IBC 2009: nauji vaizdinės medžiagos rodymo standartai

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 11 d. penktadienis

 

IBC  ženklas
Rugsėjo 10–15 Amsterdame vyks paroda konferencija IBC 2009 – vienas didžiausių elektroninei medijai skirtų renginių. Čia bus pristatyti moderniausi technologiniai vaizdo medžiagos rodymo sprendimai. Parodos organizatorių duomenimis, kasmet į Amsterdamą atvyksta per 1 000 dalyvių iš 130 šalių.

Pagal temas parodą galima suskirstyti į tris dalis: IPTV, mobilieji sprendimai bei skaitmeninis atpažinimo procesas. Tarp renginio naujovių – vadinamasis „Production Village“ (liet. produkcijos miestelis), kur bus pristatytos profesionalams skirtos vaizdo kameros. „IBC Big Screen“ salėje bus galima susipažinti su moderniausiais skaitmeninio kino sprendimais bei erdviniais 3D formato pristatymais, pasižiūrėti filmą „Monstrai prieš ateivius“ (angl. Monsters vs Aliens).

Tai, jog internetinė televizija tampa vis aktualesnė, patvirtina ir faktas, kad IPTV klientų skaičius pasaulyje nuolat auga. „Point Topic“ duomenimis, 2009 metų pirmojo ketvirčio pabaigoje jis siekė 23,99 mln. Palyginti su tuo pačiu 2008 metų laikotarpiu (15,36 mln.), tai 56,2 proc. daugiau. Didžiausias IPTV naudotojų skaičiaus augimas pastebimas Vakarų Europoje, o ypač Lenkijoje, Čekijoje, Slovėnijoje bei vakarinėje Rusijos dalyje. Anot specialistų, tokį populiarumą lemia tai, kad minėtuose regionuose IPTV yra gan naujas produktas, todėl, be abejo, juo domisi kur kas daugiau žmonių.

Jau trečią kartą parodoje IBC dalyvauja ir įmonių grupė iš Lietuvos „Penki kontinentai“, kuri renginyje ketina pristatyti savo kurtą produktą „Penki TV“.

Penki TV

Apie naujausius interaktyviosios televizijos standartus bei inovacijas kalbamės su „Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovu Sauliumi Paukščiu.

– Kuo „Penki TV“ skiriasi nuo kitų IPTV produktų?

– Pagrindinis mūsų televizijos privalumas – į TV priedėlį įdiegtas sprendimas „Home Media Gateway“. Jis suteikia galimybę žiūrovams paprastai, greitai ir be papildomos įrangos asmenines nuotraukas, garso ir vaizdo medžiagą iš kompiuterio perkelti į televizoriaus ekraną, susikurti savo grojaraščius bei rengti įvairius pristatymus. Be to, šis universalus programinis sprendimas gali atlikti virtualaus kompaktinių plokštelių grotuvo funkciją. „Home Media Gateway“ sukurtas naudojant naujausią bendrovės „Adobe Systems Incorporated“ technologiją „Flash Lite“, kuri suteikia galimybę kur kas patogiau valdyti grafinę vartotojo sąsają.

– Koks „Penkių kontinentų“ dalyvavimo parodoje tikslas?

– Mūsų uždavinys – užmegzti naujų bendradarbiavimo ryšių, susijusių su DVB-H (internetinės televizijos integravimo į mobilųjį telefoną) paslaugų sritimi. Keista, kad ši rinkos niša Lietuvoje dar neužpildyta. Juk beveik kas antras Lietuvos gyventojas turi telefoną, kuris suteikia galimybę naudotis šiomis funkcijomis. Tai lyg nusipirkti keleivinį autobusą ir važinėtis juo vienam. Parodoje taip pat ketiname susitikti su partneriais – bendradarbiaudami su jais galėjome sukurti sprendimą, suteikiantį galimybę užtikrinti saugią filmų nuomą internete bei autorių teisių apsaugą.

– Ir paskutinis klausimas – kokių interaktyviosios televizijos naujovių artimiausioje ateityje gali tikėtis masinis vartotojas?

– Panašu, kad 3D formatas iš kino teatrų po truputį persikelia į namus. Jau ir dabar daugelis gamintojų siūlo tokį standartą atitinkančių televizorių. Pavyzdžiui, vienas iš NBA „Žvaigždžių dienos“ konkursas buvo filmuojamas 3D kamera, o vėliau šie kadrai rodomi televizoriaus ekrane vienoje iš parodų. Be to, didelės raiškos (HD) rodymo standartams ant kulnų lipa 4K standartas su kur kas didesniu nei HDTV pikselių skaičiumi – 4096 x 1714. Na o žiūrovų nenorintiems prarasti kino teatrams teks diegti UHTV ( angl. Ultra High Definition Television) formatą – 16 kartų lenkiantį HDTV standartus.

 


 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas Andrius Kiaunė pastebi, kad techninė pagalba paprastai būna vienkartinė arba periodinė. skaityti »

Mobilioji „Cash Management.iQ“ versija: naujos inkasacijų kontrolės galimybės

Viena iš BS/2 programinio sprendimo „Cash Management.iQ“ funkcijų – nuotolinė inkasatorių darbo stebėsena realiuoju laiku. Nuo šiol grynųjų pinigų priėmimą ir perdavimą galima sekti per mobilųjį įrenginį (išmanųjį telefoną, nešiojamąjį ar stacionarų QR kodų skenerį). skaityti »

Kas ta veidų aptikimo funkcija ir kaip ji gali padėti bankams apsaugoti bankomatus

Veidų aptikimas (angl. Face Detection) – tai biometrijos technologijų pagrindu veikianti funkcija, padedanti nustatyti, ar prieš vaizdo kamerą stovi gyvas žmogus. Ši funkcija įdiegta į BS/2 sukurtą bankinės įrangos vaizdo stebėsenos ir apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“. skaityti »

„Intersect 2019“. Bankininkystės sektoriaus patirtis ir ateities vizija

Nepaisant spartaus pasaulinio skaitmenizavimo proceso, bankų skyriai artimiausiu metu neišnyks. Finansų įstaigos supranta, kad atsisakydamos realių klientų aptarnavimo centrų, prarastų artimą ryšį su klientais ir jų pasitikėjimą. Tokią nuomonę išsakė „Diebold Nixdorf“ prezidentas Gerrard Schmid, atidarydamas trijų dienų konferenciją „Intersect 2019“, vykusią Las Vegase (JAV). Renginyje dalyvavo ir „Penkių kontinentų“ grupės įmonės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) atstovai. skaityti »

Nauja „ProfIT“ interneto svetainė – daugiau galimybių verslui

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdantis užsakomųjų IT paslaugų (angl. outsourcing) kompleksą verslui iš vienų rankų „ProfIT“, savo verslo partneriams pristato atnaujintą jo interneto svetainę. skaityti »

Ateities prekyba. „Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas

Naujausios mažmeninės prekybos tendencijos ir pokyčiai buvo pagrindinės temos, svarstytos pasaulinio bankinių ir mažmeninės prekybos technologijų gamintojo „Diebold Nixdorf“ partnerių iš Rytų Europos suvažiavime. skaityti »

Lietuvos gyventojai vis dažniau renkasi spartųjį šviesolaidinį internetą ir IPTV

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, abonentų, kurie naudojasi interneto prieigos paslaugomis, teikiamomis šviesolaidinėmis linijomis, skaičius nuolat auga. skaityti »

Naujos „Payments.iQ“ galimybės mokėjimo operacijoms stebėti

BS/2 išleido atnaujintą programinio sprendimo „Payments.iQ“ versiją, kuri iš esmės keičia požiūrį į skirtingų naudotojų grupių darbo organizavimą. skaityti »

12-ika Lietuvos regioninių gydymo įstaigų patikėjo virtualių serverių priežiūrą „ProfIT“

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdantis „ProfIT“ – užsakomųjų IT paslaugų (angl. outsourcing) kompleksą verslui iš vienų rankų – pasirašė jungtinę informacinių sistemų infrastruktūros priežiūros paslaugų sutartį su 12-a Lietuvos regioninių gydymo įstaigų. skaityti »

Bankomatų apsauga: kaip panaudoti visas vaizdo stebėsenos sistemos galimybes

2019 m. Europos saugių mokėjimo operacijų asociacija (angl. European Association for Secure Transactions) paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad per pastaruosius metus bankomatų fizinių atakų skaičius Europoje išaugo 27 proc. (nuo 3 584 iki 4 549 incidentų), o tokiu būdu pavogtų pinigų skaičius – 16 proc. (nuo 31 iki 36 mln. eurų). skaityti »