BS/2 plečia užsakomųjų paslaugų spektrą

Publikuota: 2010 m. balandžio 30 d. penktadienis

 

BS/2 logo

Praėjęs ekonominis sunkmetis privertė verslą ieškoti veiklos optimizavimo priemonių, netradicinių sąnaudų mažinimo būdų ir efektyvesnių sprendimų pristatyti rinkai savo gaminius ir paslaugas. Tiek pasaulinės korporacijos, tiek mažesnės regioninės bendrovės iš naujo atsigręžė į užsakomąsias paslaugas (angl. Outsourcing). O nauji atsiskaitymo už jas būdai turėtų dar labiau išjudinti šią rinką.

Neišnaudotos galimybės >>>

Užsakomosios paslaugos išsimokėtinai >>>

Privalumai nusveria trūkumus >>>

Neišnaudotos galimybės

Bankai ir kitos finansų institucijos ilgą laiką rėmėsi gan konservatyvia užsakomųjų paslaugų politika. Tačiau globaliniai ekonomikos procesai privertė ir šį sektorių imtis permainų – susikoncentruoti ties pagrindine veikla (kreditavimu bei indėlių kaupimu), o daugelį kitų veiklų patikėti išorinėms bendrovėms.

Pavyzdžiui, bankomatų ir mokėjimo kortelių terminalų tinklai daugelyje išsivysčiusių šalių yra valdomi ne bankų, o specializuotų įmonių. Jos turi daugiau patirties ir tinkamos kvalifikacijos specialistų šią veiklą vykdyti mažiausiomis galimomis sąnaudomis.

„Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, prekybos centruose stovi po tris keturis skirtingų bankų bankomatus. Juos prižiūrėti ir išlaikyti kainuoja nemažai pinigų, o įrenginių apkrova tikrai nėra maksimali. Taigi, būtų kur kas pigiau išlaikyti toje vietoje vieną ar du bankomatus bei taip padidinti jų apkrovą (jais bus atliekama daugiau operacijų) ir sumažinti priežiūros išlaidas“, – teigia Vladas Lapinskas, bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) vykdomasis direktorius.

Jo teigimu, tokiose šalyse, kaip Suomija, jau kurį laiką visi bankomatai sujungti į vieną tinklą. Paprastiems gyventojams nereikia ieškoti „savo“ bankomato, kuriame galima būtų pigiau atlikti reikiamas operacijas, o bankams tenka mažesnės tinklo išlaikymo sąnaudos. Skaičiuojama, kad dėl to vidutinė įrenginio apkrova Suomijoje yra iki penkių kartų didesnė nei Lietuvoje, o vienos operacijos sąnaudos tiek pat mažesnės.

Panašiu keliu kaip Suomija žengia ir Švedija, kitos Europos šalys, pirmi žingsniai žengti ir Lietuvoje (jau anksčiau vienodas sąlygas operacijoms bankomatuose atlikti teikė du bankai, neseniai tinklus sujungė dar keturi šalies bankai).

Užsakomosios paslaugos išsimokėtinai

„Moderni techninė ir programinė įranga, kvalifikuoti specialistai padeda sutaupyti, tačiau visa tai kainuoja nemažai pinigų. Patyrę nemažų finansinių nuostolių bankai pastaruoju metu susilaiko nuo tokių investicijų, dėl to susidaro uždaras ratas – trūkstant investicijų, sunku pasiekti kokybiškai geresnių rezultatų“, – teigia V. Lapinskas.

Dėl šios priežasties „Penkių kontinentų“ grupei priklausanti bendrovė savo klientams – Lietuvos ir užsienio bankams – pasiūlė naują sprendimą – užsakomųjų paslaugų nuomą arba išperkamąją nuomą.

„Taigi visus techninius ar programinius mūsų sprendimus, taip pat BS/2 atstovaujamos bendrovės „Wincor Nixdorf“ sprendimus siūlome įsigyti visiškai kitomis sąlygomis, kurios nereikalauja didelių vienkartinių investicijų“, – aiškina V. Lapinskas.

Jo teigimu, pasinaudoję tokiu bendradarbiavimu bankai gauna ekonominės naudos. Vaizdžiai tariant, investuodami, pavyzdžiui, penkis litus, jie gauna priemonių, kuriomis naudodamiesi gali sutaupyti dešimt litų arba tokią pačią sumą uždirbti iš papildomų paslaugų.

BS/2 sudaro sąlygas bankams ir kitoms finansų institucijoms nuomotis arba išperkamosios nuomos būdu įsigyti ne tik bankomatų, bet ir specializuotos programinės įrangos, visą IT infrastruktūrą, kvalifikuotų specialistų paslaugų. Suprantama, tam reikalingas bankų pasitikėjimas ir atitinkama duomenų apsauga.

„Ilgalaikis bendradarbiavimas su dideliais užsienio bankais rodo, kad partneriai mumis pasitiki. O naujiems partneriams bent jau iš dalies pasitikėjimo turėtų suteikti tas faktas, kad „Penkių kontinentų“ įmonėms suteiktas aukščiausio lygio tarptautinis duomenų saugumo sertifikatas PCI DSS, taip pat baigiami diegti PA DSS, ITIL bei ISO 20 000 standartai“, – teigia BS/2 vadovas.

Privalumai nusveria trūkumus

Specialistų teigimu, bene didžiausias sunkumas, susijęs su užsakomųjų paslaugų diegimu, yra psichologinio pobūdžio.
„Tai galima būtų palyginti su situacija, kai kas pasiūlo atsisakyti seno nuosavo automobilio ir naudotis moderniu daugiafunkciu, kuris tau nepriklausys, bet su kuriuo tu galėsi kur kas daugiau nuveikti“, – aiškina V. Lapinskas.

Be to, ilgesnį laikotarpį užsakomosios paslaugos gali atsieiti kiek brangiau. Tačiau jeigu naują būstą įsigyji išsimokėtinai, tai sumoki ne tik nustatytą būsto kainą, bet ir palūkanas už kreditą.
Pasak V. Lapinsko, kartais vengiama užsakomųjų paslaugų ir dėl to, kad baiminamasi atsisakyti senos įprastinės infrastruktūros.

„Kyla klausimų, kaip bus diegiamos išorinės kompanijos pasiūlytos sistemos. Tačiau šiais laikais įdiegti skirtingas IT sistemas yra kur kas paprasčiau ir greičiau nei kadaise. Tad ir šio faktoriaus nereikėtų baimintis“, – tikina specialistas.

Jo teigimu, galimus užsakomųjų paslaugų diegimo trūkumus visiškai atsveria jų privalumai. Pirmiausia tai veiklos optimizavimas ir su tuo susijusi ekonominė nauda. Paslaugų sferos įsigalėjimas Vakarų šalyse puikiai parodo, kad bendrovės specializuojasi vis siauresnėse srityse ir antrines funkcijas perduoda tos srities specialistams.


 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »