Rugsėjo 10–15 Amsterdame vyks paroda konferencija IBC 2009 – vienas didžiausių elektroninei medijai skirtų renginių. Čia bus pristatyti moderniausi technologiniai vaizdo medžiagos rodymo sprendimai.
Rugsėjo 10–15 Amsterdame vyks paroda konferencija IBC 2009 – vienas didžiausių elektroninei medijai skirtų renginių. Čia bus pristatyti moderniausi technologiniai vaizdo medžiagos rodymo sprendimai. Parodos organizatorių duomenimis, kasmet į Amsterdamą atvyksta per 1 000 dalyvių iš 130 šalių.
Pagal temas parodą galima suskirstyti į tris dalis: IPTV, mobilieji sprendimai bei skaitmeninis atpažinimo procesas. Tarp renginio naujovių – vadinamasis „Production Village“ (liet. produkcijos miestelis), kur bus pristatytos profesionalams skirtos vaizdo kameros. „IBC Big Screen“ salėje bus galima susipažinti su moderniausiais skaitmeninio kino sprendimais bei erdviniais 3D formato pristatymais, pasižiūrėti filmą „Monstrai prieš ateivius“ (angl. Monsters vs Aliens).
Tai, jog internetinė televizija tampa vis aktualesnė, patvirtina ir faktas, kad IPTV klientų skaičius pasaulyje nuolat auga. „Point Topic“ duomenimis, 2009 metų pirmojo ketvirčio pabaigoje jis siekė 23,99 mln. Palyginti su tuo pačiu 2008 metų laikotarpiu (15,36 mln.), tai 56,2 proc. daugiau. Didžiausias IPTV naudotojų skaičiaus augimas pastebimas Vakarų Europoje, o ypač Lenkijoje, Čekijoje, Slovėnijoje bei vakarinėje Rusijos dalyje. Anot specialistų, tokį populiarumą lemia tai, kad minėtuose regionuose IPTV yra gan naujas produktas, todėl, be abejo, juo domisi kur kas daugiau žmonių.
Jau trečią kartą parodoje IBC dalyvauja ir įmonių grupė iš Lietuvos „Penki kontinentai“, kuri renginyje ketina pristatyti savo kurtą produktą „Penki TV“.
Apie naujausius interaktyviosios televizijos standartus bei inovacijas kalbamės su „Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovu Sauliumi Paukščiu.
– Kuo „Penki TV“ skiriasi nuo kitų IPTV produktų?
– Pagrindinis mūsų televizijos privalumas – į TV priedėlį įdiegtas sprendimas „Home Media Gateway“. Jis suteikia galimybę žiūrovams paprastai, greitai ir be papildomos įrangos asmenines nuotraukas, garso ir vaizdo medžiagą iš kompiuterio perkelti į televizoriaus ekraną, susikurti savo grojaraščius bei rengti įvairius pristatymus. Be to, šis universalus programinis sprendimas gali atlikti virtualaus kompaktinių plokštelių grotuvo funkciją. „Home Media Gateway“ sukurtas naudojant naujausią bendrovės „Adobe Systems Incorporated“ technologiją „Flash Lite“, kuri suteikia galimybę kur kas patogiau valdyti grafinę vartotojo sąsają.
– Koks „Penkių kontinentų“ dalyvavimo parodoje tikslas?
– Mūsų uždavinys – užmegzti naujų bendradarbiavimo ryšių, susijusių su DVB-H (internetinės televizijos integravimo į mobilųjį telefoną) paslaugų sritimi. Keista, kad ši rinkos niša Lietuvoje dar neužpildyta. Juk beveik kas antras Lietuvos gyventojas turi telefoną, kuris suteikia galimybę naudotis šiomis funkcijomis. Tai lyg nusipirkti keleivinį autobusą ir važinėtis juo vienam. Parodoje taip pat ketiname susitikti su partneriais – bendradarbiaudami su jais galėjome sukurti sprendimą, suteikiantį galimybę užtikrinti saugią filmų nuomą internete bei autorių teisių apsaugą.
– Ir paskutinis klausimas – kokių interaktyviosios televizijos naujovių artimiausioje ateityje gali tikėtis masinis vartotojas?
– Panašu, kad 3D formatas iš kino teatrų po truputį persikelia į namus. Jau ir dabar daugelis gamintojų siūlo tokį standartą atitinkančių televizorių. Pavyzdžiui, vienas iš NBA „Žvaigždžių dienos“ konkursas buvo filmuojamas 3D kamera, o vėliau šie kadrai rodomi televizoriaus ekrane vienoje iš parodų. Be to, didelės raiškos (HD) rodymo standartams ant kulnų lipa 4K standartas su kur kas didesniu nei HDTV pikselių skaičiumi – 4096 x 1714. Na o žiūrovų nenorintiems prarasti kino teatrams teks diegti UHTV ( angl. Ultra High Definition Television) formatą – 16 kartų lenkiantį HDTV standartus.
„Penkių kontinentų“ įmonių grupė – tarptautinės parodos „IBC2008“ dalyvė