„Penkių kontinentų“ IT specialistai lankėsi JAV Silicio slėnyje

Publikuota: 2013 m. birželio 11 d. antradienis


„Penkių kontinentų“ IT ekspertai Tomas Okmanas (k.) ir Ignatas Girnis (d.)

Lietuvos IT bendrovės „Penki kontinentai“ specialistai kartu su Lietuvos, Latvijos, Estijos verslo atstovais lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Silicio slėnyje, kuris laikomas JAV informacinių technologijų lopšiu. Čia yra įsikūrusios tokios bendrovės, kaip „Advanced Micro Devices“, „Apple Inc.“, „Cisco Systems“, „eBay“, „Google“, „Hewlett-Packard“ (HP), „Intel“, „GetJar“, „Facebook“ ir daugelis kitų.

Vizito Silicio slėnyje metu „Penkių kontinentų“ specialistai susitiko su „Cisco Systems“, „VMware“, EMC vadovais, aptarė naujausių technologijų rinkos tendencijas, diskutavo apie jos perspektyvas, susipažino su naujausiais produktais.

„Vienas įdomiausių susitikimų buvo su „Cisco Systems“ atstovais, kurie ateitį sieja tik su internetu ir jo galimybėmis paremtais produktais, o šie lengvai gali būti pritaikomi bet kuriame sektoriuje. Pavyzdžiui, nuotoliniai medicinos centrai leis suteikti kvalifikuotą patyrusių specialistų pagalbą net nutolusiose nuo centrų vietovėse, o gydytojas galės realiuoju metu matyti pacientą ir stebėti jo pulsą, temperatūrą, kraujo spaudimą, klausytis kvėpavimo naudodamasis elektroniniu stetoskopu, gauti tyrimų rezultatus. Ekspertų teigimu, internetas bus būtinas įrankis, užtikrinsiantis bet kokių paslaugų mobilumą, personalizaciją ir taip palengvinsiantis daugybės užduočių atlikimą“, – sako „Penkių kontinentų“ Tinklo operacijų skyriaus vadovas Tomas Okmanas.

Kaip prognozuoja pasaulinių kompanijų specialistai, nuotolinės internetu valdomos paslaugos pakeis ir šiandienius IT priežiūros padalinius.

„Įmonėms labiau apsimokės rinktis nuotolinę IT sistemų priežiūrą ir palaikymą, negu išlaikyti didžiulį atskirą padalinį ir jo darbuotojus, skirti lėšų jiems mokyti, nuolat atnaujinti techninę bazę. Pažangiausios kompanijos jau šiandien renkasi užsakomąsias specializuotų kompanijų IT paslaugas arba naudojasi „debesų“ technologijų sprendimais, kurie leidžia darbo vietą ir visą reikalingą informaciją pasiekti iš bet kurios pasaulio vietos ir bet kokio įrenginio“, – sako T. Okmanas.

Pasaulyje pirmaujančios informacinių technologijų infrastruktūros sprendimų kūrėjos EMC atstovai visą dėmesį sutelkė į sparčiai augantį duomenų kiekį ir su tuo susijusius iššūkius – informacijos saugojimą, rezervinį kopijavimą, archyvavimą. Ypač daug vilčių korporacija sieja su RSA saugumo sprendimais, kurių plėtrai skiriamos ženklios investicijos ir resursai.

Saugumą, kaip plėtotiną ir itin aktualią temą, minėjo ir „Cisco Systems“ atstovai, kurie labai aiškiai mato egzistuojančią problematiką ir stiprina savo produktus bei aktyviai dirba šioje srityje su partneriais, tokiais kaip „Lancope“.

„VMware“ atstovai pasidalijo savo įžvalgomis apie debesų kompiuterijos tendencijas ir pristatė karščiausias naujienas. Viena iš tokių – paties gamintojo teikiami debesų technologijų sprendimai. Tai žingsnis, palengvinantis dabartiniams ar būsimiems „VMware“ pagrindu sukurtų privačių „debesų“ turėtojams integraciją su viešais „debesimis“, t. y. kelią į vadinamąjį hibridinį „debesį“.

„Kiekvienas iš gamintojų su savo sprendimais yra kaip atskiras muzikos instrumentas. Jo miela klausytis ir atskirai. Tačiau suderintas orkestras skamba daug įspūdingiau. Kiekvienas klientas turi savų prioritetų ir iššūkių, kurie nuolatos kinta. Todėl siekiame būti naujienų ir aktualijų sūkuryje, kad siūlomi sprendimai leistų klientui mėgautis orkestru ateinančius 3–5 metus,“ – sako UAB IPRO LT vadovas Arūnas Stankevičius. Beje, IPRO LT visai neseniai pripažinta sėkmingiausia ir didžiausia apyvarta pasižyminti „VMware“ partnere Baltijos šalyse.

„Penki kontinentai“ – ilgametė „Cisco Systems“ partnerė, turinti „Premier Partner“ statusą. Nuolatinis dalyvavimas įvairiuose tarptautiniuose renginiuose ir susitikimai su ekspertais iš viso pasaulio, sukaupta daugiau nei 20 metų darbo IT sektoriuje patirtis leidžia pasiūlyti klientams itin kokybiškų ir patrauklių IT sprendimų. Daugybė įmonės paslaugų paremtos pažangiausiais šios pasaulinės kompanijos produktais.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ pirmojo ketvirčio pajamos

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės pajamos pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį sudarė 10,2 mln. Eur. Šie finansiniai rodikliai tolygūs pernai metų to paties laikotarpio rezultatui. skaityti »

„Cash Management.iQ“ ir S&G el. užraktai „A-Series“. Inkasatorių prieigos prie bankinių įrenginių kontrolė

Automatizuoti užduotis ir inkasavimo tarnybos darbuotojų prieigos teisių suteikimą – yra vienas iš svarbiausių veiksnių, efektyvinant finansų įstaigos grynųjų pinigų tvarkymą. skaityti »

„TransLink.iQ“ ir „Ingenico“ kortelių skaitytuvai – Azerbaidžano bankui „Azer Turk Bank“

Valstybinis Azerbaidžano bankas „Azer Turk Bank“ įsigijo „ASHBURN International“ sukurtą el. kortelių skaitytuvų valdymo ir jais atliekamų mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“. Lietuvos įmonė taip pat pristatė šiam bankui „Ingenico“ el. kortelių skaitytuvus. Tai pirmieji šio gamintojo įrenginiai Azerbaidžane. skaityti »

Praktiniai duomenų apsaugos patarimai dirbantiems per nuotolį

Lietuvoje ir įvairiose pasaulio šalyse paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos, įmonės pradėjo organizuoti nuotolinį savo darbuotojų darbą. Tarp jų – ir pasauliniai technologijų gigantai „Amazon“, „Microsoft“ bei „Facebook“, kurie įpareigojo savo darbuotojus dirbti iš namų tol, kol situacija nepagerės, o koronaviruso plitimas nebus sustabdytas. skaityti »