Artėjant atostogų metui patariama labiau pasirūpinti namų saugumu

Publikuota: 2010 m. gegužės 3 d. pirmadienis

 

Vaizdo kamera

Kaip rodo policijos duomenys, praėjusiais metais Lietuvoje per dieną buvo įvykdoma beveik po 100 vagysčių. Dažniausiai nuo ilgapirščių nukenčia didmiesčių gyventojai.

Ekonominis sunkmetis ir su juo susijęs nedarbas neprisidėjo prie šalies kriminogeninės situacijos pagerėjimo. Galima prognozuoti, jog prasidėjus vasarai ir atostogų sezonui vagysčių dar padaugės.

Norint apsisaugoti nuo ilgapirščių, specialistai rekomenduoja naujos kartos apsaugos priemones – specializuotas vaizdo kameras, kurių užfiksuotą vaizdą galima stebėti internetu iš bet kurios vietos. Ir ne tik saugos įmonių darbuotojams, bet ir patiems gyventojams.

„Nekilnojamojo turto bumas daugeliui gyventojų suteikė progą ne tik įsigyti naujų namų, bet ir sukėlė nenumatytų problemų. Žinome ne vieną atvejį, kai nepraėjus nė keliems mėnesiams po įsikūrimo naujakuriai susidūrė su įžūliomis vagystėmis iš kiemų, laiptinių ir, žinoma, butų“, – pasakoja Vaidotas Bijūnas, „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas.

Jo teigimu, mieste vagišiams pasitaiko kur kas daugiau progų nusikalsti nei kaimo bendruomenėse. Miesto žmogus labai retai būna arti namų, mažai bendrauja su kaimynais, dažnai neturi laiko labiau apsaugoti savo nuosavybę. Nuo ilgapirščių dažnai neišgelbėja nei telefonspynės, nei šarvuotos durys.

„Kur kas efektyvesnė prevencinė priemonė, padedanti apsisaugoti nuo vagių, o pastebėjus nusikaltimą nustatyti jų vykdytojus, – modernios vaizdo stebėjimo kameros. Ne veltui tokių priemonių imasi ne tik pavieniai gyventojai, bet ir didmiesčių savivaldybės, privačios bendrovės“, – aiškina V. Bijūnas.

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ individualiems klientams ir daugiabučių namų bendrijoms siūlo sprendimą, kuris suteikia galimybę įdiegti vaizdo stebėjimo sistemą ir ja naudotis mokant nuo 5 Lt per mėnesį. Sistemą sudaro kelios specializuotos vaizdo kameros, pritaikytos vaizdui fiksuoti tiek dieną, tiek naktį, kompiuteris, skirtas vaizdams archyvuoti, programinė įranga, leidžianti internetu tiesiogiai stebėti filmuojamą vaizdą.

„Šio sprendimo privalumas – ne tik visapusiška namų ir aplinkos apsauga. Mes taip pat suteikiame galimybę visą įrangą bendrijai įsigyti per 24 ar 36 mėnesių laikotarpį. Taigi gyventojams neteks patirti didelių vienkartinių išlaidų, o galiausiai visa įranga pereis bendrijos nuosavybėn“, – aiškina „Penkių kontinentų“ atstovas.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2009 metais visoje šalyje užfiksuota 36,1 tūkst. vagysčių. Daugiausia tokių nusikaltimų įvykdyta didmiesčiuose: Vilniuje – 12,2 tūkst., Kaune – 3,7 tūkst., Klaipėdoje – 2 tūkst., Panevėžyje – 1,1 tūkst., Šiauliuose – 1 tūkst.

Vidutiniškai visoje Lietuvoje ištiriama tik penktadalis, arba 21,5 proc., vagysčių. Tiesa, Vilniuje šis skaičius kur kas mažiau džiuginantis. Čia išaiškinama tik kiek daugiau nei dešimtadalis, arba 13,2 proc., visų vagysčių.

Vaizdo apsaugos sprendimas daugiabučių namų bendrijoms >>>


 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Телевидение будущего угадает ваши желания

Первые эксперименты с использованием электронных лучей для передачи и приема изображения проводились еще в начале 1920-х годов. За 100 лет формат телевидения изменился до неузнаваемости. skaityti »

Sakartvele plečiamos atsiskaitymo be grynųjų galimybės

Sakartvelo restoranuose, kuriuose atsiskaitant naudojamasi vienam stambiausių šalies bankų priklausančiais elektroniniais kortelių skaitytuvais, padavėjams galima palikti arbatpinigių, net jei lankytojai neturi grynųjų pinigų. skaityti »

2020-ieji. Kiek interneto naudotojų pasitiko naujuosius metus?

Dar, rodos, ne taip seniai su naujausiais metais žmonės vieni kitus sveikindavo skambindami telefonais. Prisiskambinti būdavo sudėtinga, linijos užimtos. Vis labiau išpopuliarėjus internetui ir įvairioms pokalbių programėlėms, su naujausiais jau bemaž niekas nebesveikina telefonu, o tik rašo žinutes internetu. Galima teigti, kad šiemet su naujausiais metais vieni kitus pasveikino apie 4,5 milijardo pasaulio gyventojų. skaityti »

„Lietuvos geležinkeliai“ įsigijo mobiliuosius elektroninius kortelių skaitytuvus

Siekdama modernizuoti atsiskaitymą už geležinkelio paslaugas, ši transporto įmonė iš „ASHBURN International", plėtojančios elektroninius kortelių skaitytuvų programinius sprendimus, įsigijo apie 100 pasaulinio gamintojo „Ingenico" mobiliųjų elektroninių kortelių skaitytuvų. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins bankomatų apsaugą Turkijoje

BS/2 plečia savo veiklos geografiją – bendradarbiaudama su partneriu Turkijoje „Analistim Bilisim“, siūlo Turkijos bankams vaizdo apsaugos, ginčytinų situacijų sprendimo ir prevencijos nuo sukčiavimo sistemą „ATMeye.iQ“. skaityti »

Lietuvos paštas tęsia bendradarbiavimą su „ASHBURN International“

Didžiausia Lietuvoje pašto paslaugas teikianti bendrovė Lietuvos paštas dar dvejiems metams pratęsė bendradarbiavimo sutartį su mokėjimo kortelių autorizavimo sprendimus kuriančia ir diegiančia bendrove „ASHBURN International“. skaityti »

„Face Detection“: papildoma PIN kodo apsauga naudojantis bankomatu

Viena iš dažniausiai pasitaikančių banko klientų finansinių nuostolių priežasčių vis dar yra banali kortelės ar PIN kodo vagystė. skaityti »

Pokalbiai apie įvairialypę kūrybą ir meno (ne)kolekciją

Ar gali būti susiję IT verslas ir menas? „370“ žurnalo atstovai domėjosi „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininko Idrako Dadašovo meno kolekcija. skaityti »

ATSARGIAI: plinta virusas, skelbiantis melagingas žinutes „Penkių kontinentų“ vardu

Gerbiami „Penkių kontinentų“ klientai ir partneriai, įspėjame apie virusą, neteisėtai skelbiantį žinutes „Penkių kontinentų“ vardu. skaityti »

Kaip keičiasi bankinė savitarna Uzbekistane: pagrindinės konferencijos „Banking Fusion 2019“ įžvalgos

Lapkričio pabaigoje Uzbekistane vykusi bankinės savitarnos konferencija parodė, kad šalis pasiruošusi diegti ir naudoti bankines inovacijas. skaityti »

Bankomatai ar automatinės grynųjų pinigų įnešimo mašinos? Kas naudingiau bankams, siūlantiems saviinkasacijos paslaugas savo klientams?

Nepaisant sparčiai populiarėjančių atsiskaitymų negrynaisiais pinigais, prekybos ir paslaugų teikimo įmonėse vis dar masiškai cirkuliuoja ir kaupiami grynieji pinigai. Norint surinkti juos iš kasų, kad be reikalo negulėtų talpyklose, o „uždirbtų“ prekybininkui papildomos vertės, praverčia saviinkasacijos įrenginiai. skaityti »