IP technologijų naudojimo mastai nuolat auga

Publikuota: 2011 m. kovo 30 d. trečiadienis

 

Kovo 24 dieną Londone baigėsi viena didžiausių interneto ir komunikacinių technologijų paroda „IP&TV World Forum 2011“. Renginyje dalyvavo telekomunikacijų ir TV kompanijos, kabelinių ir IP televizijų operatoriai, TV turinio tiekėjai. Per keturias forumo dienas savo sprendimus čia pristatė 150 eksponentų, masinio IPTV paslaugų naudojimo galimybes aptarė 200 pranešėjų, o per 6 000 parodos lankytojų galėjo susipažinti su geriausiomis IP paslaugomis.

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ atstovai, IPTV paslaugos „Penki TV“ kūrėjai, taip pat tradiciškai dalyvavo forume. Jų teigimu, šiemet juntamas kabelinių kompanijų, naudojančių IP technologijas, skaičiaus padidėjimas.

„Remiantis statistikos duomenimis, Europoje kabelinės televizijos operatorių klientai – 67 mln. namų. Tad šiandien vienas iš prioritetinių uždavinių – nuosekliai pereiti prie masinio IP technologijų naudojimo. Būtent jos vaidins tikrai svarbų vaidmenį kabelinių TV produktų evoliucijoje“, – teigė Saulius Paukštys, „Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovas.

Rinkos tendencijos

Visa IPTV rinka pereina į kitą lygmenį ir siekia vis naujų tikslų. Seniau pagrindinis uždavinys buvo tiesiog pateikti žiūrovui TV turinį. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama įvairiems žiūrovų informacijos gavimo būdams, tad viena iš pagrindinių parodos temų tapo „Multiscreen“ technologija“. Mėgstamos komandos varžybas arba grupės klipą šiandien galima žiūrėti tiek per televizorių, kompiuterį, tiek ir per mobilųjį įrenginį – planšetę ar išmanųjį telefoną. Be to, daryti tai galima bet kuriame pasaulio taške, kur yra prieiga prie interneto.

„Naudotojui būtina greita ir patogi prieiga prie informacijos naudojantis įvairiais prietaisais. Todėl „Multiscreen“ technologija – itin aktuali ir jai buvo skirtas ne vienas forumo pranešimas, o mūsų įmonės specialistai dalijosi patirtimi, nes mes aktyviai naudojame šį sprendimą ir dirbame remdamiesi principu R&D (angl. research and development)“, – komentavo S. Paukštys.

Parodos „IP&TV World Forum 2011“ metu „Penki kontinentai“ pristatė IPTV skirtą programinį sprendimą „Penki TV Box“, sudarytą iš keleto modulių. „Penki TV“ paslaugas galima suskirstyti į keletą pogrupių. Pirmasis – live tv. Tai 100 kanalų, elektroninis programų gidas, galimybė įrašyti laidą vėlesnei peržiūrai ir kt. Antrasis – on demand. Tai virtualus vaizdų archyvas, virtuali vaizdo nuoma (VOD) ir kino teatras (nVOD), unikali nemokama programa „Home Media Gateway“, suteikianti galimybę lengvai ir paprastai perkelti visus failus iš kompiuterio į TV ekraną.

Be to, pasitelkus į pagalbą „Penki TV“ galima valdyti intelektinį būstą (angl. Smart House), peržiūrėti valiutų kursus, sužinoti orų prognozę ar pasitikslinti skrydžių tvarkaraštį, bendrauti „Facebook’e“, naudotis el. paštu.

Verta atkreipti dėmesį, jog visos kompanijos specialistų sukurtos taikomosios programos yra daugiakalbės ir daugumą jų galima naudoti moderniuose mobiliuosiuose prietaisuose, tokiuose kaip „iPad“, „iPhone“.

Šiemet Londono publikos teismui buvo pateiktos naujos kompanijos „Penki kontinentai“ specialistų sukurtos taikomosios programos: „Google Maps“, kuria galima naudotis TV ekrane, bei galimybė valdyti televizorių išmaniuoju telefonu arba planšetiniu kompiuteriu (remote access).

Pirmieji į „Open IPTV Forum“

Visos Lietuvos įmonės paslaugos ir produktai buvo itin populiarūs bei teigiamai įvertinti parodos lankytojų. Vis dažniau IPTV paslaugomis domisi ne tik pramogoms jas naudojantys klientai, bet ir stambios medicinos, turizmo, švietimo sektorių kompanijos. Tarptautinės organizacijos „Open IPTV Forum“ prezidento Yun Chao Hu teigimu, paroda „IP&TV World Forum 2011“ skirta žmonių, naudojančių IPTV sprendimus, žinioms ir patirčiai plėsti.

„Akivaizdu, jog šiandien IPTV vis dažniau naudojama kaip pramoga. Tačiau šią technologiją galima pritaikyti ir kituose sektoriuose. Mūsų organizacija plečia naudotojų patirtį, stengiasi, kad IP televizijos paslaugos būtų dar prieinamesnės ir įvairesnės“, – teigė Yun Chao Hu.

Šiais metais kompanija „Penki kontinentai“ viena pirmųjų iš Baltijos valstybių įmonių tapo pilnateise tarptautinės organizacijos „Open IPTV Forum“ nare. Parodos metu vienos didžiausių Lietuvos IT bendrovių atstovai pasirašė sutartį dėl stojimo į šią organizaciją, kuriančią bendrus IPTV standartus, kurie padeda perkelti IP televiziją į visiškai naują paslaugų lygmenį. „Open IPTV Forum“ narėmis yra tokios rinkos gigantės, kaip „Cisco“, „Motorola“, „Gemalto“, „Philips“, „Sun Microsystems“, ir kt. Kompanija „Penki kontinentai“ priklausys „Technologijų“ sekcijai, kuriai vadovauja įmonė „Sony“. Telekomunikacijų bendrovės, bendradarbiaudamos tarpusavyje, kuria IPTV sprendimus, paremtus atviraisiais standartais, kurie supaprastina IP televizijos naudojimą iki „plug and play“ lygmens.  

Anot įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininko Idrako Dadašovo, narystė šioje tarptautinėje organizacijoje – tai ne tik kompanijos veiklos įvertinimas, bet ir puiki proga dar aktyviau dalyvauti pasaulinės IPTV paslaugų rinkos plėtroje.  

„Vienas iš svarbiausių organizacijos uždavinių – sukurti universalius aptarnavimo standartus, kurie suteiktų naudotojams galimybę mėgautis visais IP televizijos privalumais, nepriklausomai nuo to, kokią programinę ar techninę įrangą jie naudoja. Priklausydami „Open IPTV Forum“, galėsime drauge su stambiausiomis pasaulio kompanijomis kurti ir tobulinti IPTV sprendimus“, – komentavo I. Dadašovas.

Primename, jog atsižvelgdamos į ES direktyvą prie skaitmeninės televizijos jau perėjo Švedija, Suomija, Danija, Olandija, Ispanija, Vokietija. Remiantis statistikos duomenimis, dauguma gyventojų renkasi būtent IPTV. Lietuvoje analoginės televizijos signalas bus išjungtas 2012 metų lapkričio 29 dieną.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »