Mokslo ir verslo bendradarbiavimas užtikrins žinių ir inovacijų sklaidą

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 11 d. ketvirtadienis

Pirmą kartą atkurtos nepriklausomos Lietuvos istorijoje naujos aukštosios mokyklos statyboms naudotos tik privačios piniginės lėšos – Vilniuje atidarytas 28 mln. litų kainavęs Socialinių mokslų kolegijos (SMK) pastatas.

Prie šio ambicingo projekto įgyvendinimo prisidėjo ir kaimynystėje įsikūrusi įmonių grupė „Penki kontinentai“. Buvusioje gamyklos teritorijoje, kuriame dabar stovi naujas SMK pastatas, įmonių grupė vykdo analogo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje neturintį projektą  kompleksišką teritorijos konversiją. Ateityje šalia SMK planuojama statyti Inovacijų ir dizaino centrą, bendrabutį su moderniu sveikatingumo centru. Visi šie pastatai sudarys modernų studentų miestelį.

Be to, įmonių grupė „Penki kontinentai“, dirbanti IT, bankinių technologijų ir telekomunikacijų rinkose, kartu su kolegija planuoja kurti bendrus verslo, studijų, kompetencijų tobulinimo bei socialinės politikos projektus. Kolegijos studentai turės galimybę naudotis kaimynystėje įsikūrusios įmonių grupės resursais (kompiuterinių tinklų laboratorijomis, biblioteka, televizijos studija), grupės bendrovėse atlikti praktiką, o esant galimybei ir įsidarbinti.

„Didžiausia problema, su kuria susiduria mokslus pabaigę studentai – praktikos stoka, kadangi aukštosios mokyklos neužtikrina efektyvios praktikos, dažnai studijų programos būna atitolusios nuo realių verslo poreikių. Kolegijos ir informacinių technologijų bendrovės bendradarbiavimo pavyzdys įrodo, kad sąveika tarp mokslo ir verslo ne tik galima, bet ir būtina“, – naujojo pastato atidarymo renginyje kalbėjo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

„Penki kontinentai“ valdybos pirmininko Idrako Dadašovo teigimu, verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas tiek šalies, tiek verslo pažangos augimo sąlyga. „Sėkmingas mokslo ir verslo visuomenės bendradarbiavimas sąlygoja žinių ir inovacijų sklaidą, jų įsitvirtinimą visose visuomenės gyvenimo srityse, o efektyvus inovacijų versle naudojimas skatina ūkio plėtrą ir didina šalies konkurencingumą. Atsižvelgdami į nenuginčijamą inovacijų versle būtinybę, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą bei jų pritaikymo versle galimybes, orientuojamės į aktyvų bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis,“ – teigė jis.

Naujuose 9 000 kv. m kolegijos namuose įkurtos modernios auditorijos, šokių, vaidybos salės, biblioteka, studentų poilsio zonos, savarankiško mokymosi erdvės, sveikatingumo centras, kavinė.

SMK vadovės Gabijos Skučaitės teigimu, modernaus pastato atidarymas Vilniuje stipriai pakylėjo kolegijų kokybės kartelę. „Naujasis kolegijos pastatas ir jo infrastruktūra nenusileidžia nė vienai kitai aukštajai mokyklai Lietuvoje. Galiu drąsiai teigti, kad naujas kolegijos pastatas – geriausias Lietuvoje,“ – sakė G. Skučaitė.

Kolegijos vadovė sakė, kad pastatas – tik viena dalis viso projekto. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su verslo partneriais užtikrins, kad SMK studentai galės atlikti praktiką ir įgyti patirties geriausiose Lietuvos bendrovėse.

Lietuvoje iš viso veikia 16 valstybinių ir 12 nevalstybinių kolegijų, kuriose mokosi daugiau kaip 45 tūkst. studentų.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ pirmojo ketvirčio pajamos

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės pajamos pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį sudarė 10,2 mln. Eur. Šie finansiniai rodikliai tolygūs pernai metų to paties laikotarpio rezultatui. skaityti »

„Cash Management.iQ“ ir S&G el. užraktai „A-Series“. Inkasatorių prieigos prie bankinių įrenginių kontrolė

Automatizuoti užduotis ir inkasavimo tarnybos darbuotojų prieigos teisių suteikimą – yra vienas iš svarbiausių veiksnių, efektyvinant finansų įstaigos grynųjų pinigų tvarkymą. skaityti »

„TransLink.iQ“ ir „Ingenico“ kortelių skaitytuvai – Azerbaidžano bankui „Azer Turk Bank“

Valstybinis Azerbaidžano bankas „Azer Turk Bank“ įsigijo „ASHBURN International“ sukurtą el. kortelių skaitytuvų valdymo ir jais atliekamų mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“. Lietuvos įmonė taip pat pristatė šiam bankui „Ingenico“ el. kortelių skaitytuvus. Tai pirmieji šio gamintojo įrenginiai Azerbaidžane. skaityti »

Praktiniai duomenų apsaugos patarimai dirbantiems per nuotolį

Lietuvoje ir įvairiose pasaulio šalyse paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos, įmonės pradėjo organizuoti nuotolinį savo darbuotojų darbą. Tarp jų – ir pasauliniai technologijų gigantai „Amazon“, „Microsoft“ bei „Facebook“, kurie įpareigojo savo darbuotojus dirbti iš namų tol, kol situacija nepagerės, o koronaviruso plitimas nebus sustabdytas. skaityti »