Nepakankamas būsto saugumas – lengvas grobis ilgapirščiams

Publikuota: 2010 m. sausio 26 d. antradienis

Vagystė
Dėl ekonominio nuosmukio ir didėjančio nedarbo nusikalstamumo lygis auga lyg ant mielių – 2008 metais įvykdyta per 6 tūkst. namų turto vagysčių, t. y. daugiau kaip 10 proc. daugiau nei 2007 metais, ir tik mažiau kaip trečdalis jų buvo ištirta. Suskaičiuota, jog kiekvienos dienos nusikaltimų suvestinėse didžiausią procentą visų padaromų nusikalstamų veikų sudaro būtent vagystės iš gyvenamųjų patalpų.

Be to, 2009 metų rinkos tyrimų kompanija „TNS Gallup“ atliko nuteistųjų apklausą, kurios metu daugiau nei pusė respondentų prisipažino, jog dėl nepakankamų saugumo priemonių pavogti svetimą turtą lengva. Ilgapirščiams nesudėtinga kliūtimi tampa namuose laikomas keturkojis, tvirtos durys ar iš pažiūros sudėtingas, tačiau vos per keletą minučių įveikiamas užraktas.

Akivaizdu, jog minimalios būsto apsaugos šiandien nebepakanka. Kaip rodo praktika, paprastai piktadariai nesikėsina į apsaugos tarnybų saugomus butus. Todėl modernūs saugos sprendimai, betarpiškai susiję su šių tarnybų paslaugomis, tampa vienomis moderniausių materialinės gerovės išsaugojimo alternatyvų. Viena tokių sistemų, jau keletą metų sėkmingai diegiama Lietuvoje, – įmonės „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pristatoma intelektinio būsto saugos sistema „Smart House Sauga“.

Tai pasaulyje lyderiaujančios elektroninių saugumo sistemų gamintojos Kanados bendrovės „Digital Security Controls“ (DSC) saugos sistema, internetu prijungiama prie saugos tarnybos „Trikampis žiedas“. „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas Vaidotas Bijūnas teigia, jog didžiausias šios sistemos privalumas tai, jog ji užtikrina maksimalią būsto apsaugą. Remiantis specialistų duomenimis, intelektinio būsto saugos sistema yra vidutiniškai tris kartus patikimesnė už įprastas.

Skirtingai nei įprastose saugos sistemose, veikiančiose telefono linija, informacija į saugos centrą perduodama aukštos kokybės šviesolaidiniu internetu – tai esminis šios sistemos pranašumas. Ką laimi klientas? Pirmiausia – ekonomiškumą ir sistemos veikimo greitį. Būsto savininkui nereikia sukti galvos dėl papildomų mokesčių už telefono liniją ar skambučius ir gaišti laiko, kol atsilaisvins užimta telefono linija, kad galėtum įjungti sistemą.

Svarbiausia, jog saugos sistemos būklė tikrinama kartą per minutę, o tai suteikia galimybę operatyviai informuoti apie nutrūkusį ryšį ar nuskambėjusį pavojaus signalą. Jei užfiksuojamas įsilaužimas arba sistema neatsako, saugos tarnybos iš karto susisiekia su būsto savininku ir, jei reikia, per keletą minučių atvyksta į gyvenamąsias patalpas. Tuo tarpu telefonu veikiančios įprastinės saugos sistemos informaciją perduoda tik kas kelias valandas – tiek laiko įgudusiems vagišiams pakaktų be didelio vargo apšvarinti Jūsų būstą.

Užsisakyti intelektinio būsto saugos sistemą „Smart House Sauga“ itin naudinga – šiuo metu mėnesinis mokestis – tik 25 Lt, o sistemos įrengimas kainuoja net 30 proc. pigiau!

 

Pasirūpink savo būsto saugumu!

Daugiau apie intelektinę būsto saugos sistemą galite sužinoti http://www.smarthouse.lt/.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„ASHBURN International“ ir „E21 PARTNERS“ sinergija

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine grupe „E21 PARTNERS“. skaityti »

„Cash Management.iQ“ evoliucija. BS/2 atnaujina sistemų pagrindą (2)

Pastaruoju metu BS/2 aktyviai įgyvendina savo programinių produktų perkėlimą į naują šiuolaikinę IT sistemą. .iQ šeimos sprendimai perkeliami į kitą sistemą, siekiant padidinti jų našumą, darbinių sistemų stabilumą, konfidencialių duomenų apdorojimo ir laikymo saugumą, taip pat didinant jų patogumą naudotojams. skaityti »

BS/2 bankiniai sprendimai garsina Lietuvos vardą užsienyje daugiau nei 20 metų (1)

Balandžio 24 d. Lietuvos įmonei „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) oficialiai sukanka 20 metų. Tiesa, įmonių grupės „Penki kontinentai“, kuriai priklauso ši bendrovė, veikla bankinių technologijų srityje prasidėjo gerokai anksčiau. skaityti »

Kas lemia interneto spartą? (2)

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys, reikalauja stabilaus ir spartaus interneto. Kai gyvas bendravimas vis dar ribojamas, norisi su draugu per internetą susirungti ir naujausiame kompiuteriniame žaidime, per internetą žiūrėti televiziją, klausytis muzikos. Visai šiai veiklai taip pat reikia didesnės interneto spartos. skaityti »

BS/2 dalyvaus 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume Maskvoje (8)

Balandžio 26-27 dienomis BS/2 rengiasi dalyvauti Maskvoje vyksiančiame 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume „Bankinė savitarna, mažmeninė prekyba ir grynųjų pinigų judėjimas 2021“. skaityti »

Malyje bankomatus saugos „ATMeye.iQ“ (3)

Bendradarbiaudama su regioniniu partneriu, BS/2 pradėjo platinti Malyje savo programinį sprendimą „ATMeye.iQ“, kartu palaikydama vietinių finansų įstaigų bankinės savitarnos optimizacijos iniciatyvą. skaityti »

Nauja verslo realybė ‒ virtualūs renginiai (4)

COVID-19 pandemijai užvaldžius visą pasaulį, vis daugiau bendrovių nuotoliniu būdu ėmė organizuoti ne tik savo veiklą, bet ir savo seminarus bei tarptautinius renginius. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė pelnė metų bendruomeniškiausios įmonės vardą (3)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė ‒ 2020-ųjų metų bendruomeniškiausia įmonė. Tokį įvertinimą grupė pelnė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kasmet organizuojamuose Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose didelių įmonių kategorijoje. Minėtoje kategorijoje varžėsi – 11 įmonių. skaityti »

Mokėjimo kortelių evoliucija: nuo popierinių iki virtualių ir medinių? (1)

Mokėjimo kortelės vis sparčiau konkuruoja su grynaisiais pinigais, o koronaviruso pandemijos metu paraginus visuomenę vengti grynųjų, ši konkurencija dar sparčiau išaugo. Tačiau, kokia jų ateitis? Ar kortelės pakeis grynuosius pinigus, o gal visai išnyks, taps virtualiomis? Pažvelkime į jų istoriją. skaityti »

Grynieji ar kortelė? Pandemijos įtaka (1)

COVID-19 pandemija visame pasaulyje paskatino skaitmeninių paslaugų diegimą. Reikšmingi pokyčiai įvyko ir atsiskaitymų srityje. Priverstinė izoliacija, rekomendacijos vengti grynųjų pinigų paskatino sparčią elektroninių atsiskaitymų plėtrą. skaityti »