Namai, galvojantys taip, kaip Jūs

Publikuota: 2010 m. kovo 16 d. antradienis

Smart House
Ekspertai prognozuoja Intelektinio būsto sistemos populiarumo augimą. Jų manymu, šis ekonomiškas sprendimas tiek statant naujus, tiek renovuojant senus namus bus diegiamas ne tik išsivysčiusiose Vakarų Europos ir Skandinavijos šalyse, bet ir Lietuvoje. Tačiau šios sistemos tiekėjai mūsų šalyje tvirtina, jog vadinamoji „Smart House“ sistema lietuvaičiams dar yra didelė prabanga.

„Automobilis jau seniai tapo susisiekimo priemone, o ne prabanga, nors jam teko nueiti ilgą kelią, kol tapo kasdien naudojamu daiktu. Tą patį galima būtų pasakyti ir apie intelektinį būstą, – teigė Vaidotas Bijūnas, „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas. – Įprasti būstai jau nebeatitinka gyventojų reikalavimų ir neužtikrina patogaus, nesudėtingai valdomo ir taupaus gyvenimo.“

Intelektinio būsto unikalumas tas, kad sistemą galima diegti ir dalimis – pradžioje nutiesti pagrindinius laidus, o vėliau papildyti sistemą naujais komponentais. V. Bijūno teigimu, idealus laikas pradėti diegti sistemą – pastato projektavimo stadija, o blogiausiu atveju – laikas, kol neatlikti vidaus apdailos darbai.

Smart House

„Intelektinio būsto sistema sujungia visus elektroninius namuose esančius prietaisus, suderina juos tarpusavyje, valdo bei padeda maksimaliai išnaudoti jų galimybes. Naudojant įprastus jungiklius, jutiklinį ekraną arba nuotolinio valdymo pultą galima reguliuoti šildymo, ventiliacijos, apšvietimo, saugos sistemas, kontroliuoti žaliuzes, buitinę techniką, kiemą saugančius vartus ir kt. Net būnant toli nuo namų yra galimybė valdyti visa tai prie interneto prijungtu mobiliuoju telefonu arba kompiuteriu“, – sistemos privalumus vardijo „Penkių kontinentų“ atstovas.

Be to, namo šeimininkas gali stebėti gyvenamojo būsto būklę, sumokėti už komunalines paslaugas, gauti pranešimą, jei sunaudoja itin daug vandens ar elektros energijos. Nenumatytais atvejais – esant vandens ar dujų nuotėkiui, kilus gaisrui – intelektinis būstas ne tik perspės šeimininkus, bet ir atjungs elektros, dujų arba vandens tiekimą.

Svarbiausia – orai namuose

Specialistai teigia, jog apšvietimo ir šildymo sistemų valdymas – labiausiai tiek piniginės, tiek gyventojų „juntamos“ intelektinio būsto funkcijos. Jas kontroliuoti galima ir būnant namuose, ir nuotoliniu būdu, taip pat stebėti prietaisų duomenis, nustatyti jiems skiriamų išlaidų ribas. Yra suskaičiuota, kad taip galima sutaupyti 5 proc. apšvietimui ir elektros prietaisams skirtos energijos ir iki 30 proc. šildymo išlaidų.

Šildymą galima reguliuoti atsižvelgus į laiką, kai reikia tinkamos temperatūros, ir į laiką, kai gali būti palaikoma minimali temperatūra. Be to, patalpoje įmontuoti davikliai informuoja Intelektinio būsto sistemą apie žmogaus buvimą pastato viduje. Tokiu atveju palaikoma atitinkama temperatūra, įsijungia apšvietimas ir kiti prietaisai. Kai žmonių patalpoje nebėra, įsijungia ekonominis režimas: pažemėja temperatūra, išsijungia apšvietimas ir kiti veikiantys prietaisai.

Patogiai įsitaisius šiltame kambaryje su knyga rankoje norisi ir atitinkamo apšvietimo. Intelektinis būstas ir šiuo atveju gali padėti.

Norint sukurti televizoriui žiūrėti ar knygai skaityti reikiamą atmosferą, neteks kaskart reguliuoti apšvietimo. Tereiks užprogramuoti tam tikras „šviesos scenas“ – poilsio, pietų, vakarėlio ir kt. – ir paspaudus jungiklio ar pultelio mygtuką bet kurią akimirką apšvietimas ims keistis.

Taip nesudėtingai valdomas apšvietimas turi dar vieną patrauklią funkciją – pageidaujamą ryškumą šviestuvai pasieks palaipsniui, per nurodytą laiką. Tai itin aktualu ryte, kuomet intelektinis būstas Jus žadina palaipsniui įjungdamas šviesą.

