„Penkių kontinentų“ įmonių grupė laikosi pozicijos, jog „Lietuvos paštas“ pasirinko bandomojo mokomatų projekto partnerį be jokios apklausos, nors įmonių, kurios galėtų teikti tokias paslaugas, yra ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje.
Šių metų vasario mėnesio pabaigoje valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos paštas“ (LP) pristatė specializuotus įrenginius mokomatus, pritaikytus atlikti įvairias finansines operacijas. Tačiau
„Penkių kontinentų“ įmonių grupė laikosi pozicijos, jog „Lietuvos paštas“ pasirinko bandomojo mokomatų projekto partnerį be jokios apklausos, nors įmonių, kurios galėtų teikti tokias paslaugas, yra ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje.
„Esame įsitikinę, kad prieš pradėdamas mokomatų projektą “Lietuvos paštas„ privalėjo pasiūlyti dalyvauti projekte visiems rinkos žaidėjams, galintiems pateikti analogiškų sprendimų“, – teigia „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas.
„Penkių kontinentų“ neįtikina ir pranešime spaudai apie mokomatų startą įrašytas teiginys, kad „partneris pasirinktas viešųjų pirkimų nustatyta tvarka“. „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas I. Dadašovas taip pat pažymi, kad „Penki kontinentai“ gali pasiūlyti daug geresnių, naudingesnių ir protingesnių verslo modelių, atsižvelgdami tiek į bendrovės „Lietuvos paštas“, tiek į jos klientų poreikius.
„Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininko I. Dadašovo manymu, būsimajame konkurse įmonė, su kuria dabar paštas vykdo projektą, įgytų didžiulį pranašumą, todėl bendrovės neįtikina LP generalinio direktoriaus Andriaus Urbono tvirtinimas, jog „įvertinus šio projekto rezultatus ir apsisprendus toliau jį plėtoti galimybių atsivers visiems potencialiems dalyviams ir paslaugų teikėjams“.
„Per tą laiką, kai buvo vykdomas bandomasis projektas, privati įmonė turėjo galimybę išsamiai susipažinti su “Lietuvos pašto„ informacinėmis sistemomis, išbandyti įvairius paslaugos modelius, jų efektyvumą. Tai žinios ir informacija, kurių neturi jokia kita bendrovė. Ji nebus žinoma ir skelbiant konkursą“, – mano I. Dadašovas.
Pasak I. Dadašovo, jei dabartinio projekto vykdytoja arba su ja susijusi kita įmonė dalyvaus būsimajame konkurse, ji galės pasiūlyti patį trumpiausią projekto įgyvendinimo terminą arba konkurso sąlygose gali būti nustatytas toks terminas, per kurį realiai visus darbus galės spėti atlikti tik ši bendrovė.
„Turint minėtą informaciją bus galima sutaupyti tas sąnaudas, kurias kiti galimi konkurso dalyviai turės patirti samdydami darbuotojų, kad tą informaciją išsiaiškintų. Galutiniame galimo konkurso pasiūlyme tai gali būti lemiamas kriterijus nustatant laimėtoją“, – teigia „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas.