Naudojantis bankomatų monitoringo ir apsaugos sprendimais, išaiškinti duomenų nuskaitymu besiverčiantys nusikaltėliai

Publikuota: 2010 m. balandžio 2 d. penktadienis

BS/2 logo
Naudojantis bendrovės BS/2 siūlomais bankinių savitarnos įrenginių monitoringo ir vaizdo saugumo sprendimais, Rygoje buvo išaiškinta nusikalstama grupuotė, diegianti bankomatuose duomenų nuskaitymo įrangą.

Vieno iš Latvijoje veikiančių komercinių bankų apsaugos tarnyba buvo įspėta apie bankomatams gresiantį pavojų. Naudojantis monitoringo sprendimu, nuotoliniu būdu pavyko nustatyti rizikos grupei priklausančių kortelėmis besinaudojančių asmenų, kurių duomenys buvo pavogti, tapatybes. Be to, pasinaudojus nuotraukomis, padarytomis į bankomatų sistemą įdiegtu vaizdo stebėjimo bei konfliktų su klientais reguliavimo sprendimu „ATMeye.iQ“, išaiškinti ir įtariamieji.

Beje, du nusikaltėlius – Estijos pilietį bei anksčiau jau teistą Bulgarijos pilietį – ekonominei policijai pavyko sulaikyti nusikaltimo metu. Trečiasis jų bendrininkas (taip pat Estijos pilietis) sučiuptas vėliau. Apieškojus sulaikytuosius, buvo rasta kortelių duomenims nuskaityti skirtų įrenginių. Ketvirtajam nusikaltėliui pavyko pasprukti – paskelbta jo paieška. Tyrimą atliekančių pareigūnų teigimu, grupuotė panašius nusikalstamus veiksmus atlikdavo ne tik Latvijos, bet ir Estijos teritorijoje.

Bankomatų monitoringo ir apsaugos sprendimas padėjo išaiškinti sukčius

Paskutiniaisiais metais Europoje pastebimas žymus nusikaltimų, susijusių su savitarnos įrenginiais, skaičiaus augimas. Nevyriausybinės organizacijos EAST duomenimis, 2008 metais buvo užregistruota per 10,3 tūkst. duomenų nuskaitymo atvejų. Dėl to finansų įstaigos imasi vis aktyvesnių kovos su tokiais nusikaltimais būdų. Viena iš prevencijos priemonių yra apsaugos sistemos – tokios, kaip BS/2 siūlomas monitoringo bei savitarnos įrenginių tinklo valdymo sprendimas.

Lietuvos bendrovė BS/2, kurianti nusikaltimų, susijusių su savitarnos įrenginiais, prevencijos programinius sprendimus finansų bei mažmeninės prekybos įmonėms, taip pat siūlo vaizdo stebėjimo ir konfliktų su klientais reguliavimo sistemą „ATMeye.iQ“.

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijų link: „Diebold Nixdorf“ ir BS/2 aptarė 2022-ųjų planus (4)

2022 m. vasario 2 d. BS/2 vadovai susitiko su „Diebold Nixdorf“ atstovėmis. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė stiprina poziciją Sakartvelo rinkoje (3)

Sakartvele įmonių grupė veikia kaip mokėjimo terminalų paslaugų teikėja ir šiuo metu valdo 30 tūkst. mokėjimo kortelių skaitytuvų tinklą. skaityti »

Daugiafunkciai kortelių skaitytuvai – ir galimybių pasams tikrinti (6)

Naudodamiesi „Android“ pagrindu veikiančiais kortelių skaitytuvais prekybininkai gali patikrinti galimybių pasą. skaityti »

Išmanieji „Android“ pagrindu veikiantys atsiskaitymo įrenginiai – jau Baltijos šalyse (6)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasiūlė rinkai šiuolaikinį atsiskaitymo be grynųjų sprendimą. skaityti »

Anar Gasimov – „Judame skaitmenizavimo kryptimi“ (7)

Baigėsi Azerbaidžane, Baku, vykęs V-asis tarptautinis bankinis forumas. skaityti »

Lietuvos ambasadorius Azerbaidžane pažadėjo palaikyti lietuvišką verslą (6)

Š.m. gruodžio 8 d. Azerbaidžane prasidėjo V-asis tarptautinis bankinis forumas. skaityti »

Baku bus aptartos 2022 m. bankinio sektoriaus tendencijos (5)

Š. m. gruodžio 8 ir 9 dienomis Azerbaidžane, Baku, vyks V-asis kasmetinis tarptautinis bankinis forumas. skaityti »

BS/2 ir „Loginom Company“ suteiks naujų galimybių savo klientams (2)

BS/2 pasirašė partnerystės sutartį su „Loginom Company“. skaityti »

„Bureau Veritas“ patvirtino aukštus BS/2 standartus (1)

Didžiausia pasaulyje standartų kūrėja ir leidėja „Bureau Veritas“ atliko auditą „Penkių kontinentų“ grupės įmonėje BS/2 skaityti »

U. Tavakkalov: verslui būtina greitai įdėti grynuosius pinigus į sąskaitą (9)

Spalio 15 d. Uzbekistane, Taškente, vyko Eurazijos forumas „Grynųjų pinigų vartojimas. 2021-ųjų technologijos“ skaityti »