Kazachstanas: svarbiausia užduotis – aprūpinti bankus veiklai optimizuoti skirtais sprendimais

Publikuota: 2009 m. lapkričio 27 d. penktadienis

5ci logo
Lapkričio pabaigoje įvyko įmonių grupės „Penki kontinentai“ vadovybės ir stambiausių Kazachstano bankų atstovų darbinis susitikimas. Jame buvo aptarti praėjusių metų rezultatai, bendradarbiavimo klausimai bei pristatyta nauja įmonių grupės produkcija.

„Penki kontinentai“ tiekia į šią šalį bankiniam sektoriui skirtus sprendimus ir IT paslaugas jau 10 metų. Bendrovė sėkmingai dirba su didžiausiais Kazachstano bankais, tarp kurių „Halyk Bank“, „BTA Bank“, „ATF Bank“ („UniCredit Group“), „Alliance Bank“, „Nurbank“, „Bank CenterCredit“ ir kt.

Anot „Penkių kontinentų“ valdybos pirmininko Idrako Dadašavo, dėl patogios savo geografinės padėties Kazachstanas tapo tarsi langu į verslo plėtrą ir kitose Azijos rinkose.

„Iš Kazachstano atkeliavome į Kirgizijos, Turkmėnistano, Uzbekistano ir Mongolijos rinkas. O įvykęs susitikimas su bankų atstovais bei teigiami atsiliepimai apie mūsų tiekiamą produkciją suteikė galimybę dar kartą įsitikinti, jog einame teisingu keliu“, – sakė I. Dadašovas.

Remiantis ekonomikos ekspertų skaičiavimais, Kazachstano IT ir bankinis sektoriai yra itin stabilūs. Pastaruoju metu būtent šios sritys pritraukia daugiausia tiek valstybės, tiek užsienio investicijų. Tai įrodo ir šiuo metu vykstanti krizės paveiktų bankų restruktūrizacija.

„Vykstant bankų restruktūrizacijai, pagrindinė mūsų įmonės užduotis Kazachstane – aprūpinti bankus technologijomis ir sprendimais, užtikrinančiais maksimalų visų išlaidų mažėjimą bei kuo greitesnę investicijų grąžą“, – situaciją komentavo I. Dadašovas.

Anot „Penkių kontinentų“ valdybos pirmininko, čia galėtų pagelbėti „.iQ“ produktų šeima, skirta verslo procesams valdyti, stebėti ir kontroliuoti. Ji kaupia ir apdoroja verslui būtinus duomenis bei pagreitina sprendimų priėmimą. Be to, užtikrinamas saugumas ir atskaitomybė, įskaitant statistiką bei prognozes.

Kazachstano žemėlapis

Be naujojo produkto, „Penki kontinentai“ tiekia Kazachstano rinkai specializuotą terminalams skirtą įrangą, teikia techninės ir programinės įrangos priežiūros paslaugas bei siūlo pagalbą pereinant prie EMV standarto. Saugumas ir aukštas paslaugų lygis, atitinkantis SLA lygmens (angl. Service Level Agreement) kokybinius parametrus, užtikrina tiesioginį Lietuvos įmonės ryšį su antrinėmis bendrovėmis, įskaitant ir tas, kurios veikia Kazachstane. Šiuo metu „Penkių kontinentų“ paslaugų pateikiamumas Kazachstane – 99 proc.

„Didelio Azijos verslininkų susidomėjimo sulaukė medijos priemonių diegimas į savitarnos įrenginius. Tai kur kas interaktyviau, o naudojant vaizdo, garso bei kitus resursus suteikiama galimybė informuoti klientus apie banko paslaugas. Aktualia pokalbių tema tapo ir mūsų teikiamos užsakomosios paslaugos (angl. outsourcing), kurios yra itin paklausios dėl didžiulės mūsų sukauptos patirties dirbant įvairiose šalyse. Užsakomosios paslaugos paprastai pasirenkamos iš tų, kuriais pasitikima 100 proc.“, – pridūrė „Penkių kontinentų“ vadovas

Kazachstanas – devintoji pasaulio šalis pagal plotą (2,7 mln. kv. km), turtinga naftos, dujų ir urano gamtinių išteklių. Šiuo metu tiesiamas Vakarų Europos – Rusijos – Kazachstano – Kinijos transporto koridorius, kurio bendras ilgis – 8 998 km. Kazachstanui teks 3 200 km ilgio dalis. Naujasis maršrutas sujungs Vakarų Europos šalis su Kinija bei atvers naujų verslo perspektyvų.

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »