„Penki TV“ dovanoja medijos pasaulio raktą

Publikuota: 2009 m. balandžio 9 d. ketvirtadienis

Prie televizoriaus
Daugumai yra tekę atsidurti situacijoje, kai kompiuteryje saugomą filmą ar nuotraukų albumą susirinkusiems svečiams norėjosi parodyti televizoriaus ekrane. Norint tai padaryti, tenka nemažai paplušėti prijungiant papildomus laidus, keičiant televizoriaus padėtį ir t. t.

Nuo šiol interaktyviosios IP televizijos „Penki TV“ klientai galės tai padaryti greitai ir be jokių rūpesčių. Į kompiuterį įdiegus „Home Media Gateway“ (liet. namų medijos vartai) programinę įrangą, jame saugomus filmus, muzikinius vaizdo klipus, nuotraukas ar, pavyzdžiui, „Youtube“ vaizdo siužetus iš karto bus galima matyti ir per televizorių.

Kaip failai iš kompiuterio patenka į televizoriaus ekraną?

„Penkių kontinentų“ tiekiama IP televizija „Penki TV“ siūlo naują paslaugą – „Home Media Gateway“. Tai galimybė laidiniu ir belaidžiu ryšiu siųsti vaizdo bei garso medžiagą į buitinius elektronikos prietaisus, kompiuterius ar mobiliuosius įrenginius.

„Naujas programinis sprendimas „Home Media Gateway“ skirtingų formatų bylas verčia į „suprantamas“ televizoriui, todėl naudotojui nekyla jokių papildomų rūpesčių“, – aiškino „Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovas Saulius Paukštys.

„Home Media Gateway“ į kompiuterį, sujungtą su TV priedėliu, įdiegiamas kartu su „Penkių TV“ programa. Paleidžiant programą, televizoriaus ekrane tereikia įvesti kompiuterio IP adresą (paskutinis įvestas IP adresas įsimenamas, tad nereikia jo kaskart įvesti iš naujo).

Tuomet pasirenkamas katalogas – aplankas, kuriame saugomi filmai, muzikiniai įrašai, vaizdo siužetai. Juos iškart bus galima matyti TV ekrane – belieka paspausti nuotolinio valdymo pultelio mygtuką „Play“.

„Home Media Gateway“ galimybės

„Home Media Gateway“ suteikia galimybę į televizoriaus ekraną perkelti nuotraukas, vaizdo ir garso medžiagą, interneto puslapius. Vartotojas gali susikurti ir savo grojaraštį, sudarytą iš skirtingų kompiuteryje arba internete saugomų failų.

„Atskirų nuotraukų ar albumų peržiūrų metu galima klausytis muzikos ar keisti žiūrimų vaizdų mastelį. Tai itin patogu peržiūrint vestuvių ar kelionės nuotraukas, kai susirenka daug žmonių, todėl sunku visiems tilpti prie kompiuterio“, – komentavo S. Paukštys.

Peržiūrint kompiuteryje saugomus filmus ar muzikinius klipus, prie TV priedėlio galima prijungti Namų kino sistemą ar erdvinio garso sistemą „Dolby Surround“. Be to, „Home Media Gateway“ suteikia galimybę televizoriaus ekrane matyti vaizdus tiesiai iš interneto.

Universalios namų paslaugos

Interaktyvioji televizija „Penki TV“ savo klientams siūlo ne tik „Home Media Gateway“ programinį sprendimą, bet ir virtualiojo kino teatro, virtualios vaizdo nuomos (VVN), interneto paslaugas, galimybę valdyti Intelektinio būsto (angl. Smart House) sistemą ir kt.

Šių universalių paslaugų diegimas – įmonių, kurios galvoja apie ateitį ir siekia padaryti savo klientų gyvenimą patogesnį bei kokybiškesnį, tikslas.

Tokios įmonės jungiasi į įvairias asociacijas. Viena populiariausių šiandien – gamintojų aljansas „Digital Living Network Alliance“ (DLNA), kurį sudaro 245 bendrovės, besispecializuojančios buitinės technikos, informacinių ir mobiliųjų komunikacijos technologijų srityse. Jų diegiama „Digital Living Network“ technologija suteikia galimybę perduoti ir atkurti skaitmeninį turinį buitiniuose elektronikos prietaisuose nepriklausomai nuo jų rūšies ar gamintojo.

Dalis šių įmonių, tarp jų ir „Penki kontinentai“, šių metų balandžio 18–23 dienomis dalyvaus Las Vege (JAV) vyksiančioje stambiausioje elektroninių visuomenės informavimo priemonių parodoje „NAB Show“.

Daugiau informacijos – www.penki.tv.

 

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją (3)

Pasaulinės televizijos dienos proga - 5 įdomūs faktai apie televiziją. skaityti »

Pandemijos akivaizdoje rekordiškai išaugo interneto srauto vartojimas (6)

Koronavirusas, dar pavasarį uždaręs namuose daugybę žmonių, vėl negailestingai siautėja. Įvedus karantino sąlygas, interneto srauto apkrova muša naujus rekordus. skaityti »

Žvilgsnis į praeitį: nuo kasininko Ritty iki savitarnos kasų (5)

1879 m. lapkričio 4 d. minima kaip kasos aparato gimtadienis. Praėjus 141-eriems metams, šiuolaikinės prekybos jau nebegalime įsivaizduoti be kasų. Jos visur: parduotuvėse, kavinėse, degalinėse ir pašto skyriuose. Kas sugalvojo šį įrenginį, padedantį apskaityti pinigines įplaukas? skaityti »

„Vynamic Marketing“. Klientų pritraukimas ir personalizuota reklama bankomato ekrane (3)

Dėl COVID-19 pandemijos įvesti ribojimai įnešė esminių permainų finansinių įstaigų klientų aptarnavimo srityje. Tradicinį klientų aptarnavimą bankų skyriuose vis dažniau keičia bankomatai ir kiti savitarnos įrenginiai. skaityti »

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (5)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »

COVID-19 diagnozuotas penkiems UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ darbuotojams (2)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonėje „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ nustatyti penki COVID-19 atvejai. Apie tai informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. skaityti »

Pandemija spartina perėjimą prie skaitmeninių atsiskaitymų (2)

Pasaulio jau seniai nestebina mokėjimo kortelės, elektroniniai atsiskaitymai ar kitos nuotolinės finansinės paslaugos. Pernai prasidėjusi COVID-19 pandemija šią transformaciją dar paspartino. Daugybė šalių septynmyliais žingsniais žengia į naują realybę, kurioje nėra nei monetų, nei kupiūrų. Grynųjų pinigų atsisakymo spartai įtakos turi daug veiksnių: naujų patogių bei saugių atsiskaitymo būdų atsiradimas, inovacinių technologijų plėtra ir netgi ekstremalios situacijos – šiuo metu pasaulį užvaldžiusi COVID-19 pandemija. skaityti »

Teniso turnyre „BFI Cup“ ir vėl triumfavo SEB (3)

Šiemet jau 13-ąjį kartą Lietuvoje organizuojamame bankų ir finansinių įstaigų teniso turnyre „BFI Cup“ geriausiai sekėsi SEB banko žaidėjams. skaityti »

Pasaulis investuoja į kriptomatus. Kaip sekasi? (2)

Daugiau nei 10 tūkstančių. Tiek pasaulinės kriptovaliutų tyrimų svetainės „Coin ATM Radar“ duomenimis šiuo metu pasaulyje yra kriptomatų. Pirmasis iš jų buvo įrengtas prieš septynerius metus Vankuveryje. Norvegų finansų įmonės „AksjeBloggen“ tyrimai rodo, kad vien per metus šių įrenginių skaičius išaugo 167 proc. skaityti »

„ASHBURN International“ mezga bendradarbiavimą su elektroniniais bankais (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė mokėjimo paslaugų sutartį su skaitmeniniu banku „Travel Union“. Įmonė teiks kompleksines atsiskaitymo infrastruktūros plėtros paslaugas. skaityti »