Apie IPTV

Publikuota: 2008 m. lapkričio 26 d. trečiadienis

TV žiūrėjimas
IP televizija, arba televizija interneto protokolu (angl. Internet protocol), – viena moderniausių ir pažangiausių televizijos rūšių. Jos pradžia laikomi 1994-ieji, kai JAV naujienų kanalas ABC pirmą kartą žinias transliavo internetu. Lietuvoje pirmosios transliacijos internetu pradėtos prieš kelerius metus, o visavertė IP televizija vartotojams pasiūlyta 2007 m.

Nors IPTV nėra naujiena, vartojant šį terminą iki šiol neretai painiojamasi. Dažniausia IPTV lyginama su internetine televizija – galimybe peržiūrėti vaizdo medžiagą, kurią galima rasti daugelyje populiarių informacinių arba pramoginių portalų (pvz., Youtube).

IPTV neretai apibūdinama tiesiog kaip skaitmeninė televizija. Tačiau toks palyginimas irgi netikslus. Terminas skaitmeninė apibūdina tik TV signalo perdavimo būdą. Dėl to skaitmenine galima įvardyti bet kurią televiziją (pvz., antžeminę arba palydovinę), transliuojančią TV turinį iš siųstuvo į vartotojo televizorių skaitmeniniais signalais.

Žinoma, IPTV turi visas įprastines galimybes – vartotojams siūlomas standartinis TV kanalų paketas: visos lietuviškos televizijos ir populiariausi užsienio kanalai. O už papildomą kainą IPTV žiūrovas gali užsisakyti įvairius kanalų rinkinius: pvz., sporto, filmų, pažintinių laidų, animacinių filmų ir pan. Beje, interaktyvioji IP televizija „Penki TV“ šiuo metu siūlo daugiausia raiškiosios televizijos (HD) kanalų.

Vis dėlto IP televizija vartotojams siūloma kur kas daugiau galimybių nei skaitmeninė vaizdo ir garso kokybė bei internetinės transliacijos. IPTV tarsi sujungia visas interneto, įprastinės televizijos bei vaizdo leistuvo galimybes ir siūlo vartotojui daugybę tokių paslaugų, kurių negali pasiūlyti jokia kita televizija.

Jau minėta, kad IP televiziją galima žiūrėti tiek kompiuterio ekrane, tiek įprastai – per televizorių, prie kurio prijungiamas TV priedėlis. Šis nedidelis prietaisas, įjungtas į interneto tinklą, priima TV signalus ir pavertęs juos „suprantama kalba“ perduoda televizoriui.

TV reklama

TV priedėlis veikia kaip kompiuteris ir vaizdo leistuvas. Tai leidžia pasiūlyti vartotojams tokias paslaugas, kaip virtualią vaizdo nuomą (angl. VOD, arba video on demand), virtualųjį kino teatrą, asmeninį vaizdo leistuvą (angl. PVR arba personal video recorder), TV transliacijų valdymą (angl. time shifting), įvairius žaidimus, naršymą internete, pokalbių svetaines, elektroninę prekybą ir t.t.

Viena iš populiariausių IP televizijos paslaugų – virtuali vaizdo nuoma. Tai tarsi virtuali visą parą veikianti videoteka, kurioje galima išsinuomoti norimą filmą, dokumentinę laidą, mokomąją programą, muzikos koncertą, vaizdo siužetą ir pan. Interaktyvioji IP televizija „Penki TV“ žiūrovams siūlo daugiau kaip 1 300 skirtingų pavadinimų filmų ir kitos vaizdinės medžiagos. Kiekvieną savaitę vaizdų archyvas papildomas naujais filmais, laidomis ir siužetais. Taip pat patogi nieko nekainuojanti transliacijos sustabdymo paslauga. Ji leidžia sustabdyti transliuojamą filmą arba sporto varžybas ir po kurio laiko žiūrėti nuo tos pačios vietos.

Prognozuojama, kad IP televizijos žiūrovų skaičius visame pasaulyje augs labiausiai iš visų televizijos rūšių ir netolimoje ateityje pralenks kabelinės bei antžeminės televizijos žiūrovų skaičių.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Didesnė „.iQ“ ir „Vynamic“ sinergija

Klientų asmeninių duomenų apsauga – viena iš svarbiausių kiekvienos finansinės organizacijos užduočių. Pastaraisiais metais savitarnos įrenginiais (bankomatais ir kt.) naudojasi vis daugiau žmonių, todėl finansinės įstaigos susiduria su didėjančiomis grėsmėmis. skaityti »

„ASHBURN International“ gavo VISA PIN sertifikatą

„ASHBURN International“, besispecializuojanti elektroninių kortelių skaitytuvų (EKS) tinklų stebėjimo ir kortelių operacijų valdymo bei perdavimo sistemų sprendimų kūrimo srityje, baigė VISA PIN atestacijos auditą ir gavo sertifikatą apdoroti PIN kodus, siunčiamus iš EKS į bankus. skaityti »

Elita Citovičiūtė gyvena dviejose šeimose

Fotomodelis ir socialinių tinklų žvaigždė Elita Citovičiūtė gyvena aktyvų gyvenimą – dalyvauja įvairiose fotosesijose, veda laidą „IT+“, yra šviesolaidinio interneto tiekėjo „Penki“ reklaminis veidas, daug keliauja po įvairias pasaulio šalis. skaityti »

Judresnis PENKI internetas – judresni vartotojai

Birželio 21 d. vakarą Vingio parke PENKI organizavo treniruotę po atviru dangumi. skaityti »

Ką daryti, kad bankomatai neštų pelną?

Užtikrinti sėkmingą bankomatų tinklo veiklą finansų institucijoms kasmet kainuoja šimtus tūkstančių eurų. skaityti »

BS/2 sėkmingai plečia 13-os tūkst. elektroninių kortelių skaitytuvų tinklo priežiūrą Sakartvele

Bankinių technologijų ir mažmeninės prekybos sprendimus diegianti bendrovė BS/2 prižiūri daugiau nei 20-ies tūkst. elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą (EKS) 7-iuose tūkst. prekybos taškų ne tik Baltijos šalyse, bet ir Vidurio Azijos bei Kaukazo regionuose. skaityti »

Kviečiame į nemokamą treniruotę!

Nori gražios figūros? Geros sveikatos? Tiesiog jaustis laimingas? Kad ir kiek egzistuotų būdų tą pasiekti, pats veiksmingiausias ir sveikiausias – mankšta. skaityti »

Kokį automatinį seifą pasirinkti? Populiariausių TOP 5

Automatiniai seifai – specifiniai bankiniai įrenginiai, kurie ilgą laiką buvo nepelnytai nuvertinami. Tačiau pastaruoju metu prekyba šio tipo įranga vis labiau auga. skaityti »

„Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas: klientų pažinimas – sėkmingo verslo pagrindas

Verslo sėkmė priklauso nuo vartotojų poreikių išmanymo ir gebėjimo juos įgyvendinti. Bankinių paslaugų sektorius – ne išimtis. skaityti »

BS/2 apdovanota už aktyvią bankinių ir mažmeninės prekybos sprendimų plėtrą

BS/2 kasmetiniame „Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavime Budapešte gavo apdovanojimą „Innovation SPIRIT banking 2018“ už aktyvią inovacinių bankinių technologijų ir mažmeninės prekybos sprendimų plėtrą Azerbaidžane. skaityti »