Mokslo ir verslo bendradarbiavimas užtikrins žinių ir inovacijų sklaidą

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 11 d. ketvirtadienis

Pirmą kartą atkurtos nepriklausomos Lietuvos istorijoje naujos aukštosios mokyklos statyboms naudotos tik privačios piniginės lėšos – Vilniuje atidarytas 28 mln. litų kainavęs Socialinių mokslų kolegijos (SMK) pastatas.

Prie šio ambicingo projekto įgyvendinimo prisidėjo ir kaimynystėje įsikūrusi įmonių grupė „Penki kontinentai“. Buvusioje gamyklos teritorijoje, kuriame dabar stovi naujas SMK pastatas, įmonių grupė vykdo analogo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje neturintį projektą  kompleksišką teritorijos konversiją. Ateityje šalia SMK planuojama statyti Inovacijų ir dizaino centrą, bendrabutį su moderniu sveikatingumo centru. Visi šie pastatai sudarys modernų studentų miestelį.

Be to, įmonių grupė „Penki kontinentai“, dirbanti IT, bankinių technologijų ir telekomunikacijų rinkose, kartu su kolegija planuoja kurti bendrus verslo, studijų, kompetencijų tobulinimo bei socialinės politikos projektus. Kolegijos studentai turės galimybę naudotis kaimynystėje įsikūrusios įmonių grupės resursais (kompiuterinių tinklų laboratorijomis, biblioteka, televizijos studija), grupės bendrovėse atlikti praktiką, o esant galimybei ir įsidarbinti.

„Didžiausia problema, su kuria susiduria mokslus pabaigę studentai – praktikos stoka, kadangi aukštosios mokyklos neužtikrina efektyvios praktikos, dažnai studijų programos būna atitolusios nuo realių verslo poreikių. Kolegijos ir informacinių technologijų bendrovės bendradarbiavimo pavyzdys įrodo, kad sąveika tarp mokslo ir verslo ne tik galima, bet ir būtina“, – naujojo pastato atidarymo renginyje kalbėjo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

„Penki kontinentai“ valdybos pirmininko Idrako Dadašovo teigimu, verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas tiek šalies, tiek verslo pažangos augimo sąlyga. „Sėkmingas mokslo ir verslo visuomenės bendradarbiavimas sąlygoja žinių ir inovacijų sklaidą, jų įsitvirtinimą visose visuomenės gyvenimo srityse, o efektyvus inovacijų versle naudojimas skatina ūkio plėtrą ir didina šalies konkurencingumą. Atsižvelgdami į nenuginčijamą inovacijų versle būtinybę, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą bei jų pritaikymo versle galimybes, orientuojamės į aktyvų bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis,“ – teigė jis.

Naujuose 9 000 kv. m kolegijos namuose įkurtos modernios auditorijos, šokių, vaidybos salės, biblioteka, studentų poilsio zonos, savarankiško mokymosi erdvės, sveikatingumo centras, kavinė.

SMK vadovės Gabijos Skučaitės teigimu, modernaus pastato atidarymas Vilniuje stipriai pakylėjo kolegijų kokybės kartelę. „Naujasis kolegijos pastatas ir jo infrastruktūra nenusileidžia nė vienai kitai aukštajai mokyklai Lietuvoje. Galiu drąsiai teigti, kad naujas kolegijos pastatas – geriausias Lietuvoje,“ – sakė G. Skučaitė.

Kolegijos vadovė sakė, kad pastatas – tik viena dalis viso projekto. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su verslo partneriais užtikrins, kad SMK studentai galės atlikti praktiką ir įgyti patirties geriausiose Lietuvos bendrovėse.

Lietuvoje iš viso veikia 16 valstybinių ir 12 nevalstybinių kolegijų, kuriose mokosi daugiau kaip 45 tūkst. studentų.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (5)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »

COVID-19 diagnozuotas penkiems UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ darbuotojams (2)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonėje „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ nustatyti penki COVID-19 atvejai. Apie tai informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. skaityti »

Pandemija spartina perėjimą prie skaitmeninių atsiskaitymų (2)

Pasaulio jau seniai nestebina mokėjimo kortelės, elektroniniai atsiskaitymai ar kitos nuotolinės finansinės paslaugos. Pernai prasidėjusi COVID-19 pandemija šią transformaciją dar paspartino. Daugybė šalių septynmyliais žingsniais žengia į naują realybę, kurioje nėra nei monetų, nei kupiūrų. Grynųjų pinigų atsisakymo spartai įtakos turi daug veiksnių: naujų patogių bei saugių atsiskaitymo būdų atsiradimas, inovacinių technologijų plėtra ir netgi ekstremalios situacijos – šiuo metu pasaulį užvaldžiusi COVID-19 pandemija. skaityti »

Teniso turnyre „BFI Cup“ ir vėl triumfavo SEB (3)

Šiemet jau 13-ąjį kartą Lietuvoje organizuojamame bankų ir finansinių įstaigų teniso turnyre „BFI Cup“ geriausiai sekėsi SEB banko žaidėjams. skaityti »

Pasaulis investuoja į kriptomatus. Kaip sekasi? (2)

Daugiau nei 10 tūkstančių. Tiek pasaulinės kriptovaliutų tyrimų svetainės „Coin ATM Radar“ duomenimis šiuo metu pasaulyje yra kriptomatų. Pirmasis iš jų buvo įrengtas prieš septynerius metus Vankuveryje. Norvegų finansų įmonės „AksjeBloggen“ tyrimai rodo, kad vien per metus šių įrenginių skaičius išaugo 167 proc. skaityti »

„ASHBURN International“ mezga bendradarbiavimą su elektroniniais bankais (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė mokėjimo paslaugų sutartį su skaitmeniniu banku „Travel Union“. Įmonė teiks kompleksines atsiskaitymo infrastruktūros plėtros paslaugas. skaityti »

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »