IP technologijų naudojimo mastai nuolat auga

Publikuota: 2011 m. kovo 30 d. trečiadienis

 

Kovo 24 dieną Londone baigėsi viena didžiausių interneto ir komunikacinių technologijų paroda „IP&TV World Forum 2011“. Renginyje dalyvavo telekomunikacijų ir TV kompanijos, kabelinių ir IP televizijų operatoriai, TV turinio tiekėjai. Per keturias forumo dienas savo sprendimus čia pristatė 150 eksponentų, masinio IPTV paslaugų naudojimo galimybes aptarė 200 pranešėjų, o per 6 000 parodos lankytojų galėjo susipažinti su geriausiomis IP paslaugomis.

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ atstovai, IPTV paslaugos „Penki TV“ kūrėjai, taip pat tradiciškai dalyvavo forume. Jų teigimu, šiemet juntamas kabelinių kompanijų, naudojančių IP technologijas, skaičiaus padidėjimas.

„Remiantis statistikos duomenimis, Europoje kabelinės televizijos operatorių klientai – 67 mln. namų. Tad šiandien vienas iš prioritetinių uždavinių – nuosekliai pereiti prie masinio IP technologijų naudojimo. Būtent jos vaidins tikrai svarbų vaidmenį kabelinių TV produktų evoliucijoje“, – teigė Saulius Paukštys, „Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovas.

Rinkos tendencijos

Visa IPTV rinka pereina į kitą lygmenį ir siekia vis naujų tikslų. Seniau pagrindinis uždavinys buvo tiesiog pateikti žiūrovui TV turinį. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama įvairiems žiūrovų informacijos gavimo būdams, tad viena iš pagrindinių parodos temų tapo „Multiscreen“ technologija“. Mėgstamos komandos varžybas arba grupės klipą šiandien galima žiūrėti tiek per televizorių, kompiuterį, tiek ir per mobilųjį įrenginį – planšetę ar išmanųjį telefoną. Be to, daryti tai galima bet kuriame pasaulio taške, kur yra prieiga prie interneto.

„Naudotojui būtina greita ir patogi prieiga prie informacijos naudojantis įvairiais prietaisais. Todėl „Multiscreen“ technologija – itin aktuali ir jai buvo skirtas ne vienas forumo pranešimas, o mūsų įmonės specialistai dalijosi patirtimi, nes mes aktyviai naudojame šį sprendimą ir dirbame remdamiesi principu R&D (angl. research and development)“, – komentavo S. Paukštys.

Parodos „IP&TV World Forum 2011“ metu „Penki kontinentai“ pristatė IPTV skirtą programinį sprendimą „Penki TV Box“, sudarytą iš keleto modulių. „Penki TV“ paslaugas galima suskirstyti į keletą pogrupių. Pirmasis – live tv. Tai 100 kanalų, elektroninis programų gidas, galimybė įrašyti laidą vėlesnei peržiūrai ir kt. Antrasis – on demand. Tai virtualus vaizdų archyvas, virtuali vaizdo nuoma (VOD) ir kino teatras (nVOD), unikali nemokama programa „Home Media Gateway“, suteikianti galimybę lengvai ir paprastai perkelti visus failus iš kompiuterio į TV ekraną.

Be to, pasitelkus į pagalbą „Penki TV“ galima valdyti intelektinį būstą (angl. Smart House), peržiūrėti valiutų kursus, sužinoti orų prognozę ar pasitikslinti skrydžių tvarkaraštį, bendrauti „Facebook’e“, naudotis el. paštu.

Verta atkreipti dėmesį, jog visos kompanijos specialistų sukurtos taikomosios programos yra daugiakalbės ir daugumą jų galima naudoti moderniuose mobiliuosiuose prietaisuose, tokiuose kaip „iPad“, „iPhone“.

Šiemet Londono publikos teismui buvo pateiktos naujos kompanijos „Penki kontinentai“ specialistų sukurtos taikomosios programos: „Google Maps“, kuria galima naudotis TV ekrane, bei galimybė valdyti televizorių išmaniuoju telefonu arba planšetiniu kompiuteriu (remote access).

Pirmieji į „Open IPTV Forum“

Visos Lietuvos įmonės paslaugos ir produktai buvo itin populiarūs bei teigiamai įvertinti parodos lankytojų. Vis dažniau IPTV paslaugomis domisi ne tik pramogoms jas naudojantys klientai, bet ir stambios medicinos, turizmo, švietimo sektorių kompanijos. Tarptautinės organizacijos „Open IPTV Forum“ prezidento Yun Chao Hu teigimu, paroda „IP&TV World Forum 2011“ skirta žmonių, naudojančių IPTV sprendimus, žinioms ir patirčiai plėsti.

„Akivaizdu, jog šiandien IPTV vis dažniau naudojama kaip pramoga. Tačiau šią technologiją galima pritaikyti ir kituose sektoriuose. Mūsų organizacija plečia naudotojų patirtį, stengiasi, kad IP televizijos paslaugos būtų dar prieinamesnės ir įvairesnės“, – teigė Yun Chao Hu.

Šiais metais kompanija „Penki kontinentai“ viena pirmųjų iš Baltijos valstybių įmonių tapo pilnateise tarptautinės organizacijos „Open IPTV Forum“ nare. Parodos metu vienos didžiausių Lietuvos IT bendrovių atstovai pasirašė sutartį dėl stojimo į šią organizaciją, kuriančią bendrus IPTV standartus, kurie padeda perkelti IP televiziją į visiškai naują paslaugų lygmenį. „Open IPTV Forum“ narėmis yra tokios rinkos gigantės, kaip „Cisco“, „Motorola“, „Gemalto“, „Philips“, „Sun Microsystems“, ir kt. Kompanija „Penki kontinentai“ priklausys „Technologijų“ sekcijai, kuriai vadovauja įmonė „Sony“. Telekomunikacijų bendrovės, bendradarbiaudamos tarpusavyje, kuria IPTV sprendimus, paremtus atviraisiais standartais, kurie supaprastina IP televizijos naudojimą iki „plug and play“ lygmens.  

Anot įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininko Idrako Dadašovo, narystė šioje tarptautinėje organizacijoje – tai ne tik kompanijos veiklos įvertinimas, bet ir puiki proga dar aktyviau dalyvauti pasaulinės IPTV paslaugų rinkos plėtroje.  

„Vienas iš svarbiausių organizacijos uždavinių – sukurti universalius aptarnavimo standartus, kurie suteiktų naudotojams galimybę mėgautis visais IP televizijos privalumais, nepriklausomai nuo to, kokią programinę ar techninę įrangą jie naudoja. Priklausydami „Open IPTV Forum“, galėsime drauge su stambiausiomis pasaulio kompanijomis kurti ir tobulinti IPTV sprendimus“, – komentavo I. Dadašovas.

Primename, jog atsižvelgdamos į ES direktyvą prie skaitmeninės televizijos jau perėjo Švedija, Suomija, Danija, Olandija, Ispanija, Vokietija. Remiantis statistikos duomenimis, dauguma gyventojų renkasi būtent IPTV. Lietuvoje analoginės televizijos signalas bus išjungtas 2012 metų lapkričio 29 dieną.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (2)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »

Nauja „ATMeye.iQ“ paskirtis: paštomatų stebėsena (1)

Prekių pristatymas iš elektroninių parduotuvių į paštomatus kasmet vis labiau populiarėja. Vienos stambiausių Amerikos siuntų pristatymo tarnybų „Pitney Bowes“ duomenimis, nuo 2014 iki 2018 metų prekių siuntų visame pasaulyje išaugo net 104 proc. – nuo 43 mlrd. iki 87 mlrd. per metus. Skaičiuojama, kad siuntinių skaičius 2025 metais viršys 200 mlrd. skaityti »

3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Atnaujinant BS/2 sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės. skaityti »

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »