Apie IPTV

Publikuota: 2008 m. lapkričio 26 d. trečiadienis

TV žiūrėjimas
IP televizija, arba televizija interneto protokolu (angl. Internet protocol), – viena moderniausių ir pažangiausių televizijos rūšių. Jos pradžia laikomi 1994-ieji, kai JAV naujienų kanalas ABC pirmą kartą žinias transliavo internetu. Lietuvoje pirmosios transliacijos internetu pradėtos prieš kelerius metus, o visavertė IP televizija vartotojams pasiūlyta 2007 m.

Nors IPTV nėra naujiena, vartojant šį terminą iki šiol neretai painiojamasi. Dažniausia IPTV lyginama su internetine televizija – galimybe peržiūrėti vaizdo medžiagą, kurią galima rasti daugelyje populiarių informacinių arba pramoginių portalų (pvz., Youtube).

IPTV neretai apibūdinama tiesiog kaip skaitmeninė televizija. Tačiau toks palyginimas irgi netikslus. Terminas skaitmeninė apibūdina tik TV signalo perdavimo būdą. Dėl to skaitmenine galima įvardyti bet kurią televiziją (pvz., antžeminę arba palydovinę), transliuojančią TV turinį iš siųstuvo į vartotojo televizorių skaitmeniniais signalais.

Žinoma, IPTV turi visas įprastines galimybes – vartotojams siūlomas standartinis TV kanalų paketas: visos lietuviškos televizijos ir populiariausi užsienio kanalai. O už papildomą kainą IPTV žiūrovas gali užsisakyti įvairius kanalų rinkinius: pvz., sporto, filmų, pažintinių laidų, animacinių filmų ir pan. Beje, interaktyvioji IP televizija „Penki TV“ šiuo metu siūlo daugiausia raiškiosios televizijos (HD) kanalų.

Vis dėlto IP televizija vartotojams siūloma kur kas daugiau galimybių nei skaitmeninė vaizdo ir garso kokybė bei internetinės transliacijos. IPTV tarsi sujungia visas interneto, įprastinės televizijos bei vaizdo leistuvo galimybes ir siūlo vartotojui daugybę tokių paslaugų, kurių negali pasiūlyti jokia kita televizija.

Jau minėta, kad IP televiziją galima žiūrėti tiek kompiuterio ekrane, tiek įprastai – per televizorių, prie kurio prijungiamas TV priedėlis. Šis nedidelis prietaisas, įjungtas į interneto tinklą, priima TV signalus ir pavertęs juos „suprantama kalba“ perduoda televizoriui.

TV reklama

TV priedėlis veikia kaip kompiuteris ir vaizdo leistuvas. Tai leidžia pasiūlyti vartotojams tokias paslaugas, kaip virtualią vaizdo nuomą (angl. VOD, arba video on demand), virtualųjį kino teatrą, asmeninį vaizdo leistuvą (angl. PVR arba personal video recorder), TV transliacijų valdymą (angl. time shifting), įvairius žaidimus, naršymą internete, pokalbių svetaines, elektroninę prekybą ir t.t.

Viena iš populiariausių IP televizijos paslaugų – virtuali vaizdo nuoma. Tai tarsi virtuali visą parą veikianti videoteka, kurioje galima išsinuomoti norimą filmą, dokumentinę laidą, mokomąją programą, muzikos koncertą, vaizdo siužetą ir pan. Interaktyvioji IP televizija „Penki TV“ žiūrovams siūlo daugiau kaip 1 300 skirtingų pavadinimų filmų ir kitos vaizdinės medžiagos. Kiekvieną savaitę vaizdų archyvas papildomas naujais filmais, laidomis ir siužetais. Taip pat patogi nieko nekainuojanti transliacijos sustabdymo paslauga. Ji leidžia sustabdyti transliuojamą filmą arba sporto varžybas ir po kurio laiko žiūrėti nuo tos pačios vietos.

Prognozuojama, kad IP televizijos žiūrovų skaičius visame pasaulyje augs labiausiai iš visų televizijos rūšių ir netolimoje ateityje pralenks kabelinės bei antžeminės televizijos žiūrovų skaičių.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Šviesolaidinio interneto tiekėjas PENKI siūlo naują paslaugą – mobilųjį internetą

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdanti šviesolaidinį tinklą PENKI, kuris prieinamas daugiau nei 120 tūkst. būstų daugumoje Vilniaus mikrorajonų, siūlo naują paslaugą – mobilųjį internetą. skaityti »

Kodėl „Vynamic Security“ efektyvesnis už įprastas antivirusines programas

Apsaugos technologijų plėtros tendencijos šiais laikais yra vienakryptės: siekiant garantuoti iš tiesų efektyvią IT sistemų apsaugą, visų pirma svarbi specializuota apsauga. skaityti »

„ASHBURN International“ pirmoji Baltijos šalių rinkai pasiūlė „Ingenico“ naujovę

„ASHBURN International“ , 2018 m. mininti savo veiklos 20-metį, pirmoji Baltijos šalyse sertifikavo naujausios kartos „Ingenico“ elektroninių kortelių skaitytuvus (EKS), veikiančius „TELIUM TETRA" platformos pagrindu. skaityti »

5 patarimai, kaip profesionaliai organizuoti bankinės įrangos priežiūros darbus, naudojantis specializuota programine įranga

Techninės priežiūros tarnybos, prižiūrinčios bankų techninę infrastruktūrą, puikiai žino, kad dėl pasitaikančių savitarnos įrangos (bankomatų, mokėjimo terminalų ir kt.) sutrikimų bankai ne tik nukenčia materialiai, bet ir praranda gerą reputaciją. skaityti »

BS/2 pripažinta „Metų eksporto“ įmone

BS/2 apdovanojimuose „Metų paslauga 2018“ pelnė „Metų eksporto“ nominaciją. skaityti »

„ProCredit“ grupės atstovams pristatytos „TransLink.iQ“ galimybės

„Penkių kontinentų“ įmonių BS/2 ir „ASHBURN International“ plėtojamais verslo sprendimais domėjosi „ProCredit“ grupės atstovai. skaityti »

„Penki kontinentai“ tradiciškai dalyvavo „Vilties“ draugystės šventėje

Gegužės 9 d. sutrikusio intelekto žmonių globos asociacija „Viltis“ jau devintą kartą organizavo tradicinę geros kaimynystės ir draugystės šventę „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“ skaityti »

Saviinkasacija: kaip efektyviai taikyti depozito mašinas bankiniame ir mažmeninės prekybos sektoriuose

Sukurti optimalų grynųjų pinigų judėjimo organizacijos viduje modelį daugumai finansinių įstaigų ir mažmeninės prekybos įmonių yra nelengvas uždavinys. skaityti »

Kam reikalingi programinės įrangos sertifikatai?

Apie tai, kaip atskirti tikrus tinklapius ir el. laiškus nuo suklastotų, pasakoja UAB Skaitmeninio sertifikavimo centras direktorius Mudrikas Dadašovas. skaityti »

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ rūpinasi jaunimo motyvacija

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ padovanojo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos vienuoliktokams bilietų į festivalį „Vibelift“, skirtą skatinti jaunimą aktyviau siekti savo tikslų ir tobulėti. skaityti »