BS/2 plečia užsakomųjų paslaugų spektrą

Publikuota: 2010 m. balandžio 30 d. penktadienis

 

BS/2 logo

Praėjęs ekonominis sunkmetis privertė verslą ieškoti veiklos optimizavimo priemonių, netradicinių sąnaudų mažinimo būdų ir efektyvesnių sprendimų pristatyti rinkai savo gaminius ir paslaugas. Tiek pasaulinės korporacijos, tiek mažesnės regioninės bendrovės iš naujo atsigręžė į užsakomąsias paslaugas (angl. Outsourcing). O nauji atsiskaitymo už jas būdai turėtų dar labiau išjudinti šią rinką.

Neišnaudotos galimybės >>>

Užsakomosios paslaugos išsimokėtinai >>>

Privalumai nusveria trūkumus >>>

Neišnaudotos galimybės

Bankai ir kitos finansų institucijos ilgą laiką rėmėsi gan konservatyvia užsakomųjų paslaugų politika. Tačiau globaliniai ekonomikos procesai privertė ir šį sektorių imtis permainų – susikoncentruoti ties pagrindine veikla (kreditavimu bei indėlių kaupimu), o daugelį kitų veiklų patikėti išorinėms bendrovėms.

Pavyzdžiui, bankomatų ir mokėjimo kortelių terminalų tinklai daugelyje išsivysčiusių šalių yra valdomi ne bankų, o specializuotų įmonių. Jos turi daugiau patirties ir tinkamos kvalifikacijos specialistų šią veiklą vykdyti mažiausiomis galimomis sąnaudomis.

„Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, prekybos centruose stovi po tris keturis skirtingų bankų bankomatus. Juos prižiūrėti ir išlaikyti kainuoja nemažai pinigų, o įrenginių apkrova tikrai nėra maksimali. Taigi, būtų kur kas pigiau išlaikyti toje vietoje vieną ar du bankomatus bei taip padidinti jų apkrovą (jais bus atliekama daugiau operacijų) ir sumažinti priežiūros išlaidas“, – teigia Vladas Lapinskas, bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) vykdomasis direktorius.

Jo teigimu, tokiose šalyse, kaip Suomija, jau kurį laiką visi bankomatai sujungti į vieną tinklą. Paprastiems gyventojams nereikia ieškoti „savo“ bankomato, kuriame galima būtų pigiau atlikti reikiamas operacijas, o bankams tenka mažesnės tinklo išlaikymo sąnaudos. Skaičiuojama, kad dėl to vidutinė įrenginio apkrova Suomijoje yra iki penkių kartų didesnė nei Lietuvoje, o vienos operacijos sąnaudos tiek pat mažesnės.

Panašiu keliu kaip Suomija žengia ir Švedija, kitos Europos šalys, pirmi žingsniai žengti ir Lietuvoje (jau anksčiau vienodas sąlygas operacijoms bankomatuose atlikti teikė du bankai, neseniai tinklus sujungė dar keturi šalies bankai).

Užsakomosios paslaugos išsimokėtinai

„Moderni techninė ir programinė įranga, kvalifikuoti specialistai padeda sutaupyti, tačiau visa tai kainuoja nemažai pinigų. Patyrę nemažų finansinių nuostolių bankai pastaruoju metu susilaiko nuo tokių investicijų, dėl to susidaro uždaras ratas – trūkstant investicijų, sunku pasiekti kokybiškai geresnių rezultatų“, – teigia V. Lapinskas.

Dėl šios priežasties „Penkių kontinentų“ grupei priklausanti bendrovė savo klientams – Lietuvos ir užsienio bankams – pasiūlė naują sprendimą – užsakomųjų paslaugų nuomą arba išperkamąją nuomą.

„Taigi visus techninius ar programinius mūsų sprendimus, taip pat BS/2 atstovaujamos bendrovės „Wincor Nixdorf“ sprendimus siūlome įsigyti visiškai kitomis sąlygomis, kurios nereikalauja didelių vienkartinių investicijų“, – aiškina V. Lapinskas.

Jo teigimu, pasinaudoję tokiu bendradarbiavimu bankai gauna ekonominės naudos. Vaizdžiai tariant, investuodami, pavyzdžiui, penkis litus, jie gauna priemonių, kuriomis naudodamiesi gali sutaupyti dešimt litų arba tokią pačią sumą uždirbti iš papildomų paslaugų.

BS/2 sudaro sąlygas bankams ir kitoms finansų institucijoms nuomotis arba išperkamosios nuomos būdu įsigyti ne tik bankomatų, bet ir specializuotos programinės įrangos, visą IT infrastruktūrą, kvalifikuotų specialistų paslaugų. Suprantama, tam reikalingas bankų pasitikėjimas ir atitinkama duomenų apsauga.

„Ilgalaikis bendradarbiavimas su dideliais užsienio bankais rodo, kad partneriai mumis pasitiki. O naujiems partneriams bent jau iš dalies pasitikėjimo turėtų suteikti tas faktas, kad „Penkių kontinentų“ įmonėms suteiktas aukščiausio lygio tarptautinis duomenų saugumo sertifikatas PCI DSS, taip pat baigiami diegti PA DSS, ITIL bei ISO 20 000 standartai“, – teigia BS/2 vadovas.

Privalumai nusveria trūkumus

Specialistų teigimu, bene didžiausias sunkumas, susijęs su užsakomųjų paslaugų diegimu, yra psichologinio pobūdžio.
„Tai galima būtų palyginti su situacija, kai kas pasiūlo atsisakyti seno nuosavo automobilio ir naudotis moderniu daugiafunkciu, kuris tau nepriklausys, bet su kuriuo tu galėsi kur kas daugiau nuveikti“, – aiškina V. Lapinskas.

Be to, ilgesnį laikotarpį užsakomosios paslaugos gali atsieiti kiek brangiau. Tačiau jeigu naują būstą įsigyji išsimokėtinai, tai sumoki ne tik nustatytą būsto kainą, bet ir palūkanas už kreditą.
Pasak V. Lapinsko, kartais vengiama užsakomųjų paslaugų ir dėl to, kad baiminamasi atsisakyti senos įprastinės infrastruktūros.

„Kyla klausimų, kaip bus diegiamos išorinės kompanijos pasiūlytos sistemos. Tačiau šiais laikais įdiegti skirtingas IT sistemas yra kur kas paprasčiau ir greičiau nei kadaise. Tad ir šio faktoriaus nereikėtų baimintis“, – tikina specialistas.

Jo teigimu, galimus užsakomųjų paslaugų diegimo trūkumus visiškai atsveria jų privalumai. Pirmiausia tai veiklos optimizavimas ir su tuo susijusi ekonominė nauda. Paslaugų sferos įsigalėjimas Vakarų šalyse puikiai parodo, kad bendrovės specializuojasi vis siauresnėse srityse ir antrines funkcijas perduoda tos srities specialistams.


 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (2)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »

Nauja „ATMeye.iQ“ paskirtis: paštomatų stebėsena (1)

Prekių pristatymas iš elektroninių parduotuvių į paštomatus kasmet vis labiau populiarėja. Vienos stambiausių Amerikos siuntų pristatymo tarnybų „Pitney Bowes“ duomenimis, nuo 2014 iki 2018 metų prekių siuntų visame pasaulyje išaugo net 104 proc. – nuo 43 mlrd. iki 87 mlrd. per metus. Skaičiuojama, kad siuntinių skaičius 2025 metais viršys 200 mlrd. skaityti »

3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Atnaujinant BS/2 sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės. skaityti »

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »