Parodoje „NAB Show 2009“ – nauji vaizdinės medžiagos rodymo standartai

Publikuota: 2009 m. balandžio 22 d. trečiadienis

 

„Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovas Saulius Paukštys
„Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovas Saulius Paukštys

Balandžio 20 dieną Las Vegase (JAV) prasidėjo didžiausia pasaulyje elektroninių žiniasklaidos informavimo priemonių ir telekomunikacijų paroda „NAB Show 2009“. Įspūdžiais iš renginio dalijasi vienas interaktyviosios IP televizijos kūrėjų, „Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovas Saulius Paukštys.

– Kokie pirmieji įspūdžiai apsilankius parodoje „NAB Show“?

– Tai didžiulė paroda ir milžiniškas lankytojų bei dalyvių skaičius. Pagal užimamą plotą ji užima antrą vietą pasaulyje (pirma vieta tenka Amsterdame vykstančiai parodai IBC). O pagal lankytojų skaičių tai, be jokių abejonių, didžiausias renginys pasaulyje. Balandžio 18 dieną prasidėjo konferencija, kurioje pristatomos skaitmeninės elektronikos ir telekomunikacijų srities naujovės. Savo akimis jas buvo galima pamatyti parodos stenduose. 

– Kokios vaizdo paslaugų sferos tendencijos vyrauja kitoje Atlanto pusėje?

– Didelės raiškos (HDTV) vaizdo standartu čia nieko nebenustebinsi. Užtat be galo populiarėja skaitmeninis 4K vaizdo formatas. Toks vaizdas turi keturis kartus daugiau pikselių negu HDTV – 4096x1714. Parodoje pristatyti televizoriai, filmavimo kameros, kita masiškai naudoti skirta 4K formato aparatūra.

Dar viena nauja technologija – UHTV (angl. Ultra High Definition Television), 16 kartų lenkianti HDTV standartą. Na ir, žinoma, trimatė (3D) televizija. Parodoje buvo pristatyti trimatį vaizdą rodantys televizoriai, kuriuos galima žiūrėti namuose nenaudojant specialių akinių. Žiūri į tokį televizorių kaip į veidrodį.

– O kokios parodoje pristatytos garsinės medžiagos naujienos?

– Mūsų šalyje populiari namų kino sistema „Dolby Surround 5.1“ čia jau beveik pamiršta. Dabar naudojama nauja daugiakanalė erdvinio garso sistema 22.2. 22 kolonėlės statomos skirtingose patalpos vietose, o dvi – centre. Toks jausmas, kad esi garso viduryje, sunku net žodžiais apsakyti.

Beje, Jungtinėse Amerikos Valstijose FM bangų radijo imtuvus išstūmė HD radijas. Skaitmeninis garsas perduodamas radijo dažniais, kurie šiuo metu naudojami FM ir AM transliacijoms. Tačiau ši sistema kol kas naudojama tik JAV. Norint ją naudoti Europoje, reiktų išjungti visas įprastas analoginio radijo stotis. Susidomėjusieji apie HD radiją gali daugiau sužinoti apsilankę portale www.hradio.com

– Papasakokite apie JAV IPTV standartus.

– Nėra daug ko pasakoti. Jungtinėse Valstijose visai neseniai imtasi kurti IPTV paslaugų standartus. Europoje jie egzistuoja jau seniai.

– „NAB Show“ garsėja vaizdo žaidimams skirtais sprendimais...

– Bet dabar vaizdo žaidimų technologijos persikelia į realų gyvenimą! Tarkim, žiūri futbolo rungtynes. Rankoje laikai nuotolinio valdymo vairasvirtę (angl. joystick) ir pats gali pasirinkti, kokiu kampu, kokiu nuotoliu ir iš kurios pusės stebėti varžybas. Žinoma, tam reikia aikštelėje įrengtų specialių kamerų ir įrangos. Tačiau atrodo išties įspūdingai!

– Galbūt buvote patekęs į kokią nors kuriozinę situaciją?

– Taip, parodoje nutiko įdomus dalykas. Vaikštinėdamas po stendus ir bendraudamas su parodos dalyviais, prisistatydavau kaip IPTV kūrėjas. Tačiau viename stende į mane kreipėsi žmogus, kuris papasakojo apie tai, kad Lietuvoje yra įmonė, teikianti produktų bei paslaugų prekybos televizoriaus ekrane paslaugą. Teko prisipažinti, kad mes ir esame ta įmonė. Beje, minėtas žmogus buvo bendrovės „Microsoft“ pardavimo vadybininkas. Buvo malonu...

Paroda „NAB Show“ tęsis iki balandžio 23 dienos. 

 

Las Vegase – didžiausia pasaulyje medijos ir telekomunikacijų paroda „NAB Show“ >>> 

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kova už bankomatus. Kaip šiais laikais apiplėšiami savitarnos įrenginiai

Vagystės iš bankomatų, panaudojant piktavalių sukurtą programinę įrangą ar bankomatą išlaužiant tiesiog fiziškai, tebėra skaudi 2018-ųjų metų bankinio sektoriaus tema. skaityti »

5 mitai apie programuotojus

Ko gero kiekvienas yra girdėjęs, kad programuotojai yra uždari, nemoka bendrauti su moterimis ir kiaurą parą nesiprausę nesiskutę sėdi prie kompiuterio. skaityti »

Azerbaidžano greito maitinimo restoranuose – BS/2 įdiegti savitarnos kioskai

Greito maitinimo restoranuose „McDonald's“ Azerbaidžane Lietuvos bendrovė BS/2 įrengti pirmieji interaktyvūs savitarnos kioskai. skaityti »

Testuotojams šventę padovanojo... drugelis

Rugsėjo 9-oji laikoma Pasauline testuotojų diena dėl vieno juokingo įvykio. skaityti »

Spartusis interneto tinklas remia sparčią futbolo komandą

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ tapo Vilniaus futbolo klubo „Viltis“ rėmėju. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonė atnaujins „Kauno vandenų“ kompiuterinius tinklus

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ antrinė bendrovė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) rūpinsis UAB „Kauno vandenys“ kompiuterinio tinklo atnaujinimu. skaityti »

Poilsis darbe – tai įmanoma!

Kokie šiuolaikinių darbuotojų lūkesčiai dėl darbo sąlygų? Įmonių grupės „Penki kontinentai“ vidinis tyrimas parodė, kad darbuotojai norėtų patalpų, kuriose galėtų trumpam „pabėgti“ nuo darbo rutinos. skaityti »

„Penki“ ir GOODLIFE dovanojo dar vieną nemokamą treniruotę

Besibaigiant vasarai šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE pakvietė visus norinčius dar šiltą vakarą pasportuoti gryname ore. skaityti »

Lietuviškas sprendimas „Payments.iQ“ padeda valdyti Azerbaidžano mokėjimo terminalų tinklą

Azerbaidžano bankas „Silk Way Bank“ sėkmingai įgyvendino mokėjimo terminalų „SWPay“ su įdiegta Lietuvos bendrovės BS/2 mokėjimų valdymo sistema „Payments.iQ“ tinklo projektą. skaityti »

Kas sukūrė žiniatinklį ir kas turi nuo jo raktus?

Internautai. Visame pasaulyje jų yra daugiau nei septyni su puse milijardo. O ar žinote, kam turime dėkoti už tai, kad turime žiniatinklį ir galime vadintis internautų vardu? skaityti »