„Vienodo apšvietimo palaikymo funkcija labai naudinga biure, kai reikia, kad darbo vietos visuomet būtų apšviestos vienodo intensyvumo šviesa ir kad apšvietimas būtų racionalus. Specialūs davikliai nuolatos stebi dieninį saulės apšvietimą ir atsižvelgdami į jį reguliuoja šviestuvų intensyvumą. O jei prireikia, – juos visiškai išjungia“, – pasakojo V. Bijūnas.

„Pačiupinėti“ intelektinį būstą ir daugiau sužinoti apie sistemą bus galima balandžio 14–17 dienomis parodų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyksiančioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2010“. 

Išsamesnės informacijos apie sistemą ieškokite puslapyje www.smarthouse.lt

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Įmonė BS/2 apdovanota už pasiekimus Uzbekistane

„Penkių kontinentų“ grupei priklausanti įmonė BS/2, kurianti ir diegianti bankinių technologijų sprendimus, įvertinta už verslo pasiekimus Uzbekistano rinkoje. skaityti »

Bankinių paslaugų pokyčiai. BS/2 ir „ASHBURN International“ parodoje „BankExpo 2019“

Bankinių paslaugų, įrangos ir technologijų paroda „BankExpo 2019“ – svarbus įvykis ne tik Uzbekistano valstybiniams ir komerciniams bankams, draudimo bei lizingo bendrovėms, bet ir tarptautinėms įmonėms, besidominčioms šios šalies rinka. skaityti »

Kodėl įmonės nesiryžta atlikti duomenų migracijos?

Kiekviena įmonė turi kur nors saugoti daugybę įvairiausių sistemų ir jose esančių svarbių duomenų: tai interneto svetainės su daugybe informacijos, el. pašto sistema su visomis darbuotojų pašto dėžutėmis ir jose saugomais laiškais, apskaitos ir kitokios verslo valdymo sistemos su jose apdorojamais duomenimis ir kt. skaityti »

BS/2 įtraukta į Lietuvos technologijų lyderių TOP 20

Bankinių technologijų sprendimus kurianti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei, pateko į „Verslo žinių“ sudarytą Lietuvos verslo lyderių sąrašą. Jame – 500 stipriausių Lietuvos įmonių. skaityti »

„TransLink.iQ“ - ieškantiems efektyvaus el. kortelių skaitytuvų tinklų valdymo sprendimo

Lietuva, Latvija, Estija, Sakartvelas (Gruzija), Azerbaidžanas, Kazachstanas, Turkmėnistanas, Uzbekistanas – tai tik kelios šalys, kuriose elektroninių kortelių skaitytuvų (EKS) valdymo programinės įrangos kūrimu, pardavimu ir priežiūra užsiimanti „ASHBURN International“ įgyvendina savo projektus. skaityti »

Klientų lojalumui išlaikyti vien akcijų nepakanka

Kovo 19-ąją daugiau nei 20-yje šalių švenčiama Tarptautinė kliento diena. Ji įtraukta į minėtinų dienų sąrašą, siekiant gerinti klientų aptarnavimo kultūrą, paskatinti kokybiškesnių ir įvairesnių prekių bei paslaugų pasiūlą, plačiau informuoti visuomenę apie įmonių veiklą, jų darbo specifiką. skaityti »

„Penki kontinentai“ pristato atnaujintą įmonių grupės interneto svetainę

Pasaulinio žiniatinklio trisdešimtmečio proga „Penki kontinentai“pristato atnaujintą savo interneto svetainę. skaityti »

Kaip grynųjų pinigų apyvartos valdymo sprendimai padeda bankams taupyti

Bankai į savo techninės infrastruktūros atnaujinimą kasmet investuoja šimtus milijonų eurų. Finansinių operacijų apdorojimo, rizikų valdymo, grynųjų pinigų kontrolės ir kitokios sistemos... skaityti »

„BS/2 Georgia“ 10 metų: nuo bankomatų tiekėjo iki strateginio partnerio

Kiekvienoje veiklos srityje yra lyderių, kuriančių inovacinius produktus, besiveržiančių į priekį ir mėginančių atspėti klientų poreikius, siekiančių teikti paslaugas profesionaliai ir efektyviai. skaityti »

Kas naudingiau? Automatinės grynųjų pinigų įnešimo mašinos ar automatiniai seifai?

Grynieji pinigai tebėra pagrindinė atsiskaitymo priemonė bankų skyriuose ir prekybos centruose. Už kasdienes prekes ir paslaugas pirkėjai įpratę atsiskaityti popieriniais pinigais ir monetomis. skaityti »