Nauji iššūkiai IT ūkio plėtrai

Publikuota: 2010 m. vasario 22 d. pirmadienis

 

„Penkių kontinentų“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas
Per pastaruosius dešimt metų kompiuteriais ir internetu besinaudojančių įmonių skaičius padidėjo beveik dvigubai. Statistikos departamento duomenimis, 2001 m. tokių įmonių siekė 58 proc., o pernai – 95 proc.

Kur kas daugiau dėmesio skiriama ir informacinių sistemų apsaugai – net 97 proc. visų įmonių naudoja elektroninės saugos priemones: antivirusines programas, serverių apsaugą, duomenų kopijas.

 

Specialistų teigimu, tai rodo, jog verslininkai jau supranta informacinių technologijų galimybes ir galimas skaitmenines grėsmes. Na o IT bendrovės, konkuruodamos dėl klientų, kuria vis naujas ir labiau prieinamas paslaugas, gerina jų kokybę ir maksimaliai mažina jų kainas.

 

Sunkmečio pamokos 

 

„Praėjęs sunkmetis ne vieną įmonę privertė mažinti sąnaudas, optimizuoti verslą. Tiek verslo atstovai, tiek gyventojai kur kas daugiau dėmesio skiria ne tik kainai, bet ir papildomoms paslaugų sutarties sąlygoms“, – sako Idrakas Dadašovas, „Penkių kontinentų“ valdybos pirmininkas.

 

Jo teigimu, vis daugiau paslaugų įmonės perkelia į virtualią erdvę, bendrauja su klientais internetu, savo prekėms ir paslaugoms pateikti naudoja įvairius medijos resursus, naudojasi kitomis elektroninėmis paslaugomis. Dėl to užsakant interneto prieigos paslaugas labiausiai gilinamasi į ryšio greitį, paslaugos pateikiamumo procentą, gedimų šalinimo laiką, srauto dalijimo koeficientą.

 

„Nepatikimo ryšio trukdžiai gali rimtai sutrikdyti bet kurios bendrovės veiklą. Sukūrę ir įdiegę verslo procesų valdymo produktų grupę „.iQ“, klientams garantuojame bene didžiausią šalyje paslaugų pateikiamumo lygį – 98 proc. Tai reiškia, kad 98 dienas iš 100 garantuojame, jog ryšys bus prieinamas. Na o rinkoje yra bendrovių, kurios teužtikrina 93 proc. pateikiamumą“, – sako I. Dadašovas.

 

 „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmasis Lietuvoje dar 1998 m. pradėjo diegti šviesolaidį internetą, į tinklo plėtrą investavo milijonus litų. Ilgametė patirtis ir moderniausia įranga įmonei taip pat leidžia užtikrinti greitą klientų aptarnavimą. Kiekvieną gedimą įprastinę dieną įsipareigojama pašalinti ne ilgiau kaip per keturias valandas.

 

„Džiaugiamės, kad po daugelio metų kiti operatoriai taip pat pradeda plėtoti šią technologiją, be kurios neįmanomas naujų interaktyvių paslaugų diegimas“, – sako I. Dadašovas.

 

Greitas – ne visada greitesnis

 

Šviesolaidinio interneto technologija visame pasaulyje įsigali ne tik dėl patikimumo. Bene didžiausias jos privalumas – ryšio sparta. Deja, kalbėdami apie klientams užtikrinamą ryšio spartą interneto paslaugų tiekėjai ne visada atskleidžia realų ryšio greitį, o klientai ne visada turi galimybių jį patikrint

 

Pavyzdžiui, galima skelbti, kad užtikrinama 100–200 Mb/s sparta, tačiau nustačius didesnį srauto dalijimo koeficientą, realiai vartotojas turės kelis, o kartais ir keliolika kartų lėtesnį ryšį. Taigi visiems klientams prieš pasirenkant tiekėją patariame atkreipti dėmesį į srauto dalijimo koeficiento rodiklį.

 

Beje, nuo kovo 1 d. „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ verslo klientams pasiūlys naujus greičius.  Bendrovėms, kurioms reikalingas itin spartus ryšys, siūlomas iki 1 Gb/s greičio interneto planas. Klientams taip pat pateikiamos ataskaitos apie jų prieigos greitį, gautų ar išsiųstų duomenų kiekį ir kt.

 

Kartu su internetu įmonėms siūloma itin palankiomis sąlygomis užsisakyti ir fiksuotosios telefonijos paslaugas, vaizdo apsaugos.“

 

Be šių įprastinių paslaugų verslas daugiau domisi specifinėmis komunikavimo priemonėmis. Pavyzdžiui, jau nuo praėjusių metų vidurio gerokai išaugo video konferencijų, transliacijų internetu paslaugų poreikis.

  

Vis aktualesnis duomenų saugumas

 

Nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos incidentų tyrimų padalinys CERT-LT 2009 m. paskutinį ketvirtį tyrė 3,2 tūkst. pranešimų apie incidentus elektroninėje erdvėje. Tai yra 80 kartų daugiau nei atitinkamą 2008 m. laikotarpį.

 

Lietuvoje pasitaiko vis daugiau atvejų, kai pavienių gyventojų ar netgi daugelio vienos įmonės kompiuterių užkrečiama kenkėjiškomis programomis. Jos gali užvaldyti kompiuterius, perimti juose esančius duomenis, taip pat panaudoti kompiuterius kitoms kenkėjiškoms atakoms. Beje, vartotojai gali net nežinoti, kad jų kompiuteriais naudojamasi blogais ketinimais.

 

Į kompiuterių ir duomenų saugumą Vakaruose seniausiai žiūrima labai rimtai. Mūsų šalyje elektroninis saugumas iki šiol labiausiai siejamas su apsisaugojimu nuo paprasčiausių virusų ir šlamšto (angl. spam).

 

Tačiau pasiaiškinę kai kuriuos niuansus, vis daugiau verslininkų pasirūpina kompleksine IT sistemų apsauga: diegia autorizuojamas kompiuterines darbo vietas, koduoja duomenis, papildomai apsaugo interneto svetaines, daro duomenų kopijas.

 

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją (3)

Pasaulinės televizijos dienos proga - 5 įdomūs faktai apie televiziją. skaityti »

Pandemijos akivaizdoje rekordiškai išaugo interneto srauto vartojimas (6)

Koronavirusas, dar pavasarį uždaręs namuose daugybę žmonių, vėl negailestingai siautėja. Įvedus karantino sąlygas, interneto srauto apkrova muša naujus rekordus. skaityti »

Žvilgsnis į praeitį: nuo kasininko Ritty iki savitarnos kasų (5)

1879 m. lapkričio 4 d. minima kaip kasos aparato gimtadienis. Praėjus 141-eriems metams, šiuolaikinės prekybos jau nebegalime įsivaizduoti be kasų. Jos visur: parduotuvėse, kavinėse, degalinėse ir pašto skyriuose. Kas sugalvojo šį įrenginį, padedantį apskaityti pinigines įplaukas? skaityti »

„Vynamic Marketing“. Klientų pritraukimas ir personalizuota reklama bankomato ekrane (3)

Dėl COVID-19 pandemijos įvesti ribojimai įnešė esminių permainų finansinių įstaigų klientų aptarnavimo srityje. Tradicinį klientų aptarnavimą bankų skyriuose vis dažniau keičia bankomatai ir kiti savitarnos įrenginiai. skaityti »

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (5)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »

COVID-19 diagnozuotas penkiems UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ darbuotojams (2)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonėje „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ nustatyti penki COVID-19 atvejai. Apie tai informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. skaityti »

Pandemija spartina perėjimą prie skaitmeninių atsiskaitymų (2)

Pasaulio jau seniai nestebina mokėjimo kortelės, elektroniniai atsiskaitymai ar kitos nuotolinės finansinės paslaugos. Pernai prasidėjusi COVID-19 pandemija šią transformaciją dar paspartino. Daugybė šalių septynmyliais žingsniais žengia į naują realybę, kurioje nėra nei monetų, nei kupiūrų. Grynųjų pinigų atsisakymo spartai įtakos turi daug veiksnių: naujų patogių bei saugių atsiskaitymo būdų atsiradimas, inovacinių technologijų plėtra ir netgi ekstremalios situacijos – šiuo metu pasaulį užvaldžiusi COVID-19 pandemija. skaityti »

Teniso turnyre „BFI Cup“ ir vėl triumfavo SEB (3)

Šiemet jau 13-ąjį kartą Lietuvoje organizuojamame bankų ir finansinių įstaigų teniso turnyre „BFI Cup“ geriausiai sekėsi SEB banko žaidėjams. skaityti »

Pasaulis investuoja į kriptomatus. Kaip sekasi? (2)

Daugiau nei 10 tūkstančių. Tiek pasaulinės kriptovaliutų tyrimų svetainės „Coin ATM Radar“ duomenimis šiuo metu pasaulyje yra kriptomatų. Pirmasis iš jų buvo įrengtas prieš septynerius metus Vankuveryje. Norvegų finansų įmonės „AksjeBloggen“ tyrimai rodo, kad vien per metus šių įrenginių skaičius išaugo 167 proc. skaityti »

„ASHBURN International“ mezga bendradarbiavimą su elektroniniais bankais (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė mokėjimo paslaugų sutartį su skaitmeniniu banku „Travel Union“. Įmonė teiks kompleksines atsiskaitymo infrastruktūros plėtros paslaugas. skaityti »