Baltijos šalių konferencijoje – diskusijos apie debesijos paslaugų įtaką verslui

Publikuota: 2020 m. kovo 5 d. ketvirtadienis

Užsakomąsias ITT paslaugas „ProfIT“ teikiančios UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ atstovai lankėsi tarptautinėje Baltijos šalių konferencijoje „Verslo transformacija – darbas debesyse“.

Į Rygoje vykusį renginį susirinko apie 300 ITT srities žinovų: „Baltic’s Check Point Software Technologies“, „Cisco Systems“, „Commvault“, „RETN Baltic“ , „VMware“, „iPro“, „NetApp“, „RedHat“ ir kitų įmonių specialistai.

Verslo valdymo perkėlimas į skaitmeninę erdvę, naudojantis debesijos paslaugomis iš dalies arba visiškai, šiuo metu yra aktuali tendencija, žiūrint iš technologinių galimybių ir sparčios IT plėtros.  Mastelis tampa nebesvarbus. Viską lemia verslininko pasirengimas įsigilinti į skaitmeninius procesus ir didėjanti skaitmenizavimo svarba šiuolaikinės visuomenės raidai.

Naudotis debesų paslaugomis – tai ne tik  įvertinti galimybę dirbti realiuoju laiku, būti čia ir dabar, bet taip pat ir galimybę pasitikėti duomenų saugumu, saugoti visą verslo informaciją skaitmeniniu formatu.

Konferencijoje Baltijos šalių verslo lyderiai diskutavo apie iššūkius ir problemas perkeliant taikomąsias programas į debesų platformas, aptarta verslo perkėlimo į debesis nauda, poreikio formavimas.

Anot „ProfIT“ Techninės priežiūros departamento vadovo Andriaus Kiaunės, diskusijos metu buvo akcentuota, kad renkantis debesų paslaugas, itin svarbus debesų paslaugų tiekėjų patikimumas, žinomumas, jų reputacija bei techninės galimybės (ryšio, vėdinimo, aparatinės ir programinės įrangos patikimumas, saugumas).

„Šiuo metu kaina yra didžiausias argumentas, lemiantis debesų sprendimo pasirinkimą, o klientai linkę vertinti naudą ir trūkumus tik iš trumpalaikės perspektyvos. Toks požiūris pamažu turi keistis. Verslininkai, įsigilinę į debesijos paslaugų privalumus, turi pastebėti akivaizdžią jų naudą. Tai, visų pirma, būdas sumažinti įmonės išlaidas ir padidinti duomenų saugumą,“ – pastebi Andrius Kiaunė.

Konferencijos metu vyko ir paroda, kur savo sprendimus prisistatė debesų kompiuterijos bei saugumo sprendimų kompanijos „NetApp“, „RedHat“, „Vmware“, „iPro“.

„Dalyvavimas konferencijoje padėjo susidaryti tikslesnį vaizdą apie tai, kuo gyvena regiono paslaugų tiekėjai. Susitikome ir pabendravome su verslo kolegomis, susipažinome su kitų tiekėjų siūlomais sprendimais ir paslaugomis“, – sako Andrius Kiaunė.

Vis daugiau Lietuvos verslo įmonių ir valstybinių organizacijų pradeda vertinti debesijos paslaugų naudą. Tai rodo ir augantis UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ teikiamų užsakomųjų IT paslaugų „ProfIT“ klientų skaičius.

Nuotraukoje: Andrius Kiaunė („ProfIT“ Techninės priežiūros departamento vadovas) ir Giedrius Markevičius (Lietuvos inovacijų ir technologijų instituto konsultantas, „Check Point Software technologies“ verslo vystymo vadovas Baltijos šalims, „Infobalt“ prezidentas).

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Žvilgsnis į praeitį: nuo kasininko Ritty iki savitarnos kasų (5)

1879 m. lapkričio 4 d. minima kaip kasos aparato gimtadienis. Praėjus 141-eriems metams, šiuolaikinės prekybos jau nebegalime įsivaizduoti be kasų. Jos visur: parduotuvėse, kavinėse, degalinėse ir pašto skyriuose. Kas sugalvojo šį įrenginį, padedantį apskaityti pinigines įplaukas? skaityti »

„Vynamic Marketing“. Klientų pritraukimas ir personalizuota reklama bankomato ekrane (3)

Dėl COVID-19 pandemijos įvesti ribojimai įnešė esminių permainų finansinių įstaigų klientų aptarnavimo srityje. Tradicinį klientų aptarnavimą bankų skyriuose vis dažniau keičia bankomatai ir kiti savitarnos įrenginiai. skaityti »

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (5)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »

COVID-19 diagnozuotas penkiems UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ darbuotojams (2)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonėje „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ nustatyti penki COVID-19 atvejai. Apie tai informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. skaityti »

Pandemija spartina perėjimą prie skaitmeninių atsiskaitymų (2)

Pasaulio jau seniai nestebina mokėjimo kortelės, elektroniniai atsiskaitymai ar kitos nuotolinės finansinės paslaugos. Pernai prasidėjusi COVID-19 pandemija šią transformaciją dar paspartino. Daugybė šalių septynmyliais žingsniais žengia į naują realybę, kurioje nėra nei monetų, nei kupiūrų. Grynųjų pinigų atsisakymo spartai įtakos turi daug veiksnių: naujų patogių bei saugių atsiskaitymo būdų atsiradimas, inovacinių technologijų plėtra ir netgi ekstremalios situacijos – šiuo metu pasaulį užvaldžiusi COVID-19 pandemija. skaityti »

Teniso turnyre „BFI Cup“ ir vėl triumfavo SEB (3)

Šiemet jau 13-ąjį kartą Lietuvoje organizuojamame bankų ir finansinių įstaigų teniso turnyre „BFI Cup“ geriausiai sekėsi SEB banko žaidėjams. skaityti »

Pasaulis investuoja į kriptomatus. Kaip sekasi? (2)

Daugiau nei 10 tūkstančių. Tiek pasaulinės kriptovaliutų tyrimų svetainės „Coin ATM Radar“ duomenimis šiuo metu pasaulyje yra kriptomatų. Pirmasis iš jų buvo įrengtas prieš septynerius metus Vankuveryje. Norvegų finansų įmonės „AksjeBloggen“ tyrimai rodo, kad vien per metus šių įrenginių skaičius išaugo 167 proc. skaityti »

„ASHBURN International“ mezga bendradarbiavimą su elektroniniais bankais (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė mokėjimo paslaugų sutartį su skaitmeniniu banku „Travel Union“. Įmonė teiks kompleksines atsiskaitymo infrastruktūros plėtros paslaugas. skaityti »

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »