Tarptautinėje parodoje „Resta 2010“ – novatoriški statybų sektoriaus sprendimai

Publikuota: 2010 m. kovo 10 d. trečiadienis

energijos taupymas su smart house
Šių metų balandžio 14–17 dienomis Lietuvos parodų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks svarbiausias šalies statybų verslo renginys – tarptautinė paroda „Resta 2010“. Jau 17-ą pavasarį organizuojamoje parodoje pristatomi inovaciniai statybų sektoriaus produktai ir paslaugos. Tarp jų – interjero apdailos medžiagos, vėdinimo, šildymo ir vandentiekio sistemų įranga, statybinė technika, gyvenamosios aplinkos tvarkymo sprendimai, ekologiškos ir elektros energiją tausojančios statybų technologijos.

Šiemet parodos lankytojai turės galimybę susipažinti ne tik su standartiniams pastatams pritaikytomis naujovėmis, savo nišą radusiais rąstiniais bei kitokių konstrukcijų statiniais, bet ir novatoriškomis „protingų“ namų (angl. Smart House) sistemomis, padedančiomis realizuoti ergonomiško, saugaus ir ekonomiško būsto viziją. Jau keletą metų sėkmingai diegiama tiek vidaus, tiek užsienio rinkoje Intelektinio būsto sistema „Smart House“ bus pristatoma įmonės „Penki kontinentai“ stende.

Pasak „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovo Vaidoto Bijūno, parodos lankytojai turės galimybę susipažinti su pažangiausiomis šios sistemos naujovėmis: naujomis sistemos valdymo internetu ar mobiliuoju telefonu funkcijomis, internetinių (IP) vaizdo stebėjimo kamerų galimybėmis, apskaitos prietaisų (elektros, vandens, šilumos skaitiklių) rodmenų peržiūros sprendimais, kurie padeda kontroliuoti išlaidas, bei kitais būsto išlaidų taupymo būdais.

„Dėl senkančių energetinių resursų neišvengiamai didėja ir išlaidos, todėl šiuos resursus būtina taupyti. Atsižvelgdama į tai, Europos Sąjunga (ES) kelia itin griežtus reikalavimus naujos statybos pastatams, reikalaudama, jog jie būtų kuo ekonomiškesni. Be to, statantiems ekonomiškus būstus bus taikomi įvairūs išlaidų kompensavimo mechanizmai, todėl netolimoje ateityje galėsime kalbėti ne tik apie ekonomiškus pastatus, bet ir apie ištisus „žalius“ rajonus“, – teigia V. Bijūnas.

Anot „Penkių kontinentų“ atstovo, dėl technologijų plėtros „protingi“ pastatai tapo dar ekonomiškesni. Intelektinio būsto sistemos padeda sutaupyti net iki 50 procentų resursų, o žymiai patobulėjusios nuotolinio valdymo technologijos suteikia galimybę internetu ar mobiliuoju telefonu nustatyti atskirų patalpų temperatūrą, įjungti energiją tausojantį „naktinį“ ar „tuščių namų“ režimą, pasirinkti pageidaujamą apšvietimą, tam tikru paros laiku palaistyti veją ir t. t.

Praėjusiais metais į tarptautinę parodą „Resta 2009“ atvyko per pusę tūkstančio dalyvių iš Lietuvos ir 12 užsienio šalių. Į trisdešimties tūkst. kv. m plote išsidėsčiusias ekspozicijų sales užsuko daugiau kaip 41 tūkst. statybos verslo specialistų, verslininkų ir kitų parodos lankytojų. Be to, surengta 16 konferencijų, seminarų, naujų produktų ir paslaugų pristatymų.

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »