Mokslo ir verslo bendradarbiavimas užtikrins žinių ir inovacijų sklaidą

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 11 d. ketvirtadienis

Pirmą kartą atkurtos nepriklausomos Lietuvos istorijoje naujos aukštosios mokyklos statyboms naudotos tik privačios piniginės lėšos – Vilniuje atidarytas 28 mln. litų kainavęs Socialinių mokslų kolegijos (SMK) pastatas.

Prie šio ambicingo projekto įgyvendinimo prisidėjo ir kaimynystėje įsikūrusi įmonių grupė „Penki kontinentai“. Buvusioje gamyklos teritorijoje, kuriame dabar stovi naujas SMK pastatas, įmonių grupė vykdo analogo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje neturintį projektą  kompleksišką teritorijos konversiją. Ateityje šalia SMK planuojama statyti Inovacijų ir dizaino centrą, bendrabutį su moderniu sveikatingumo centru. Visi šie pastatai sudarys modernų studentų miestelį.

Be to, įmonių grupė „Penki kontinentai“, dirbanti IT, bankinių technologijų ir telekomunikacijų rinkose, kartu su kolegija planuoja kurti bendrus verslo, studijų, kompetencijų tobulinimo bei socialinės politikos projektus. Kolegijos studentai turės galimybę naudotis kaimynystėje įsikūrusios įmonių grupės resursais (kompiuterinių tinklų laboratorijomis, biblioteka, televizijos studija), grupės bendrovėse atlikti praktiką, o esant galimybei ir įsidarbinti.

„Didžiausia problema, su kuria susiduria mokslus pabaigę studentai – praktikos stoka, kadangi aukštosios mokyklos neužtikrina efektyvios praktikos, dažnai studijų programos būna atitolusios nuo realių verslo poreikių. Kolegijos ir informacinių technologijų bendrovės bendradarbiavimo pavyzdys įrodo, kad sąveika tarp mokslo ir verslo ne tik galima, bet ir būtina“, – naujojo pastato atidarymo renginyje kalbėjo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

„Penki kontinentai“ valdybos pirmininko Idrako Dadašovo teigimu, verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas tiek šalies, tiek verslo pažangos augimo sąlyga. „Sėkmingas mokslo ir verslo visuomenės bendradarbiavimas sąlygoja žinių ir inovacijų sklaidą, jų įsitvirtinimą visose visuomenės gyvenimo srityse, o efektyvus inovacijų versle naudojimas skatina ūkio plėtrą ir didina šalies konkurencingumą. Atsižvelgdami į nenuginčijamą inovacijų versle būtinybę, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą bei jų pritaikymo versle galimybes, orientuojamės į aktyvų bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis,“ – teigė jis.

Naujuose 9 000 kv. m kolegijos namuose įkurtos modernios auditorijos, šokių, vaidybos salės, biblioteka, studentų poilsio zonos, savarankiško mokymosi erdvės, sveikatingumo centras, kavinė.

SMK vadovės Gabijos Skučaitės teigimu, modernaus pastato atidarymas Vilniuje stipriai pakylėjo kolegijų kokybės kartelę. „Naujasis kolegijos pastatas ir jo infrastruktūra nenusileidžia nė vienai kitai aukštajai mokyklai Lietuvoje. Galiu drąsiai teigti, kad naujas kolegijos pastatas – geriausias Lietuvoje,“ – sakė G. Skučaitė.

Kolegijos vadovė sakė, kad pastatas – tik viena dalis viso projekto. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su verslo partneriais užtikrins, kad SMK studentai galės atlikti praktiką ir įgyti patirties geriausiose Lietuvos bendrovėse.

Lietuvoje iš viso veikia 16 valstybinių ir 12 nevalstybinių kolegijų, kuriose mokosi daugiau kaip 45 tūkst. studentų.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„TBC Bank“ grynųjų pinigų srautui valdyti pasirinko „Cash Management.iQ“

Vienas iš stambiausių Sakartvelo bankų „TBC Bank“ susidomėjo Lietuvos bendrovės BS/2 siūlomais grynųjų pinigų judėjimo valdymo sprendimais, padedančiais kontroliuoti grynuosius bankomatų tinkle ir atsiskaitymų centruose. skaityti »

Asterios Karampolas: „ATMeye.iQ“ yra vienas iš nedaugelio produktų, atitinkantis visus bankomatų apsaugos reikalavimus

Londone vykusi tarptautinė bankomatų loginio ir fizinio saugumo konferencija „ATM & Cyber Security 2019“ subūrė bankinių technologijų specialistus iš viso pasaulio. skaityti »

Į „Banking Fusion 2019“ Taškente susirinks bankininkai iš 6 šalių

Lapkričio 26–27 dienomis Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinė bankinė konferencija „Banking Fusion 2019“. Joje dalyvaus Centrinės Azijos bei Kaukazo regionų kredito ir finansinių organizacijų atstovai, bankinių technologinių sprendimų kūrėjai ir tiekėjai. skaityti »

„ATM & Cyber Security 2019“ konferencijoje – Afrikoje įgyvendinami BS/2 projektai

Spalio 6–8 dienomis Londone vyks tarptautinė bankomatų saugumo konferencija „ATM & Cyber Security 2019“, kurioje dalyvaus daugiau nei 400 bankų ir saugumo ekspertų iš daugiau nei 40 šalių. skaityti »

Kviečiame švęsti „Penki“ gimtadienį kartu

Šviesolaidinio interneto ir išmaniosios IPTV tinklas „Penki“ nesiliauja stebinęs savo esamus ir naujus klientus puikiomis dovanomis bei pasiūlymais. skaityti »

„ProfIT“ suteiktas „Hewlett Packard Enterprise“ partnerio statusas

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei ir valdanti IT užsakomųjų paslaugų verslui prekės ženklą „ProfIT“, pasirašė partnerystės susitarimą su UAB „Sophela“, kuri yra oficiali tarptautinės informacinių technologijų įmonės „Hewlett Packard Enterprise“ atstovė Lietuvoje. skaityti »

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas Andrius Kiaunė pastebi, kad techninė pagalba paprastai būna vienkartinė arba periodinė. skaityti »

Mobilioji „Cash Management.iQ“ versija: naujos inkasacijų kontrolės galimybės

Viena iš BS/2 programinio sprendimo „Cash Management.iQ“ funkcijų – nuotolinė inkasatorių darbo stebėsena realiuoju laiku. Nuo šiol grynųjų pinigų priėmimą ir perdavimą galima sekti per mobilųjį įrenginį (išmanųjį telefoną, nešiojamąjį ar stacionarų QR kodų skenerį). skaityti »

Kas ta veidų aptikimo funkcija ir kaip ji gali padėti bankams apsaugoti bankomatus

Veidų aptikimas (angl. Face Detection) – tai biometrijos technologijų pagrindu veikianti funkcija, padedanti nustatyti, ar prieš vaizdo kamerą stovi gyvas žmogus. Ši funkcija įdiegta į BS/2 sukurtą bankinės įrangos vaizdo stebėsenos ir apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“. skaityti »

„Intersect 2019“. Bankininkystės sektoriaus patirtis ir ateities vizija

Nepaisant spartaus pasaulinio skaitmenizavimo proceso, bankų skyriai artimiausiu metu neišnyks. Finansų įstaigos supranta, kad atsisakydamos realių klientų aptarnavimo centrų, prarastų artimą ryšį su klientais ir jų pasitikėjimą. Tokią nuomonę išsakė „Diebold Nixdorf“ prezidentas Gerrard Schmid, atidarydamas trijų dienų konferenciją „Intersect 2019“, vykusią Las Vegase (JAV). Renginyje dalyvavo ir „Penkių kontinentų“ grupės įmonės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) atstovai. skaityti »