Kuomet ana pusė virsta šia

Publikuota: 2010 m. birželio 4 d. penktadienis

Žmogus eina pro nekilnojamojo turto reklaminį stendą Pekine
2009 metai lietuviams padovanojo pirmąjį 3D kino seansą. O nuo šių metų gegužės mėnesio prekybos centruose galima įsigyti ir 3D televizorių. Atsirado ir pirmasis trimatis TV kanalas. Sekdami anglų pavyzdžiu lenkai išbandė trimatę vietinio futbolo mačo transliaciją. „Playboy“ viršelis pasipuošė trimačiu gražuolės atvaizdu. Taigi, nuolat girdime pranešimų apie planus, susijusius su 3D. Ir nors trimačio kino pradžia laikoma 1922 metai, o buitinio lygio 3D transliacijas gali kurti bet kuris mokinukas (turintis dvi vienodas kameras), šios technologijos klestėjimo laikai prasideda būtent dabar.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais miesto kino teatrų žiūrovų skaičius gerokai išaugo. 2008 metais 38 kino teatrų 80 salių aplankė 2,81 mln. žiūrovų, 2009 metais 37 kino teatrų 74 sales – 3,37 mln. Atrodo, kur kitur, jei ne kino teatre reiktų žiūrėti filmus, orientuotus į formą, o ne į turinį? Tuo labiau, kad itin plokščią „Samsung“ televizorių gali įsigyti toli gražu ne kiekvienas... Ir visgi akivaizdu, jog dalis žiūrovų atsisako kino teatrų ir renkasi filmo peržiūrą tarp keturių „gimtų“ sienų. Įtariu, jog didžioji jų dalis parsisiunčia filmus nelegaliai. Dėl to nukenčia estetinis filmo vaizdas, autorių piniginės, galbūt netgi kažkieno sąžinė... Tačiau vien parsisiųsti 3D filmą maža.

„Penki TV“ siūlo licencijuotų kino filmų, HD ir 3D transliacijų bei nemokamus akinius, skirtus interaktyviosios TV naudotojams. Ir nors šios juostos sukurtos ne 2009 metais, jas gina autorių teisių įstatymai. Taigi, pats laikas išbandyti trimatę transliaciją, kurios gimimą šiuo metu stebime. Legaliai.

 

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (2)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »

Nauja „ATMeye.iQ“ paskirtis: paštomatų stebėsena (1)

Prekių pristatymas iš elektroninių parduotuvių į paštomatus kasmet vis labiau populiarėja. Vienos stambiausių Amerikos siuntų pristatymo tarnybų „Pitney Bowes“ duomenimis, nuo 2014 iki 2018 metų prekių siuntų visame pasaulyje išaugo net 104 proc. – nuo 43 mlrd. iki 87 mlrd. per metus. Skaičiuojama, kad siuntinių skaičius 2025 metais viršys 200 mlrd. skaityti »

3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Atnaujinant BS/2 sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės. skaityti »

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »