Mokslo ir verslo bendradarbiavimas užtikrins žinių ir inovacijų sklaidą

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 11 d. ketvirtadienis

Pirmą kartą atkurtos nepriklausomos Lietuvos istorijoje naujos aukštosios mokyklos statyboms naudotos tik privačios piniginės lėšos – Vilniuje atidarytas 28 mln. litų kainavęs Socialinių mokslų kolegijos (SMK) pastatas.

Prie šio ambicingo projekto įgyvendinimo prisidėjo ir kaimynystėje įsikūrusi įmonių grupė „Penki kontinentai“. Buvusioje gamyklos teritorijoje, kuriame dabar stovi naujas SMK pastatas, įmonių grupė vykdo analogo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje neturintį projektą  kompleksišką teritorijos konversiją. Ateityje šalia SMK planuojama statyti Inovacijų ir dizaino centrą, bendrabutį su moderniu sveikatingumo centru. Visi šie pastatai sudarys modernų studentų miestelį.

Be to, įmonių grupė „Penki kontinentai“, dirbanti IT, bankinių technologijų ir telekomunikacijų rinkose, kartu su kolegija planuoja kurti bendrus verslo, studijų, kompetencijų tobulinimo bei socialinės politikos projektus. Kolegijos studentai turės galimybę naudotis kaimynystėje įsikūrusios įmonių grupės resursais (kompiuterinių tinklų laboratorijomis, biblioteka, televizijos studija), grupės bendrovėse atlikti praktiką, o esant galimybei ir įsidarbinti.

„Didžiausia problema, su kuria susiduria mokslus pabaigę studentai – praktikos stoka, kadangi aukštosios mokyklos neužtikrina efektyvios praktikos, dažnai studijų programos būna atitolusios nuo realių verslo poreikių. Kolegijos ir informacinių technologijų bendrovės bendradarbiavimo pavyzdys įrodo, kad sąveika tarp mokslo ir verslo ne tik galima, bet ir būtina“, – naujojo pastato atidarymo renginyje kalbėjo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

„Penki kontinentai“ valdybos pirmininko Idrako Dadašovo teigimu, verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas tiek šalies, tiek verslo pažangos augimo sąlyga. „Sėkmingas mokslo ir verslo visuomenės bendradarbiavimas sąlygoja žinių ir inovacijų sklaidą, jų įsitvirtinimą visose visuomenės gyvenimo srityse, o efektyvus inovacijų versle naudojimas skatina ūkio plėtrą ir didina šalies konkurencingumą. Atsižvelgdami į nenuginčijamą inovacijų versle būtinybę, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą bei jų pritaikymo versle galimybes, orientuojamės į aktyvų bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis,“ – teigė jis.

Naujuose 9 000 kv. m kolegijos namuose įkurtos modernios auditorijos, šokių, vaidybos salės, biblioteka, studentų poilsio zonos, savarankiško mokymosi erdvės, sveikatingumo centras, kavinė.

SMK vadovės Gabijos Skučaitės teigimu, modernaus pastato atidarymas Vilniuje stipriai pakylėjo kolegijų kokybės kartelę. „Naujasis kolegijos pastatas ir jo infrastruktūra nenusileidžia nė vienai kitai aukštajai mokyklai Lietuvoje. Galiu drąsiai teigti, kad naujas kolegijos pastatas – geriausias Lietuvoje,“ – sakė G. Skučaitė.

Kolegijos vadovė sakė, kad pastatas – tik viena dalis viso projekto. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su verslo partneriais užtikrins, kad SMK studentai galės atlikti praktiką ir įgyti patirties geriausiose Lietuvos bendrovėse.

Lietuvoje iš viso veikia 16 valstybinių ir 12 nevalstybinių kolegijų, kuriose mokosi daugiau kaip 45 tūkst. studentų.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje pripažinta atsiskaitymų kortelėmis sistema įvertinta ir užsienyje

20-metį švenčianti UAB „ASHBURN International“ šiandien žinoma kaip įmonė, viena pirmųjų pristačiusi unikalių naujovių Lietuvoje. skaityti »

Kelionė interneto kabeliais – iki mėnulio ir triskart aplink žemę

Šiuolaikinė karta jau sunkiai įsivaizduoja, kad kažkada interneto nebuvo. O ar žinote, kaip iš tikrųjų veikia internetas? skaityti »

BS/2 partnerė „Diebold Nixdorf“ – tarp 10 geriausių technologijų bendrovių

Bankinių technologijų srities lyderė „Diebold Nixdorf“ vėl pateko į tarptautinį autoritetingo „FinTech 2018 IDC Financial Insights“ reitingo dešimtuką. skaityti »

IT paslaugas teikiantys „rykliai“ užmiršta smulkų verslą – siūlome išeitį

Skaitmeniniame amžiuje vis svarbesnį vaidmenį atlieka informacinių technologijų priežiūra. skaityti »

„ASHBURN International“ stiprina partnerystę su „Gjensidige“ – teiks savo paslaugas Latvijoje

Elektroninių kortelių skaitytuvų (EKS) tinklų valdymo ir programinės įrangos sprendimus diegianti „ASHBURN International“ plečia bendradarbiavimą su draudimo paslaugų įmone „Gjensidige“. skaityti »

Emociukų gimtadienis. Kas pirmasis el. paštu išsiuntė šypsenėlę?

Šiuolaikiniame gyvenime bendraujant virtualiai, išgyvenimus ir nuotaiką padeda reikšti emociukai (ang. emoji) – ženkliukai, perteikiantys emociją. skaityti »

Kova už bankomatus. Kaip šiais laikais apiplėšiami savitarnos įrenginiai

Vagystės iš bankomatų, panaudojant piktavalių sukurtą programinę įrangą ar bankomatą išlaužiant tiesiog fiziškai, tebėra skaudi 2018-ųjų metų bankinio sektoriaus tema. skaityti »

5 mitai apie programuotojus

Ko gero kiekvienas yra girdėjęs, kad programuotojai yra uždari, nemoka bendrauti su moterimis ir kiaurą parą nesiprausę nesiskutę sėdi prie kompiuterio. skaityti »

Azerbaidžano greito maitinimo restoranuose – BS/2 įdiegti savitarnos kioskai

Greito maitinimo restoranuose „McDonald's“ Azerbaidžane Lietuvos bendrovė BS/2 įrengti pirmieji interaktyvūs savitarnos kioskai. skaityti »

Testuotojams šventę padovanojo... drugelis

Rugsėjo 9-oji laikoma Pasauline testuotojų diena dėl vieno juokingo įvykio. skaityti »