Ką žinote apie skaičių 13?

Publikuota: 2009 m. lapkričio 12 d. ketvirtadienis

Vartai
Skaičius 13 jau seniai jaudina tiek prietaringesnius, tiek šiaip „nervus pakutenti“ mėgstančius žmones. Nepaisant to, kad, pavyzdžiui, kabalos išpažinėjai 13 laiko laimingu skaičiumi, o majai tiki, jog jis šventas, europietiškoje kultūroje vyrauja nuomonė, kad velnio tuzinas atneša nelaimę.

Skaičiaus 13 baimė – triskadekafobija – žmones persekiojo ne vieną amžių. Atkeliavusi iki mūsų dienų ši baimė apaugo ritualais bei įvairiomis keistenybėmis: vieni tryliktą dieną nekelia kojos iš namų, kitiems nesėkmę lemia tryliktas egzamine ištrauktas bilietas.

Lėktuvai ir teatrai, kuriuose nėra tryliktos vietos, laivai be tryliktos kajutės, ligoninės, kuriose nerasite tryliktos palatos, pastatai, kuriuose po 12 iš karto seka 14 aukštas, su magiškomis datomis susiję tragiški įvykiai – visa tai daro skaičių 13 dar paslaptingesnį. Turbūt ne veltui šiuo skaičiumi buvo paženklintas „Apollo 13“ – vienintelis „Apollon“ serijos kosminis laivas, kuris skrydžio į Mėnulį metu patyrė avariją.

Penktadienis, 13-oji diena

Galingiausi pasaulio vyrai taip pat bijojo skaičiaus 13. Napoleonas kiekvieno mėnesio 13 dieną skelbdavo „diena be šūvio“, Franklinas Ruzveltas šią dieną niekur nevykdavo, o Johanas Volfgangas Gėtė apskritai nelipdavo iš lovos. Atrodo, tai tėra mažytės didelių žmonių silpnybės, tačiau kai 13 sutampa su penktadieniu – menki juokai.

Už 13 ir penktadienio derinį turėtume būti dėkingi XX amžiui, o tiksliau – šią dieną „prakeikė“ garsus 9-ojo dešimtmečio siaubo filmas „Penktadienis, trylikta“ (angl. Friday, the 13th). Na ir prasidėjo – siaubo filmus, susijusius su šia diena, pradėjo rodyti vieną po kito. Iš kitos pusės – negi įmanoma rasti tinkamesnę dieną siaubo juostoms žiūrėti nei „juodąjį penktadienį“?

„Penki TV“ šią dieną pravers duris į naktinių košmarų pasaulį: filmas gražiu pavadinimu „Prieglauda“, kurį bus galima pamatyti nemokamai, tikriausiai taps pačia baisiausia penktadienio vakaro dalimi.

video juosta

Tai gąsdinanti našlaitės Lauros istorija. Laimingiausi jos gyvenimo metai prabėgo jaukioje prieglaudoje, kurios darbuotojai atstojo jai tėvus, o prieglaudoje gyvenę vaikai – brolius ir seseris. Po 30 metų Laura su vyru ir septynmečiu sūnumi sugrįžta į savo vaikystės namus. Ji svajoja juos suremontuoti ir įkurti čia sveikatingumo centrą neįgaliems vaikams. Tačiau filmo veikėją sukrečia jos sūnaus pokyčiai. Mielas berniukas virsta mažu monstru, pasižyminčiu lakia vaizduote ir žaidžiančiu pavojingus žaidimus. Laura įsitikinusi, kad dėl to kaltas senasis namas, slepiantis baisias paslaptis. Praeities vaizdiniai po truputį išplaukia iš moters atminties ir atveria jai kraupią tiesą...

Aštriems pojūčiams nusiteikusius žiūrovus „Penki TV“ kviečia aplankyti virtualios vaizdo nuomos videoteką, kur jie gali rasti ir daugiau įspūdingų siaubo juostų: „Mirčių kolekcionierius“, „Pjūklas 3, „Tramdomieji“ ir daugelį kitų.

Linkime siaubingo, bet saugaus penktadienio su „Penkiais TV“!

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »