HDTV – aukštos raiškos televizija

Publikuota: 2007 m. liepos 2 d. pirmadienis

Plokščiaekranio <i>Sony Bravia</i> televizoriaus pristatymas Tokijuje (Japonija)
Jau labai greitai jūsų namuose atsiras aukštos raiškos televizija (angl. HDTV – High definition television) – „Penki TV Box“. Aiškumo dėlei skubame paminėti, kad HDTV turi penkiskart didesnę vaizdo skleistinę nei įprasta televizija. Pastaroji (PAL ar SECAM standarto) siūlo tik 720x576 pikselių, o HDTV – net 1920x1080.

„Penki TV Box“ – tai ne tik aukštos raiškos televizija, bet ir prieiga prie interneto. Dabar žiūrėti TV laidas ir naudotis internetu galima per televizorių, į kurį vaizdo signalas iš tinklo perduodamas per priedėlį (angl. Set-Top Box) su integruota operacine sistema.

Toks „supertelevizorius“ teiks galybę inovatyviausių funkcijų – galimybę žiūrėti 50 TV kanalų, aibę loginių žaidimų, asmeninį, vaizdo magnetofoną, transliavimo srauto valdymą, „auklę“, asmeninį kanalą, kliento užsakomą vaizdą (angl. „Video on demand“), specialistų konsultacijas internetu ir kt.

Negana to, „Penki TV Box“ pasižymi ir tokiomis unikaliomis funkcijomis, kaip elektroninis programų gidas (trumpi laidų aprašymai ir jų trukmė), galimybė pasirinkti titrus ir garso takelį pageidaujama kalba, susikurti kanalų grupes (muzikinius, informacinius ir kt.). Neišjungę laidos ar filmo galite pažiūrėti, ką tuo momentu rodo kiti kanalai (ekrane matomas kanalų sąrašas, pasirinkto kanalo laidos aprašymas ir vaizdas).

Mano vienintelis ir nepakartojamas kanalas

Kiekvienas mūsų namie turime nemažą skaitmeninį asmeninių nuotraukų, vaizdo įrašų, be tvarkos išsklaidytų po įvairiausias laikmenas, archyvą. Naujausios kelionės nuotraukų demonstravimas draugams ar giminėms palaipsniui pavirsta galvosūkiu – tenka jas perrašinėti į skirtingas laikmenas, kažkur vežti, galima pamesti...

Skaitmeninė televizija „Penki TV“ siūlo jums išspręsti šią problemą kuriant asmeninį kanalą hostingo sąlygomis.

Tai yra „Penki TV“ suteikia galimybę tarp TV kanalų susikurti savo asmeninį, kur galėtumėte dėti savo nuotraukas ir vaizdo įrašus, filmus ir kt., jį administruoti ir žiūrėti kartu su draugais net būdami už tūkstančio kilometrų nuo savo namų kompiuterio ar televizoriaus. Tuo tarpu jūsų kompiuteris būtų neperkrautas informacija ir jame liktų vietos žaidimams, dokumentams ir t. t.

Nuotraukas bei vaizdo įrašus į savo kanalą galėsite kelti naudodamiesi tam skirtomis įprastomis funkcijomis. Jei pageidaujate, UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ tai padarys už jus.

Asmeninį kanalą administruoja pats vartotojas, kuris prie kanale esančios informacijos prieigą gali suteikti ir kitiems. Saugumą garantuoja naudotojo prieigos slaptažodis. Realybėje tai atrodo gana paprastai: įsivaizduokite, kad jūsų draugas Zigmas įsijungia jūsų kanalą, kurio prieiga yra užblokuota. Sistema prašo jo įvesti slaptažodį, o tada, kaip sakoma, jums panorėjus...

Taigi galėsite sudaryti net savo kanalo laidų programą: pavyzdžiui, ryte jūsų kanalas rodo komediją iš asmeninio archyvo, per pietus – animaciją, o vakare – nuotraukas ar asmeninius vaizdo įrašus. Be to, turėsite galimybę peržiūrėti ir visą savo kanalo lankomumo statistiką – kiek žmonių, kuriuo laiku ir ką žiūrėjo.

Turėti tokį asmeninį kanalą ypač patogu, kai esate toli nuo namų, o informaciją reikia perduoti žūtbūt. Pavyzdžiui, atostogaudami Graikijoje, nufilmavote uždegantį Sirtakį su šėliojančia savo drauge ir norite tą pačią akimirką pasidalinti šiuo vaizdu su draugas. Įkeliate vaizdo įrašą į asmeninį kanalą nešiojamuoju kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu – ir reikalas atliktas.

Ir tai dar ne viskas!!! Skaitmeninės televizijos „Penki TV“ tinklais galite realiuoju laiku transliuoti savo asmeninį kanalą: įvairius susitikimus, vakarėlius, paskaitas ar naujų produktų pristatymus.

Kompanijai – nauji horizontai

Asmeninis kanalas akivaizdžiai naudingas ne tik fiziniams asmenims – juos kurti gali ir kompanijos.

Pavyzdžiui, mieste veikia nekilnojamojo turto bendrovė Ū – stato gyvenamuosius namus, administracinius pastatus, prekybos centrus, nuomoja patalpas ir t.t. Tokia kompanija turi ką parodyti ir papasakoti – nuomojamų pastatų ir patalpų, statomų objektų vaizdo prezentacijas, fotoreportažus, parduodamų statinių katalogus ir pan. Dar daugiau – asmeninis kanalas suteikia galimybę tiesiogiai internetu konsultuotis su kompanijos specialistais. Taip informacija tampa prieinama visiems interneto vartotojams.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »