Nauji iššūkiai IT ūkio plėtrai

Publikuota: 2010 m. vasario 22 d. pirmadienis

 

„Penkių kontinentų“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas
Per pastaruosius dešimt metų kompiuteriais ir internetu besinaudojančių įmonių skaičius padidėjo beveik dvigubai. Statistikos departamento duomenimis, 2001 m. tokių įmonių siekė 58 proc., o pernai – 95 proc.

Kur kas daugiau dėmesio skiriama ir informacinių sistemų apsaugai – net 97 proc. visų įmonių naudoja elektroninės saugos priemones: antivirusines programas, serverių apsaugą, duomenų kopijas.

 

Specialistų teigimu, tai rodo, jog verslininkai jau supranta informacinių technologijų galimybes ir galimas skaitmenines grėsmes. Na o IT bendrovės, konkuruodamos dėl klientų, kuria vis naujas ir labiau prieinamas paslaugas, gerina jų kokybę ir maksimaliai mažina jų kainas.

 

Sunkmečio pamokos 

 

„Praėjęs sunkmetis ne vieną įmonę privertė mažinti sąnaudas, optimizuoti verslą. Tiek verslo atstovai, tiek gyventojai kur kas daugiau dėmesio skiria ne tik kainai, bet ir papildomoms paslaugų sutarties sąlygoms“, – sako Idrakas Dadašovas, „Penkių kontinentų“ valdybos pirmininkas.

 

Jo teigimu, vis daugiau paslaugų įmonės perkelia į virtualią erdvę, bendrauja su klientais internetu, savo prekėms ir paslaugoms pateikti naudoja įvairius medijos resursus, naudojasi kitomis elektroninėmis paslaugomis. Dėl to užsakant interneto prieigos paslaugas labiausiai gilinamasi į ryšio greitį, paslaugos pateikiamumo procentą, gedimų šalinimo laiką, srauto dalijimo koeficientą.

 

„Nepatikimo ryšio trukdžiai gali rimtai sutrikdyti bet kurios bendrovės veiklą. Sukūrę ir įdiegę verslo procesų valdymo produktų grupę „.iQ“, klientams garantuojame bene didžiausią šalyje paslaugų pateikiamumo lygį – 98 proc. Tai reiškia, kad 98 dienas iš 100 garantuojame, jog ryšys bus prieinamas. Na o rinkoje yra bendrovių, kurios teužtikrina 93 proc. pateikiamumą“, – sako I. Dadašovas.

 

 „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmasis Lietuvoje dar 1998 m. pradėjo diegti šviesolaidį internetą, į tinklo plėtrą investavo milijonus litų. Ilgametė patirtis ir moderniausia įranga įmonei taip pat leidžia užtikrinti greitą klientų aptarnavimą. Kiekvieną gedimą įprastinę dieną įsipareigojama pašalinti ne ilgiau kaip per keturias valandas.

 

„Džiaugiamės, kad po daugelio metų kiti operatoriai taip pat pradeda plėtoti šią technologiją, be kurios neįmanomas naujų interaktyvių paslaugų diegimas“, – sako I. Dadašovas.

 

Greitas – ne visada greitesnis

 

Šviesolaidinio interneto technologija visame pasaulyje įsigali ne tik dėl patikimumo. Bene didžiausias jos privalumas – ryšio sparta. Deja, kalbėdami apie klientams užtikrinamą ryšio spartą interneto paslaugų tiekėjai ne visada atskleidžia realų ryšio greitį, o klientai ne visada turi galimybių jį patikrint

 

Pavyzdžiui, galima skelbti, kad užtikrinama 100–200 Mb/s sparta, tačiau nustačius didesnį srauto dalijimo koeficientą, realiai vartotojas turės kelis, o kartais ir keliolika kartų lėtesnį ryšį. Taigi visiems klientams prieš pasirenkant tiekėją patariame atkreipti dėmesį į srauto dalijimo koeficiento rodiklį.

 

Beje, nuo kovo 1 d. „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ verslo klientams pasiūlys naujus greičius.  Bendrovėms, kurioms reikalingas itin spartus ryšys, siūlomas iki 1 Gb/s greičio interneto planas. Klientams taip pat pateikiamos ataskaitos apie jų prieigos greitį, gautų ar išsiųstų duomenų kiekį ir kt.

 

Kartu su internetu įmonėms siūloma itin palankiomis sąlygomis užsisakyti ir fiksuotosios telefonijos paslaugas, vaizdo apsaugos.“

 

Be šių įprastinių paslaugų verslas daugiau domisi specifinėmis komunikavimo priemonėmis. Pavyzdžiui, jau nuo praėjusių metų vidurio gerokai išaugo video konferencijų, transliacijų internetu paslaugų poreikis.

  

Vis aktualesnis duomenų saugumas

 

Nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos incidentų tyrimų padalinys CERT-LT 2009 m. paskutinį ketvirtį tyrė 3,2 tūkst. pranešimų apie incidentus elektroninėje erdvėje. Tai yra 80 kartų daugiau nei atitinkamą 2008 m. laikotarpį.

 

Lietuvoje pasitaiko vis daugiau atvejų, kai pavienių gyventojų ar netgi daugelio vienos įmonės kompiuterių užkrečiama kenkėjiškomis programomis. Jos gali užvaldyti kompiuterius, perimti juose esančius duomenis, taip pat panaudoti kompiuterius kitoms kenkėjiškoms atakoms. Beje, vartotojai gali net nežinoti, kad jų kompiuteriais naudojamasi blogais ketinimais.

 

Į kompiuterių ir duomenų saugumą Vakaruose seniausiai žiūrima labai rimtai. Mūsų šalyje elektroninis saugumas iki šiol labiausiai siejamas su apsisaugojimu nuo paprasčiausių virusų ir šlamšto (angl. spam).

 

Tačiau pasiaiškinę kai kuriuos niuansus, vis daugiau verslininkų pasirūpina kompleksine IT sistemų apsauga: diegia autorizuojamas kompiuterines darbo vietas, koduoja duomenis, papildomai apsaugo interneto svetaines, daro duomenų kopijas.

 

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (2)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »

Nauja „ATMeye.iQ“ paskirtis: paštomatų stebėsena (1)

Prekių pristatymas iš elektroninių parduotuvių į paštomatus kasmet vis labiau populiarėja. Vienos stambiausių Amerikos siuntų pristatymo tarnybų „Pitney Bowes“ duomenimis, nuo 2014 iki 2018 metų prekių siuntų visame pasaulyje išaugo net 104 proc. – nuo 43 mlrd. iki 87 mlrd. per metus. Skaičiuojama, kad siuntinių skaičius 2025 metais viršys 200 mlrd. skaityti »

3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Atnaujinant BS/2 sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės. skaityti »

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »