Mokslo ir verslo bendradarbiavimas užtikrins žinių ir inovacijų sklaidą

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 11 d. ketvirtadienis

Pirmą kartą atkurtos nepriklausomos Lietuvos istorijoje naujos aukštosios mokyklos statyboms naudotos tik privačios piniginės lėšos – Vilniuje atidarytas 28 mln. litų kainavęs Socialinių mokslų kolegijos (SMK) pastatas.

Prie šio ambicingo projekto įgyvendinimo prisidėjo ir kaimynystėje įsikūrusi įmonių grupė „Penki kontinentai“. Buvusioje gamyklos teritorijoje, kuriame dabar stovi naujas SMK pastatas, įmonių grupė vykdo analogo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje neturintį projektą  kompleksišką teritorijos konversiją. Ateityje šalia SMK planuojama statyti Inovacijų ir dizaino centrą, bendrabutį su moderniu sveikatingumo centru. Visi šie pastatai sudarys modernų studentų miestelį.

Be to, įmonių grupė „Penki kontinentai“, dirbanti IT, bankinių technologijų ir telekomunikacijų rinkose, kartu su kolegija planuoja kurti bendrus verslo, studijų, kompetencijų tobulinimo bei socialinės politikos projektus. Kolegijos studentai turės galimybę naudotis kaimynystėje įsikūrusios įmonių grupės resursais (kompiuterinių tinklų laboratorijomis, biblioteka, televizijos studija), grupės bendrovėse atlikti praktiką, o esant galimybei ir įsidarbinti.

„Didžiausia problema, su kuria susiduria mokslus pabaigę studentai – praktikos stoka, kadangi aukštosios mokyklos neužtikrina efektyvios praktikos, dažnai studijų programos būna atitolusios nuo realių verslo poreikių. Kolegijos ir informacinių technologijų bendrovės bendradarbiavimo pavyzdys įrodo, kad sąveika tarp mokslo ir verslo ne tik galima, bet ir būtina“, – naujojo pastato atidarymo renginyje kalbėjo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

„Penki kontinentai“ valdybos pirmininko Idrako Dadašovo teigimu, verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas tiek šalies, tiek verslo pažangos augimo sąlyga. „Sėkmingas mokslo ir verslo visuomenės bendradarbiavimas sąlygoja žinių ir inovacijų sklaidą, jų įsitvirtinimą visose visuomenės gyvenimo srityse, o efektyvus inovacijų versle naudojimas skatina ūkio plėtrą ir didina šalies konkurencingumą. Atsižvelgdami į nenuginčijamą inovacijų versle būtinybę, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą bei jų pritaikymo versle galimybes, orientuojamės į aktyvų bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis,“ – teigė jis.

Naujuose 9 000 kv. m kolegijos namuose įkurtos modernios auditorijos, šokių, vaidybos salės, biblioteka, studentų poilsio zonos, savarankiško mokymosi erdvės, sveikatingumo centras, kavinė.

SMK vadovės Gabijos Skučaitės teigimu, modernaus pastato atidarymas Vilniuje stipriai pakylėjo kolegijų kokybės kartelę. „Naujasis kolegijos pastatas ir jo infrastruktūra nenusileidžia nė vienai kitai aukštajai mokyklai Lietuvoje. Galiu drąsiai teigti, kad naujas kolegijos pastatas – geriausias Lietuvoje,“ – sakė G. Skučaitė.

Kolegijos vadovė sakė, kad pastatas – tik viena dalis viso projekto. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su verslo partneriais užtikrins, kad SMK studentai galės atlikti praktiką ir įgyti patirties geriausiose Lietuvos bendrovėse.

Lietuvoje iš viso veikia 16 valstybinių ir 12 nevalstybinių kolegijų, kuriose mokosi daugiau kaip 45 tūkst. studentų.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 užtikrina efektyvią bankinės įrangos techninę priežiūrą netgi karantino metu

Pasaulyje įsismarkavus koronavirusui COVID-19, 2020 m. kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė pandemiją. Dauguma šalių įsivedė karantiną, rekomenduodamos savo piliečiams laikytis socialinės izoliacijos. Buvo uždaryta daugybė mokyklų, vaikų darželių, parduotuvių, viešojo maitinimo įstaigų ir kitų masinių susibūrimo vietų. Daugybė įmonių savo darbuotojus išleido dirbti nuotoliniu būdu. skaityti »

Saviinkasacija. Naujos galimybės „COVID-19“ pandemijos metu

Ateityje vis labiau augs sprendimų, didinančių bankų ir mažmeninės prekybos tinklų savarankiškumą (įskaitant saviinkasacijos įrangą), paklausa. Tokią nuomonę neseniai išsakė „Infoline-analitiki“ vadovas M. Burmistrov. skaityti »

„Penki kontinentai“ prisideda prie socialinės iniciatyvos kovoje su COVID-19

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ reiškia didžiulę padėką visiems socialiai atsakingiems piliečiams, savanoriams ir verslo atstovams, kurie koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu teikia paramą medikams, senjorams ir kitoms socialiai jautrioms grupėms. Įvairių socialinių projektų įgyvendinimui įmonių grupė skyrė 50 tūkst. eurų. skaityti »

„Penki“ siūlo savo žiūrovams 16-ika nemokamų TV kanalų

Kad Vilniaus gyventojų laisvalaikis karantino laikotarpiu būtų turiningesnis, šviesolaidinio interneto bei išmaniosios TV tinklas „Penki“ išplėtė nemokamų TV kanalų pasirinkimą. skaityti »

Darbuotojai dirba iš namų? Būtina iš naujo peržiūrėti įmonės informacijos saugumo politiką

Lietuvos Vyriausybei paskelbus šalyje karantiną dėl koronaviruso pandemijos, Lietuvos įmonių vadovai raginami sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Ar verslas, siūlydamas savo darbuotojams nuotolinio darbo galimybes yra tinkamai pasiruošęs ne tik iš techninės pusės, bet ir gali užtikrinti apsaugą nuo kibernetinių įsilaužimų? skaityti »

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu

Įmonių grupė „Penki kontinentai“, reaguodama į koronaviruso (COVID-19) plitimą ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą visoje Lietuvoje skelbti privalomą karantiną, taip pat į kitų šalių, kuriose veikia grupės atstovybės, Vyriausybių rekomendacijas, dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu. skaityti »

BS/2 – sertifikuota „Datalogic“ techninės priežiūros paslaugų partnerė Azerbaidžane

Technologinius sprendimus bankams ir prekybininkams siūlanti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei, tapo pasaulinės prekybos įrangos gamintojos „Datalogic“ sertifikuota techninės priežiūros paslaugų partnere Azerbaidžane. skaityti »

„TransLink.iQ“ – naujas T. Dadaševo tyrimo objektas

Tachmasibas Dadaševas rengia naują knygą. Šį kartą dėmesio centre – atsiskaitymai be grynųjų pinigų, el. kortelių skaitytuvai ir jų tinklams stebėti bei valdyti skirtas programinis sprendimas „TransLink.iQ“. skaityti »

Baltijos šalių konferencijoje – diskusijos apie debesijos paslaugų įtaką verslui

Užsakomąsias ITT paslaugas „ProfIT“ teikiančios UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ atstovai lankėsi tarptautinėje Baltijos šalių konferencijoje „Verslo transformacija – darbas debesyse“. skaityti »

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »