Apie IPTV

Publikuota: 2008 m. lapkričio 26 d. trečiadienis

TV žiūrėjimas
IP televizija, arba televizija interneto protokolu (angl. Internet protocol), – viena moderniausių ir pažangiausių televizijos rūšių. Jos pradžia laikomi 1994-ieji, kai JAV naujienų kanalas ABC pirmą kartą žinias transliavo internetu. Lietuvoje pirmosios transliacijos internetu pradėtos prieš kelerius metus, o visavertė IP televizija vartotojams pasiūlyta 2007 m.

Nors IPTV nėra naujiena, vartojant šį terminą iki šiol neretai painiojamasi. Dažniausia IPTV lyginama su internetine televizija – galimybe peržiūrėti vaizdo medžiagą, kurią galima rasti daugelyje populiarių informacinių arba pramoginių portalų (pvz., Youtube).

IPTV neretai apibūdinama tiesiog kaip skaitmeninė televizija. Tačiau toks palyginimas irgi netikslus. Terminas skaitmeninė apibūdina tik TV signalo perdavimo būdą. Dėl to skaitmenine galima įvardyti bet kurią televiziją (pvz., antžeminę arba palydovinę), transliuojančią TV turinį iš siųstuvo į vartotojo televizorių skaitmeniniais signalais.

Žinoma, IPTV turi visas įprastines galimybes – vartotojams siūlomas standartinis TV kanalų paketas: visos lietuviškos televizijos ir populiariausi užsienio kanalai. O už papildomą kainą IPTV žiūrovas gali užsisakyti įvairius kanalų rinkinius: pvz., sporto, filmų, pažintinių laidų, animacinių filmų ir pan. Beje, interaktyvioji IP televizija „Penki TV“ šiuo metu siūlo daugiausia raiškiosios televizijos (HD) kanalų.

Vis dėlto IP televizija vartotojams siūloma kur kas daugiau galimybių nei skaitmeninė vaizdo ir garso kokybė bei internetinės transliacijos. IPTV tarsi sujungia visas interneto, įprastinės televizijos bei vaizdo leistuvo galimybes ir siūlo vartotojui daugybę tokių paslaugų, kurių negali pasiūlyti jokia kita televizija.

Jau minėta, kad IP televiziją galima žiūrėti tiek kompiuterio ekrane, tiek įprastai – per televizorių, prie kurio prijungiamas TV priedėlis. Šis nedidelis prietaisas, įjungtas į interneto tinklą, priima TV signalus ir pavertęs juos „suprantama kalba“ perduoda televizoriui.

TV reklama

TV priedėlis veikia kaip kompiuteris ir vaizdo leistuvas. Tai leidžia pasiūlyti vartotojams tokias paslaugas, kaip virtualią vaizdo nuomą (angl. VOD, arba video on demand), virtualųjį kino teatrą, asmeninį vaizdo leistuvą (angl. PVR arba personal video recorder), TV transliacijų valdymą (angl. time shifting), įvairius žaidimus, naršymą internete, pokalbių svetaines, elektroninę prekybą ir t.t.

Viena iš populiariausių IP televizijos paslaugų – virtuali vaizdo nuoma. Tai tarsi virtuali visą parą veikianti videoteka, kurioje galima išsinuomoti norimą filmą, dokumentinę laidą, mokomąją programą, muzikos koncertą, vaizdo siužetą ir pan. Interaktyvioji IP televizija „Penki TV“ žiūrovams siūlo daugiau kaip 1 300 skirtingų pavadinimų filmų ir kitos vaizdinės medžiagos. Kiekvieną savaitę vaizdų archyvas papildomas naujais filmais, laidomis ir siužetais. Taip pat patogi nieko nekainuojanti transliacijos sustabdymo paslauga. Ji leidžia sustabdyti transliuojamą filmą arba sporto varžybas ir po kurio laiko žiūrėti nuo tos pačios vietos.

Prognozuojama, kad IP televizijos žiūrovų skaičius visame pasaulyje augs labiausiai iš visų televizijos rūšių ir netolimoje ateityje pralenks kabelinės bei antžeminės televizijos žiūrovų skaičių.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (2)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »

Nauja „ATMeye.iQ“ paskirtis: paštomatų stebėsena (1)

Prekių pristatymas iš elektroninių parduotuvių į paštomatus kasmet vis labiau populiarėja. Vienos stambiausių Amerikos siuntų pristatymo tarnybų „Pitney Bowes“ duomenimis, nuo 2014 iki 2018 metų prekių siuntų visame pasaulyje išaugo net 104 proc. – nuo 43 mlrd. iki 87 mlrd. per metus. Skaičiuojama, kad siuntinių skaičius 2025 metais viršys 200 mlrd. skaityti »

3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Atnaujinant BS/2 sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės. skaityti »

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »