Artėjant atostogų metui patariama labiau pasirūpinti namų saugumu

Publikuota: 2010 m. gegužės 3 d. pirmadienis

 

Vaizdo kamera

Kaip rodo policijos duomenys, praėjusiais metais Lietuvoje per dieną buvo įvykdoma beveik po 100 vagysčių. Dažniausiai nuo ilgapirščių nukenčia didmiesčių gyventojai.

Ekonominis sunkmetis ir su juo susijęs nedarbas neprisidėjo prie šalies kriminogeninės situacijos pagerėjimo. Galima prognozuoti, jog prasidėjus vasarai ir atostogų sezonui vagysčių dar padaugės.

Norint apsisaugoti nuo ilgapirščių, specialistai rekomenduoja naujos kartos apsaugos priemones – specializuotas vaizdo kameras, kurių užfiksuotą vaizdą galima stebėti internetu iš bet kurios vietos. Ir ne tik saugos įmonių darbuotojams, bet ir patiems gyventojams.

„Nekilnojamojo turto bumas daugeliui gyventojų suteikė progą ne tik įsigyti naujų namų, bet ir sukėlė nenumatytų problemų. Žinome ne vieną atvejį, kai nepraėjus nė keliems mėnesiams po įsikūrimo naujakuriai susidūrė su įžūliomis vagystėmis iš kiemų, laiptinių ir, žinoma, butų“, – pasakoja Vaidotas Bijūnas, „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas.

Jo teigimu, mieste vagišiams pasitaiko kur kas daugiau progų nusikalsti nei kaimo bendruomenėse. Miesto žmogus labai retai būna arti namų, mažai bendrauja su kaimynais, dažnai neturi laiko labiau apsaugoti savo nuosavybę. Nuo ilgapirščių dažnai neišgelbėja nei telefonspynės, nei šarvuotos durys.

„Kur kas efektyvesnė prevencinė priemonė, padedanti apsisaugoti nuo vagių, o pastebėjus nusikaltimą nustatyti jų vykdytojus, – modernios vaizdo stebėjimo kameros. Ne veltui tokių priemonių imasi ne tik pavieniai gyventojai, bet ir didmiesčių savivaldybės, privačios bendrovės“, – aiškina V. Bijūnas.

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ individualiems klientams ir daugiabučių namų bendrijoms siūlo sprendimą, kuris suteikia galimybę įdiegti vaizdo stebėjimo sistemą ir ja naudotis mokant nuo 5 Lt per mėnesį. Sistemą sudaro kelios specializuotos vaizdo kameros, pritaikytos vaizdui fiksuoti tiek dieną, tiek naktį, kompiuteris, skirtas vaizdams archyvuoti, programinė įranga, leidžianti internetu tiesiogiai stebėti filmuojamą vaizdą.

„Šio sprendimo privalumas – ne tik visapusiška namų ir aplinkos apsauga. Mes taip pat suteikiame galimybę visą įrangą bendrijai įsigyti per 24 ar 36 mėnesių laikotarpį. Taigi gyventojams neteks patirti didelių vienkartinių išlaidų, o galiausiai visa įranga pereis bendrijos nuosavybėn“, – aiškina „Penkių kontinentų“ atstovas.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2009 metais visoje šalyje užfiksuota 36,1 tūkst. vagysčių. Daugiausia tokių nusikaltimų įvykdyta didmiesčiuose: Vilniuje – 12,2 tūkst., Kaune – 3,7 tūkst., Klaipėdoje – 2 tūkst., Panevėžyje – 1,1 tūkst., Šiauliuose – 1 tūkst.

Vidutiniškai visoje Lietuvoje ištiriama tik penktadalis, arba 21,5 proc., vagysčių. Tiesa, Vilniuje šis skaičius kur kas mažiau džiuginantis. Čia išaiškinama tik kiek daugiau nei dešimtadalis, arba 13,2 proc., visų vagysčių.

Vaizdo apsaugos sprendimas daugiabučių namų bendrijoms >>>


 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Телевидение будущего угадает ваши желания

Первые эксперименты с использованием электронных лучей для передачи и приема изображения проводились еще в начале 1920-х годов. За 100 лет формат телевидения изменился до неузнаваемости. skaityti »

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »