Interneto kavinė – praeitis ar ateitis?

Publikuota: 2010 m. kovo 3 d. trečiadienis

Ar pamenate laikus, kai internetas nebuvo tokia įprasta paslauga kaip šiandien, o jo prieigą namuose turėti galėjo tik pasiturintieji? Tuomet interneto kavinės buvo pagrindinis žmonių traukos centras, kuriame pradingdavo amžiaus, kultūros ar socialinės padėties skirtumai. Visus lankytojus vienydavo vienintelis tikslas – internetas.

Eta

 

Šiandien, ko gero, be interneto nebeįsivaizduojame nė vienos darbo ar mokslo dienos, o interneto prieigos toli ieškoti nebereikia. Technologijos pažengė taip, kad internetą naršome ne tik tik būdami namuose, bet ir bibliotekose, mokymo įstaigose, darbovietėse, net skubėdami gatve ir naudodamiesi mobiliuoju telefonu. Galbūt dabar interneto kavinės nebereikalingos? Ir visgi ar tokių įstaigų dar esama Vilniuje?

 

Užsukime į daugelį metų sostinėje gyvuojančią „Penkių kontinentų“ įmonei priklausančią interneto kavinę „Despina“, įsikūrusią Kalvarijų g. 143. Mus maloniai pasitinka administratorė Indrė ir pasiūlo puodelį arbatos. „Stengiamės, kad visi atėjusieji pasijustų kaip namuose.“ – sako ji. Kalbamės, kad vos prieš keletą metų Vilniuje interneto kavinių buvo beveik kiekviename rajone, o štai šiandien jas suskaičiuoti užtektų vienos rankos pirštų. Taip yra todėl, kad prieigos prie interneto dažniau prireikia užsieniečiams turistams, nei Vilniaus gyventojams, todėl dauguma interneto kavinių užsidarė. Tos, kurios vis dar tęsia savo veiklą, privalo teikti kuo daugiau įvairesnių paslaugų, kad būtų lankomos.

„Despina“ logotipas

Apsilankiusiųjų interneto kavinėje „Despina“ laukia 8 darbo vietos, iš jų 4 kompiuterizuotos su sparčiojo interneto „Skynet“ prieiga. Tie klientai, kuriems mieliau naudotis savo kompiuteriu, turi galimybę prisijungti prie belaidžio interneto tinklo. Taip pat čia teikiamos įprastos spaudos paslaugos: skenavimas, kopijavimas, rašalinis ar lazerinis spausdinimas, CD/DVD perrašymas ir kt. „Kitaip nei kitose interneto kavinėse, mūsiškėje suteikiama galimybė mokytis ir tobulėti malonioje ir ramioje aplinkoje. „Despinos“ lentynose galima rasti įdomios ir labai naudingos literatūros informacinių technologijų, rinkodaros, verslo ir kitomis temomis. Taip pat kaupiame įvairių spaudos leidinių archyvus, – pasakoja „Despinos“ administratorė Indrė Augustinavičiūtė. – Paprastai interneto kavinės tokių papildomų paslaugų nesiūlo ir jose būna gana triukšminga. „Despinos“ lankytojas ieško galimybės panaršyti internete, susikaupęs pasimokyti ar pailsėti.“

Šalia „Despinos“ įsikūręs jos „bičiulis“ „Penkių kontinentų“ Mokymo centras savo klientams siūlo didžiulį spektrą mokymų. Čia ne tik galima išmokti dirbti su įprastomis MS Office programomis ir išlaikyti ECDL (angl. European Computer Driving Licence) egzaminus, bet ir mokytis kurti tinklalapius (HTML, PHP, MySQL ir pan.), kompiuterinės leidybos (Adobe Illustrator CS3, Adobe InDesign CS3, Adobe Acrobat 8) paslapčių ar kurti animacijas (Adobe Flash CS3).

 

Pamoka „Skynet“ naudotojams

Mokymo centre laukiamas ir pradedantis, ir jau pažengęs kompiuterio naudotojas. „Į šalį pasibeldus ekonominei krizei informacinių technologijų plėtra nesustojo, todėl tokie kursai aktualūs kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, ypač ieškančiam darbo. Juk vienas iš pagrindinių reikalavimų norint įsidarbinti yra kompiuterinis raštingumas, – sako Indrė. – Visi šie mokymai gali būti naujo darbo ar net verslo pradžia. Taip pat kvalifikuoti mokymo centro dėstytojai gali padėti ir abiturientams, ketinantiems laikyti valstybinį informatikos egzaminą. Tiek individualiai, tiek grupėmis čia dėstomi programavimo kalbos Pascal pagrindai“.

Šiuo metu mokymo centro darbuotojai ragina registruotis į kovo–balandžio mėnesiais numatomus mokymus: sudarinėjama 24 ak. val. „Naudojimosi kompiuteriu pagrindų“ ir „MS Office“ grupė (pamokos vyks vakarais, 2 kartus per savaitę). Taip pat galima registruotis į 18 ak. val. „Adobe Flash CS3“ mokymus.

Mokymo centre kiekvienam klientui norima skirti kuo daugiau dėmesio, tad sudaromos nedidelės grupės: nuo 6 iki 9 žmonių. O į kursą užsirašiusiems klientams pageidaujant galimi ir individualūs mokymai. Tai išties patogu ir naudinga.

Galite užsisakyti kursą kartu su savo draugais, kolegomis arba sau ir savo šeimai. Tuomet kursai bus dėstomi tik jums vieniems, – pasakoja I. Augustinavičiūtė. – Jei tokius kursus įmonė norės užsisakyti savo darbuotojams, pratybos gali vykti ir užsakovo patalpose. Kaip ir individualių kursų, tokių mokymų pradžios datos neskelbiame. Tvarkaraščiai derinami individualiai su klientu.“

„Despinos“ ir Mokymo centro darbuotojai užtikrina, kad norintiems žengti koja kojon su šiandieninėmis informacinėmis tendencijomis čia tikrai bus sukurta intelektuali erdvė kelti savo kompetenciją gilinant žinias ir kartu maloniai bendrauti bei pramogauti. O norintys gauti daugiau informacijos kviečiami apsilankyti sveitainėje www.despina.lt.

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Телевидение будущего угадает ваши желания

Первые эксперименты с использованием электронных лучей для передачи и приема изображения проводились еще в начале 1920-х годов. За 100 лет формат телевидения изменился до неузнаваемости. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „E21 PARTNERS“ sinergija

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine grupe „E21 PARTNERS“. skaityti »

„Cash Management.iQ“ evoliucija. BS/2 atnaujina sistemų pagrindą (2)

Pastaruoju metu BS/2 aktyviai įgyvendina savo programinių produktų perkėlimą į naują šiuolaikinę IT sistemą. .iQ šeimos sprendimai perkeliami į kitą sistemą, siekiant padidinti jų našumą, darbinių sistemų stabilumą, konfidencialių duomenų apdorojimo ir laikymo saugumą, taip pat didinant jų patogumą naudotojams. skaityti »

BS/2 bankiniai sprendimai garsina Lietuvos vardą užsienyje daugiau nei 20 metų (1)

Balandžio 24 d. Lietuvos įmonei „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) oficialiai sukanka 20 metų. Tiesa, įmonių grupės „Penki kontinentai“, kuriai priklauso ši bendrovė, veikla bankinių technologijų srityje prasidėjo gerokai anksčiau. skaityti »

Kas lemia interneto spartą? (2)

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys, reikalauja stabilaus ir spartaus interneto. Kai gyvas bendravimas vis dar ribojamas, norisi su draugu per internetą susirungti ir naujausiame kompiuteriniame žaidime, per internetą žiūrėti televiziją, klausytis muzikos. Visai šiai veiklai taip pat reikia didesnės interneto spartos. skaityti »

BS/2 dalyvaus 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume Maskvoje (8)

Balandžio 26-27 dienomis BS/2 rengiasi dalyvauti Maskvoje vyksiančiame 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume „Bankinė savitarna, mažmeninė prekyba ir grynųjų pinigų judėjimas 2021“. skaityti »

Malyje bankomatus saugos „ATMeye.iQ“ (3)

Bendradarbiaudama su regioniniu partneriu, BS/2 pradėjo platinti Malyje savo programinį sprendimą „ATMeye.iQ“, kartu palaikydama vietinių finansų įstaigų bankinės savitarnos optimizacijos iniciatyvą. skaityti »

Nauja verslo realybė ‒ virtualūs renginiai (4)

COVID-19 pandemijai užvaldžius visą pasaulį, vis daugiau bendrovių nuotoliniu būdu ėmė organizuoti ne tik savo veiklą, bet ir savo seminarus bei tarptautinius renginius. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė pelnė metų bendruomeniškiausios įmonės vardą (3)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė ‒ 2020-ųjų metų bendruomeniškiausia įmonė. Tokį įvertinimą grupė pelnė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kasmet organizuojamuose Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose didelių įmonių kategorijoje. Minėtoje kategorijoje varžėsi – 11 įmonių. skaityti »

Mokėjimo kortelių evoliucija: nuo popierinių iki virtualių ir medinių? (1)

Mokėjimo kortelės vis sparčiau konkuruoja su grynaisiais pinigais, o koronaviruso pandemijos metu paraginus visuomenę vengti grynųjų, ši konkurencija dar sparčiau išaugo. Tačiau, kokia jų ateitis? Ar kortelės pakeis grynuosius pinigus, o gal visai išnyks, taps virtualiomis? Pažvelkime į jų istoriją. skaityti »

Grynieji ar kortelė? Pandemijos įtaka (1)

COVID-19 pandemija visame pasaulyje paskatino skaitmeninių paslaugų diegimą. Reikšmingi pokyčiai įvyko ir atsiskaitymų srityje. Priverstinė izoliacija, rekomendacijos vengti grynųjų pinigų paskatino sparčią elektroninių atsiskaitymų plėtrą. skaityti »