintys specialius televizorius daugumą kanalo laidų jau gali matyti ir 3D formatu. Žiūrovai turi galimybę mėgautis trimatėmis sporto varžybų, muzikinių renginių bei kultūros laidų transliacijomis.

Pirmomis dienomis galimybė nemokamai žiūrėti kanalo HD1 transliacijas buvo suteikta daugiau nei 1 000 „Penki TV“ naudotojų. Greitu metu šio 3D kanalo žiūrovų ratas plėsis dar labiau.

Kaip gimsta trimatis vaizdas

Tikriausiai ne vienas Lietuvos gyventojas prieš kokias dvi dešimtis metų, dar besimokydamas mokykloje, lankėsi Panevėžyje. Tuomet žalios ir mėlynos spalvų akiniai bei erdvinė transliacija atrodė tarsi stebuklas. Tokia technologija (pavadinimu „Anaglyph“) egzistuoja iki šiol – ja vis dar naudojamasi, nors ji jau gerokai paseno. Visų pirma dėl tokių akinių nukenčia vaizdo kokybė bei spalvos. Be to, žiūrint pro tokius akinius juntami tam tikri trikdžiai, o vaizdas nėra toks „gilus“.

Taigi, siūloma nauja 3D technologija „Active Shutter“, neiškreipianti nei vaizdo kokybės, nei spalvų, be to, kur kas mažiau jautri įvairiems trikdžiams. Naudodamasis ja, žmogus gali matyti erdvinį vaizdą – taip, kaip pasaulį mato įprastai.

„Atsiradus naujoms technologijoms, vaizdas yra filmuojamas dviem didelės raiškos kameromis – atskirai dešinei ir kairei akims. Tai daroma atsižvelgus į pagrindinį erdvinio regėjimo principą – žmogaus sugebėjimą atskirti nedidelį vaizdų skaičių, kurie patenka į kiekvieną akį, nes pastarosios yra nutolusios viena nuo kitos“, – aiškina Antanas Petrovas, „Penki TV“ Techninio skyriaus vadovas.

Pasak jo, technologiškai 3D transliacija atrodytų taip. TV ekranas vertikalia linija tarsi padalijamas į dvi dalis, kuriose projektuojami dviejų skirtingų kamerų filmuojami vaizdai. Didelės raiškos 3D televizorius (100 Hz ir daugiau) tarsi „suklijuoja“ tuos du vaizdus į vieną. Jei naudojamės specialiais akiniais, tai televizorius reaguoja į juos – atskirai į dešinį ir kairį lęšį – taip formuodamas pilnavertį vaizdą abiem akims.

Specialistas užsimena ir apie tam tikrus aplinkos reikalavimus. Nors moderniais 3D televizoriais tokius vaizdus galima stebėti įvairiu atstumu bei iš įvairių kampų, didžiausias įspūdis pasiekiamas tuomet, kai žiūrima atsitraukus nuo ekrano per 3–6 metrus bei 60 laipsnių kampu.

Galimybės įsigyti

Įprastame ekrane 3D formato vaizdų matyti negalima. Tam reikia televizoriaus arba kompiuterio, gebančio atkurti 3D vaizdą. Šiandien Lietuvoje parduodami „Samsung“ 3D televizoriai. Perkant juos, siūloma už vieną centą įsigyti ir specialius akinius. Vasaros pradžioje šalyje pasirodys ir „Sony“ 3D įranga. Pritaikant įvairias nuolaidas, tokių televizorių kaina svyruoja nuo 5 500 iki 8 000 Lt. Buitinės technikos tiekėjai prognozuoja, jog dabar parduodamų LED 3D televizorių kainos turėtų sumažėti jau metų pabaigoje, kuomet parduotuvėse pasirodys lazeriniai televizoriai.

Penki TV

„Artimiausiu metu mūsų laukia tikras 3D bumas – visi norės išbandyti šią technologiją. Todėl „Penki TV“ savo klientams siūlo įsigyti interaktyviosios televizijos bei 3D televizoriaus komplektą su nuolaidomis ar išperkamosios nuomos būdu“, – teigia A. Petrovas.

Anot specialisto, nereikia pirkti katės maiše – reikia išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus ir išbandyti naujoves.

„Daugelis žmonių realiai neįsivaizduoja skirtumo tarp, tarkim, 2D ir 3D transliacijų. Jiems mes siūlome ateiti į sostinėje įsikūrusią „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ būstinę ir pažiūrėti laidą per 3D televizorių“, – siūlo „Penki TV“ atstovas.

Kokybiškas interaktyviosios televizijos paslaugas, be kita ko, užtikrina ir sparčiausio šviesolaidinio interneto technologija. „Penki TV“ tiekiama šviesolaidžiu „Skynet“, kurio pralaidumas tarptautiniuose tinkluose siekia 2,5 Gb/s. Iki vasaros pradžios vyksta akcija, kurios metu pasirašiusiems 2 m. sutartį „Penki TV“ pirmus metus kainuos tik 18 Lt/mėn.

3D atkeliauja į mūsų namus su „Samsung 3D LED“ (VIDEO) >>>

Žiūrėkite mėgstamas laidas 3D formatu! (VIDEO) >>>

 

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »