Namai, galvojantys taip, kaip Jūs

Publikuota: 2010 m. kovo 16 d. antradienis

Smart House
Ekspertai prognozuoja Intelektinio būsto sistemos populiarumo augimą. Jų manymu, šis ekonomiškas sprendimas tiek statant naujus, tiek renovuojant senus namus bus diegiamas ne tik išsivysčiusiose Vakarų Europos ir Skandinavijos šalyse, bet ir Lietuvoje. Tačiau šios sistemos tiekėjai mūsų šalyje tvirtina, jog vadinamoji „Smart House“ sistema lietuvaičiams dar yra didelė prabanga.

„Automobilis jau seniai tapo susisiekimo priemone, o ne prabanga, nors jam teko nueiti ilgą kelią, kol tapo kasdien naudojamu daiktu. Tą patį galima būtų pasakyti ir apie intelektinį būstą, – teigė Vaidotas Bijūnas, „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas. – Įprasti būstai jau nebeatitinka gyventojų reikalavimų ir neužtikrina patogaus, nesudėtingai valdomo ir taupaus gyvenimo.“

Intelektinio būsto unikalumas tas, kad sistemą galima diegti ir dalimis – pradžioje nutiesti pagrindinius laidus, o vėliau papildyti sistemą naujais komponentais. V. Bijūno teigimu, idealus laikas pradėti diegti sistemą – pastato projektavimo stadija, o blogiausiu atveju – laikas, kol neatlikti vidaus apdailos darbai.

Smart House

„Intelektinio būsto sistema sujungia visus elektroninius namuose esančius prietaisus, suderina juos tarpusavyje, valdo bei padeda maksimaliai išnaudoti jų galimybes. Naudojant įprastus jungiklius, jutiklinį ekraną arba nuotolinio valdymo pultą galima reguliuoti šildymo, ventiliacijos, apšvietimo, saugos sistemas, kontroliuoti žaliuzes, buitinę techniką, kiemą saugančius vartus ir kt. Net būnant toli nuo namų yra galimybė valdyti visa tai prie interneto prijungtu mobiliuoju telefonu arba kompiuteriu“, – sistemos privalumus vardijo „Penkių kontinentų“ atstovas.

Be to, namo šeimininkas gali stebėti gyvenamojo būsto būklę, sumokėti už komunalines paslaugas, gauti pranešimą, jei sunaudoja itin daug vandens ar elektros energijos. Nenumatytais atvejais – esant vandens ar dujų nuotėkiui, kilus gaisrui – intelektinis būstas ne tik perspės šeimininkus, bet ir atjungs elektros, dujų arba vandens tiekimą.

Svarbiausia – orai namuose

Specialistai teigia, jog apšvietimo ir šildymo sistemų valdymas – labiausiai tiek piniginės, tiek gyventojų „juntamos“ intelektinio būsto funkcijos. Jas kontroliuoti galima ir būnant namuose, ir nuotoliniu būdu, taip pat stebėti prietaisų duomenis, nustatyti jiems skiriamų išlaidų ribas. Yra suskaičiuota, kad taip galima sutaupyti 5 proc. apšvietimui ir elektros prietaisams skirtos energijos ir iki 30 proc. šildymo išlaidų.

Šildymą galima reguliuoti atsižvelgus į laiką, kai reikia tinkamos temperatūros, ir į laiką, kai gali būti palaikoma minimali temperatūra. Be to, patalpoje įmontuoti davikliai informuoja Intelektinio būsto sistemą apie žmogaus buvimą pastato viduje. Tokiu atveju palaikoma atitinkama temperatūra, įsijungia apšvietimas ir kiti prietaisai. Kai žmonių patalpoje nebėra, įsijungia ekonominis režimas: pažemėja temperatūra, išsijungia apšvietimas ir kiti veikiantys prietaisai.

Patogiai įsitaisius šiltame kambaryje su knyga rankoje norisi ir atitinkamo apšvietimo. Intelektinis būstas ir šiuo atveju gali padėti.

Norint sukurti televizoriui žiūrėti ar knygai skaityti reikiamą atmosferą, neteks kaskart reguliuoti apšvietimo. Tereiks užprogramuoti tam tikras „šviesos scenas“ – poilsio, pietų, vakarėlio ir kt. – ir paspaudus jungiklio ar pultelio mygtuką bet kurią akimirką apšvietimas ims keistis.

Taip nesudėtingai valdomas apšvietimas turi dar vieną patrauklią funkciją – pageidaujamą ryškumą šviestuvai pasieks palaipsniui, per nurodytą laiką. Tai itin aktualu ryte, kuomet intelektinis būstas Jus žadina palaipsniui įjungdamas šviesą.

„Vienodo apšvietimo palaikymo funkcija labai naudinga biure, kai reikia, kad darbo vietos visuomet būtų apšviestos vienodo intensyvumo šviesa ir kad apšvietimas būtų racionalus. Specialūs davikliai nuolatos stebi dieninį saulės apšvietimą ir atsižvelgdami į jį reguliuoja šviestuvų intensyvumą. O jei prireikia, – juos visiškai išjungia“, – pasakojo V. Bijūnas.

„Pačiupinėti“ intelektinį būstą ir daugiau sužinoti apie sistemą bus galima balandžio 14–17 dienomis parodų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyksiančioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2010“. 

Išsamesnės informacijos apie sistemą ieškokite puslapyje www.smarthouse.lt

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Azerbaidžano „PASHA bank“ el. kortelių tinklui valdyti pasitelktas lietuviškas „TransLink.iQ“ sprendimas

Vieno stambiausių Azerbaidžano banko „PASHA bank“ el. kortelių skaitytuvai prijungti prie lietuviškos skaitytuvų stebėsenos ir valdymo platformos „TransLink.iQ“. Sprendimą „TransLink.iQ“ sukūrė ir diegia „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“. skaityti »

Artėjant tarptautiniam bankų ir finansų įstaigų teniso turnyrui „BFI Cup“ (1)

Artėjant šiemetiniam „BFI Cup“ teniso turnyrui, su organizatoriumi Arūnu Valicku kalbėjomės apie tai, kaip ir kodėl kilo mintis rengti būtent šį profesinį turnyrą, kas pasikeitė per 12 metų ir kas dar laukia ateityje. skaityti »

„Banking Forum Baku“: ekonomikos be grynųjų pinigų link pasitelkus inovatyvius sprendimus

Azerbaidžano sostinėje Baku lapkričio 6–7 d. jau ketvirtą kartą vyks bankinių technologijų forumas „Banking Forum Baku“, kurio tema – „Ekonomika be grynųjų pinigų: patikimos bankininkystės link“. skaityti »

„ASHBURN International“ pelnė „Metų eksporto“ įmonės vardą

Kasmet Lietuvos verslo konfederacija organizuoja prestižinius apdovanojimus „Metų paslauga“, kurių tikslas – skatinti Lietuvos įmones kurti konkurencingas, inovatyvias, aukštos pridėtinės vertės paslaugas, atitinkančias šiandienos rinkos ir vartotojų poreikius. Konkurso kategorijoje „Metų eksportas“ nugalėtoja tapo įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti bendrovė „ASHBURN International“. skaityti »

„TBC Bank“ grynųjų pinigų srautui valdyti pasirinko „Cash Management.iQ“

Vienas iš stambiausių Sakartvelo bankų „TBC Bank“ susidomėjo Lietuvos bendrovės BS/2 siūlomais grynųjų pinigų judėjimo valdymo sprendimais, padedančiais kontroliuoti grynuosius bankomatų tinkle ir atsiskaitymų centruose. skaityti »

Asterios Karampolas: „ATMeye.iQ“ yra vienas iš nedaugelio produktų, atitinkantis visus bankomatų apsaugos reikalavimus

Londone vykusi tarptautinė bankomatų loginio ir fizinio saugumo konferencija „ATM & Cyber Security 2019“ subūrė bankinių technologijų specialistus iš viso pasaulio. skaityti »

Į „Banking Fusion 2019“ Taškente susirinks bankininkai iš 6 šalių

Lapkričio 26–27 dienomis Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinė bankinė konferencija „Banking Fusion 2019“. Joje dalyvaus Centrinės Azijos bei Kaukazo regionų kredito ir finansinių organizacijų atstovai, bankinių technologinių sprendimų kūrėjai ir tiekėjai. skaityti »

„ATM & Cyber Security 2019“ konferencijoje – Afrikoje įgyvendinami BS/2 projektai

Spalio 6–8 dienomis Londone vyks tarptautinė bankomatų saugumo konferencija „ATM & Cyber Security 2019“, kurioje dalyvaus daugiau nei 400 bankų ir saugumo ekspertų iš daugiau nei 40 šalių. skaityti »

Kviečiame švęsti „Penki“ gimtadienį kartu

Šviesolaidinio interneto ir išmaniosios IPTV tinklas „Penki“ nesiliauja stebinęs savo esamus ir naujus klientus puikiomis dovanomis bei pasiūlymais. skaityti »

„ProfIT“ suteiktas „Hewlett Packard Enterprise“ partnerio statusas

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei ir valdanti IT užsakomųjų paslaugų verslui prekės ženklą „ProfIT“, pasirašė partnerystės susitarimą su UAB „Sophela“, kuri yra oficiali tarptautinės informacinių technologijų įmonės „Hewlett Packard Enterprise“ atstovė Lietuvoje. skaityti »